Toshiba Soğutma Sistemi Sorunu

qoktuq
12-03-2012, 19:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Yüksek performans gerektiren oyunları en yüksek ayarlarda pcyi oldukça yorarak oynamama rağmen en ufak ısınma sorunum yoktu..
Fakat birden Warning: A problem with the cooling system has been detected... diye hata vermeye başladı
çok çabuk ısınıyor ve bazen kapanıyor.. şu anda servise de veremiyorum sürekli lazım olduğu için ve verince de geri gelme süresi sorunu yaşayacağımı da biliyorum.
donanımsal mı sorun tam emin değilim çünkü dediğim gibi birden oldu
KONUYLA İLGİLİ FİKRİNİZ VARSA PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Toshiba Satellite L775
Windows 7, i5, 4 Ram, 3 gb nvidia Gt525

İzmirlifare
12-03-2012, 20:30   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

bak diyelim ki işlemcin tam yükde 60 derece. yanındada başka bir parça var veya anakart ısınıyor. fan sadece işlemcinin verdığı sıcak havayı soğutur. buda işlemciyi soğutur. ama yan parçalar bundan etkilenmez buda ısı yok gibi gösterir ama cayır cayır yanıyordur  o anda. teorim bu. sen sağlam bir soğutucu al.

qoktuq
12-03-2012, 20:40   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

yok zaten ısındığını gösteriyor ki ısınıyorda.. fanlar tıkanmış olabilir mi diye düşünüyorum bi de açacağım ama garantisi ölecek bu sefer hani elimde somut birşey olsa ona göre davransam diye düşünüyorum.. soğutucuyla da nereye kadar ki zaten

hasan_gul
13-03-2012, 15:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

selam qoktuq kardeşim soğtucunun üst kısmı metal olması yeterli sana tavsiye edeceğim 

bunu kullanıyorum gerçekten çok iyi sısınma sorunu yaşamadım hiç hem acer bilgisayarıma takıyorum hemde evimdeki bilgisayarıma asus 'a takıyorum

qoktuq
13-03-2012, 16:13   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

iyi de ben soğutucu aramıyorum bilgisayarımdaki ısınma sorunundan kurtulmak istiyorum