toshiba bluetooth sorunu

hazelcs
18-05-2008, 16:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

toshiba satellite a200-1 la aldım 1ay once fakat makıneyı daha cozemedım fırsatım olmadı.
bluetooth kullanmam gerekıyor fakat nasıl acılacagımı bılmıyorum.  sag alt kosede sımge var,ne yapacagımı bılmıorum yardım edersenız sevınırım.

Son Düzenleme: hazelcs ~ 18 Mayıs 2008 16:41
cbilgen13
18-05-2008, 17:00   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

dostum sağ alt köşeden kastın sanırım saatin yan tarafı...herşeyden önce o simge mavi renkte görünüyorsa bluetooth aktiftir,soluk gri renkte olunca devre dışı olduğu anlamına gelir..açık pembe görürsen bununla kafanı karıştırmak istemem..

ayrıca laptop'ın sağında solunda mutlaka bluetooth yada wireless'i açıp kapatmak için tuşlar olur.makinanın sağını solunu kontrol et..

büyük ihtimalle cep telefonu ile kullanacaksın her iki cihazdada blue'nun açık olduğundan emin ol.. bilgisayarında dosya atacaksan göndermek istediğin dosyanın üstüne sağ click gönder menüsü altında bluetooth mutlaka wardır.. bir süre sonra açılan sihirbazda kendi telefonu seç ve ok'le bazen her iki tarafta da güvenlik için şifre girin diye uyarı gelir örnek "1" yaz laptop ve telefonda dosya selametle ulaşır..

telefondada durum aynı göndermek isteğin öğe üstünde gönder blue seç gönder bir süre sonra bilgisayarından uyarı alırsın şifre isterse aynı yöntem..

istersen blue simgesinin üstüne sağ tıklayarak ayarlar menüsüne ulaşabilirsin burada dışardan alınan dosyaları kaydettiği klasör büyük ihtimal belgeler altında bluetooth bilmem ne klasörü diye geçiyordur.. kolay erişim için bu yolu masaüstü olarak belirleye bilirsin umarım yardımcı olur. kolay gelsin..

hazelcs
18-05-2008, 17:10   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

sag alttakı sımgeyı tıkladıgımda bu gozukuo.
devre dısı deıl,programlardada yuklu gozukuo anlamadım nedenını?
bluetooth settıng
bluetooth ınformatıon exchange
wıreless fıle transfer
removate camera
add new connectıon
optıons
enable bluetooth
help
about
exıt yazıo

1ol3irol
20-05-2008, 20:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

enable bluetooth'a tıkla sonra da cbilgen 13ün dediklerini yap..