TOSHIBA Satellite dizüstüde HDMI Converter çalışma

tazz06
02-08-2008, 23:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Almış olduğum Toshiba 20W330DG model LCD TV TOSHIBA Satellite dizüstü bilgisayara bağlandığında TV ninsahip olduğu 1360x768 maksimum çözünürlüğünü desteklemiyor, TV ye ait kullanma kılavuzunda max çözünürlülük sadece HDMI ve YPbPr girişlerinden sağlandığı yazıyor. Kendime ait Pc den VGA kablo çıkışını HDMI a çeviren bir HDMI coverter ile max çözünürlüğü elde etmeyi denedim ancak birkaç saniye sonra TV kendiliğinden görüntüyü desteklelmemeye başlıyor. TV HDMI dan giriş yapıldığını ve kablo takılı olduğunu algılıyor ancak söylediğim gibi görüntü sinyallerini sürekli desteklemiyor.
     Piyasada var olan DC güç kaynaklı (bu benim denediğim) veya bir ucu VGA bir ucu HDMI olan sade kablo ile TVde max çözünürlülüğü elde etmenin bir yolu varmıdır?
Olası çözümleri iletip bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Fatih_ARMAĞAN
02-08-2008, 23:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

İki ucuda DVI yada VGA olan bir kablo ile neden denemiyorsunuz ???

görüntü kalitesi içinmi ?

Bilgisayarınızda HDMI çıkış yok ise neden LCD ye HDMI dan bağlantı yapmakta ısrarcısınızki..

Normal VGA yada DVI dan bağlantı yapın.. sorunsuz çalışırsınız.. görüntü kalitesinide farketmezsiniz bile... Zaten LCD niz FULLHD degilki...

tazz06
03-08-2008, 11:50   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Cevabın için teşekkür ederim sakarboy.
  TV ye VGA ile görüntü aldığımda TV sadece 1024 çözünürlüğü destekliyor çözünürlüğü yükselttiğimde "unknown format" deyip desteklemiyor, 1360 çözünürlükte izlemenin daha güzel olacağını düşünüyorum. Normalde bu TV yi aynı zamanda Desktop için ekran olarakta kullanıyorum, özellikle Desktopı kullanırken DVD filmlerde 1360 çözünürlükte daha kaliteli olablir. Bir DVD player alıp HDMI kablo ile max çözünürlüğü alabilirim ama PC den de bunu yakalayıp her zaman yüksek çözünürlük istiyorum.
  Acaba çok şey isteyip şansımı mı zorluyorum... :D
Teşekkür ederim.

Fatih_ARMAĞAN
03-08-2008, 20:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

bence bir yerde yanlış yada eksik yaptıgın bişey var vga kablosuyla 1360*786 pixel görüntü alabiliyorsun.. tv out olarak değil harici monitör olarak lcd yi göster..  kesinlikle 1360 ğixel de çalışması lazım.. hem toshibada hem samsunda defalarca denedim sorunsuz şekilde 1360  çalıştı her ikiside...

tazz06
04-08-2008, 11:09   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

evet haklısın onu da denedim olmadı...
fakat TV kitapçığında 1366x768 çözünürlüğü sadece HDMI ve YPbPr girişlerinden yapıldığında sağlayabilirsiniz diye yazıyor ben bunu kırıp VGA kablo ilede arada converter ile HDMI a girip bu çözünürlüğü yakalamak azmindeyim...

Dr. Strangelove
05-08-2008, 14:11   |  #6  
Yeni Üye
34 mesaj

Dvd lerin çözünürlüğü 720x576 olduğu için 1024 çözürlükle yada 1360 çözünürlükte olması kaliteyi etkilemez.
Sana tavsiyem hdmi çıkışı ve upscale özelliği olan bir dvd player alırsan 1080p çıkışında görüntü elde etmiş olursun buda izlediğin dvdlerin kalitesinde suni bir artış meydana getirecektir. Ama bu suni artış gözle görülür derecededir.
Özellikle tosiba hddvd player alırsan memnun kalırsın

Son Düzenleme: Dr. Strangelove ~ 05 Ağustos 2008 14:20