toshiba laptop formatlanmıyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
montana
03-05-2005, 18:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

selam arkadaşlar.elimde toshiba satellie a45-s151 marka bir laptop var..bu laptopa format atamıyorum..haliyle yeni bir işletim sistemi kuramıyorum.setuptan hardiski normal ide yaptım.w2k yükleniyor.ancak xp yüklenemiyor.bilgisayarın en başta verdiği hata şuydu:UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

benim tahminim harddisk koruma altında yada virüs protection enable edilmiş durumda ancak ben setup kısmından virüs protection diye bir seçenek bulamadım bu kilidi kaldırmanın yöntemini bilen varmı?

partition magic programıyla bölmeye çalıştığımda da bana VİRÜS PROTECTİON ENABLE uyarısı verdi.bunu nasıl çözebiliriz.yardımlarınız için teşekkürlerÜzgün

Recep Baltaş
06-05-2005, 20:22   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Format atabilirsiniz fakat siz yanlış yöntemle format atıyorsunuz bence.XP CD sini Netook a takın ardından bios agirin (PC açılırken del tuşuna basarak)Buradan boot seçeneğini açın ve bunu CD-ROM olarak ayarlayın ardından save&exit ile çıkın.Cd otomatik okunacak ve kurulum başlayacaktır...
Dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın

hunter_42
07-05-2005, 01:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

BAK RECEP ABİMİZ dogru söylüyo onu dinle doğru yolu bulursun:))))))))))))