toshiba laptop açılmıyor

HPQ-User
12-06-2008, 11:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

darwell sormuş:
Merhaba .Gecen gün toshiba L10 laptop açıkken yakın bir yere yıldırım düştü ve laptop normal elektrik gitmesi gibi kapandı.daha sonra bilgsyarı açınca ekrana görüntü gelmedi.fanlar çalışıyor hdd ışığı birkere yanıp sönüyor capslock a falan basınca hiçbir tepki yok , fareyi taktığımda görmedi etherneti görmedi..sizce problem nedir??inş. anakartı falan yanmamıştı.hdd yanmış diycem ama öyle olsaydı ekran açılıp hata verirdi diye düşünüyorum.lütfen acil yardım !!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba L10 ( namı diğer öğretmen laptopu)-Wİn xp- 256 ram - 64 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
12-06-2008, 12:27   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Buyuk ıhtımal anakartın cortladı teknık servıs

Reborn91
12-06-2008, 12:31   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
Borga-x
Buyuk ıhtımal anakartın cortladı teknık servı
evet.. talihsizliğin bu kadarı işte... geçmiş olsun..

undefacer
17-06-2008, 13:36   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

marka sağlam bişey olmamıştır.sadece biraz kendine gelmesi gerekiyordur.

Fatih_ARMAĞAN
17-06-2008, 14:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

anakartınızın power katında muhtemelen sorun olmuştur...

bykomodo
17-06-2008, 15:11   |  #6  
Yeni Üye
23 mesaj

Yıldırım Düştüğünde pc nde şarj doluysa ayrıca prize taklıysa yani yanma ihtimali biraz düşük laptoplarda şarjlı olduğu için, sen yinede bi servise götür.

AnchryA
17-06-2008, 15:17   |  #7  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Yıldırım çarpması sırasında   bataryadan  değil  şebekeden kullanıyodun demekki :)   Borga-x'nde  dediği gibi  Anakart'ı  gözden çıkar   deyim :)  O laptop'ı    bi sandığa kaldır.

Yada  teknik servis'i  nasıl kandırabileceğini düşün.  Çünkü  bu gibi durumlar   Garanti kapsamına girmez.

Son Düzenleme: AnchryA ~ 17 Haziran 2008 15:18
fell
01-03-2009, 19:24   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Ya lütfen bana yardımm eder misinizz...ben kardeşimin Toshiba laptopunu yere düşürdümm ne yapacağımı billmiyorum..ilk basta düştükten hemn sonra kısa bi süre ekran siyah kaldı grüntü yoktu sonra ekranı ileri geri hareket ettrdikçe görüntü gdip glmeye basladı sonra tamamen düzelmişti.ama bi süre sonra tekrar bozulmaya baslamış çoğu zaman ilk düştüğnde olduğu gibi ekran siyahmış. Görüntü yokmuşş.. çok zor durumdayımm düzelir mi? kalıcı hasar olurmu?servise yollayacak onlar tamir edermi?garanti süresi daha dolmadı. Bu arada ona laptopunu düşürdğümü söyleyemedimmm. ne olduğunu anlamaya calısıyor.fiziksel olarak yani görünşte bi hasar yok ama ekrann siyahh işte... yardım edermisiniz düzelir mii.....

fell
01-03-2009, 19:42   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Ya lütfen bana yardımm eder misinizz...ben kardeşimin Toshiba laptopunu yere düşürdümm ne yapacağımı billmiyorum..ilk basta düştükten hemn sonra kısa bi süre ekran siyah kaldı grüntü yoktu sonra ekranı ileri geri hareket ettrdikçe görüntü gdip glmeye basladı sonra tamamen düzelmişti.ama bi süre sonra tekrar bozulmaya baslamış çoğu zaman ilk düştüğnde olduğu gibi ekran siyahmış. Görüntü yokmuşş.. çok zor durumdayımm düzelir mi? kalıcı hasar olurmu?servise yollayacak onlar tamir edermi?garanti süresi daha dolmadı. Bu arada ona laptopunu düşürdğümü söyleyemedimmm. ne olduğunu anlamaya calısıyor.fiziksel olarak yani görünşte bi hasar yok ama ekrann siyahh işte... yardım edermisiniz düzelir mii.....

fell
01-03-2009, 19:42   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

burakturanlı
19-10-2013, 13:45   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

iyi ggünler benim laptop toshıba gece yıldırım düşmedi masaya bıraktım gece sabah kalktım açılmıyo sıyah ekran fanlar çalısıyo ama olmuyo neden sarja bağlı değildi gece ?

zakken
21-10-2013, 23:46   |  #12  
zakken avatarı
Taze Üye
3 mesaj

Harici bir monitöre bağlayıp deneyebilirsin.

hasan_sen9393
22-10-2013, 15:33   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

"Harici bir monitöre bağlayıp deneyebilirsin." 

zakken katılıyorum harici bir monitöre bağlayıp öncelikle ekran kartının sağlam olup olmadığını denemelisin. Eğer açılıyor ise ekran şase kablolarını kontrol ettirmen gereke bilir.