tracking cookie(yardım!!!)

vantage
31-07-2007, 11:26   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

merhaba arkadaşlar. bilgisayarıma format atalı pek olmadı. en son güncelleştirmeleri de yükledim. fakat kaspersky bir trojan algıladı csagent gibilerinden bir şeyler yazıyordu. anında sildim. fakat bir kaç gün sonra tracking cookie ler yollamaya başladı onları da sildim. administrator@com.com, administrator@tacoda.net yazıyordu ben de browser ımın gizlilik bölmesinde bunları com.com, tacoda.net olarak yazdım ve engelle dedim. acaba doğru mu yaptım? bunlardan tamamen kurtulduğumdan nasıl emin olabilirim. moralim bozuldu. yeniden format atmaya eriniyorum. çok zahmetli. içim nasıl rahatlar. teşekkür ederim.

casper3483
31-07-2007, 11:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

yeni formatlanmış bir pc kuş misali hafifler bi terslik olduğunda kabak gibi sırıtır yani pc yi kasar engelleme yapman bu zararlı etkenlere en baştan önlem aldın anlamaına geliyo yani doğru olnı yaptın fakat iyice emin olmak için kaspersky scan ayarları yüksek konuma getir ve tekrar full scan yap ve bulduklarını tek tek incele kaynağına bak ve buna göre temizle

Dark Spirit Of The Silent
21-08-2007, 21:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

aslında tracking cookie ler internet sitelerinin %99 unda var ama pek zararlı değiller tarayıcınızın gizlilik bölümünden sadece şifre veya kullanıcı adı girdiğiniz siteleri her zaman izin ver deyin(örnk:msn.com) ve ayarı da bütün cookie leri engelleye getirin böylece cookieleri tarayıcı kabul etmiyicektir kolay gelsin

Anıl Yiğiter
21-08-2007, 21:16   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

Spyware tavsiye ederim spy ları trojanleri ve cookie leri anında yok eder.

taylocan
18-01-2009, 09:47   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

panda kullan girdiği anda tracking cookieyi siler

Banned
18-01-2009, 18:27   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

spybot ve Malwarebytes' Anti-Malware'le tarama yapın.

serkansezer38
19-03-2009, 15:08   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

kardeş tracking cookie yi nasıl sildin. başıma bela oldu. format çekiyorum ama silinmiyor. nerden geliyor nasıl kurtulurum biri nolur yardımcı olsun
teşekkür ederim

wrs34
17-08-2009, 20:12   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bnde norton antivirüs 2009 var ve bunu ilk  yükledim ve dediğiniz gibi formattan sonra yükledim ve hemen bu traking cookie buldu sildi sonra bn avira 8.5 yükledim bu daha çok buldu nasıl oluo hala anlamadım Ağlıyor

black_flood
18-08-2009, 00:47   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

siz bu gidişle paranoya olmuşsunuz zaten. birincisi her girilen sitede var bu dedikleriniz. yahoo sitesinde dahi var günlük panda antivirüs en az 350 adet temizliyor girdiğim sitelerde. siz temizlendiğine dua edin ya temizlenmeseydi ne yapacaktınız.siz ne yaparsanız yapın tükenmez sürekli gelir antivirüslerde siler.

serkansezer38
07-11-2009, 15:44   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

tam anlatamadım sanırım sorunumu
tracking cookieleri nortonla silmeyi başaramadım
nette ad aware tavsiye ettiler
denedim slidi. buraya kadar güzel ama sildikten sonra yine geliyor
format bile silemiyor
kaspersky  panda bulamıyor. avg silemiyor
ad aware siliyor ama yine geliyor.
seçeneklerden engellemelerden bahsedenler var
nasıl engelliyorlar. adım adım anlatırmısınız. engellersem kurtulabilirmiyim.
ayrıca bahsettiğim virüs sistem dosyalarımı siliyor
asscr prolog exe dosyasını siliyor
kurtulmam şart
yoksa pc yi pencereden atıp tümden kurtulacam bu visrüsten
allah aşkına yardım edin

black_flood
07-11-2009, 18:15   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

1 cisi tracking cookie virüs değildir.
2. cisi asla sistem dosyalarının silinmesi v.s söz konusu bile değildir bunu kime söylersen söyle imkansız der yada kendini bi halt sanıyorsa gülüp durur karşına geçip söylediğin kişi.
3 cüsü o dediklerin sistem dosyası değil. ( asscr prolog exe ) bendeki windowsta yada bir başkasında yoksa bu dosyalar sıfır kurulum yapılınca kurduğun birşeyden dolayı oluyor bu sıkıntı.

4 cüsü ise sistem analizi yapılmadan birşey demek imkansız hem hiçbir antivirüs bulamayacak hemde datalara zarar görecek bu daha çok donanımsal sıkıntılardan olur genelde bence donanım analizi yap diskte  bad sectör var mı ram ne kullanıyorsun bilemem ama arızalı ramdende yaptığın herşey bozuk kaydediliyor olabilir.