tracking_cookie

090604
12-10-2006, 01:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar
Bilgisayarımda Ad-Aware programı yüklü hergün taratıyorum ve bi kaç tane tracking cookie buluyor,siliyorum ancak internet sayfasını açtığımda giriş sayfası boş kullan olduğu halde kendiliğinden  iupdatepage.com siteyi açıp bilgisayarımda virüs olduğu ve temizlemem için bir program öneriyor spy heal diye internette araştırdığımda sahte bir Antispyware olduğunu öğrendim ve hemen sildim programı.Bu sitenin açılmasını nasıl önlerim?şimdiden tşk.   

viking20
12-10-2006, 15:23   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[Önce tarayıcıdan başlayalım ...örnek bende aynı tarayıcıyı kullanırım fakat yaptığım ayarda popup veya bu tip ikinci pencerelere yasak getirmişim düzenlemeni isterim tarayıcı ayarlarını ...geçelim diğer yerleşik asalak programallara ...benim şidetle tavsiye ettiğim ve kullandığın tek aracım var Spy&bot....bu aracın tam ayarları şu şekil yapman lazım ....önce güncelle....sonra programı gelişmiş düzene al ( üst barda "mod" sekmesinden) gelişmiş düzene geçince sol barda ayarlar sekmesini aaçgene açılan sayfadaki sol barda "ürünleri atla" kısmını aç....sağ gözde gördüğün tüm dosya üst sekmeleri ve içeriklerinde kutucuklaın boş olduğunu dikkatlice takip et...işin bitse kapa...araçllar sekmesini aç...varsayılanllar dışında seni rahatsız eden bir link varsa kayıt et ve Browser sayfallar kısmında şayet varsa silme işlemi uygula....güncellemeni yaptığın için program ana sayfasında "Bağışıklama" düzewnini aç ve alt sağ gözde "tüm sayfalları sesizce engelle" olduğunu tespit et gene yan çıbuğu aşağa al ve "bağışıklanma" iste o an gözüken sarı işaret yeşik ok olunca tam bağışıklanma olduğuna emin ol...en son da tarat sistemi muhtemelen bazı rahatsız edici sayfaların bloke edildiğini son raporda gözükecektir silme uygula ...tüm bunllara rağmen olay az da olsa yapıyor ise..bu sefer "regetid" kayıtlarından bu seni rahatsız edenleri bul ve tek tek temizlemeye çalış (muhtemelen silinmeyecekler bazıları ve geri geleceklerdir ) ...aslında bu program baş sayfa veya sistem regeditde değişiklik yapmak isteyen spy lar için bir uyarı penceresi açar olay anında sen daima "denyy" tuşunu kullan şayet "allowe" tuşunu kullansan sistemini hediye edersin gelen asalağa ..." denyy" tuşu kabul etmemem anlamındadır...ve sen veya makinayı kullanan biri bu sayfallara daha evvel girmiş veya bu spy yazılımını yollayan sayfallara girmişsiniz muhtemelen bu spy&bot açıksa eğer sizi uyarmış sizde kabul etmişsiniz olayı kısaca sarmış bulunuyor şu an sistemi tüm bu dediklerim sistemi temizlemeye yeterlidirve bu hareketi mümkünse haftada bir tekrarlayın ..sistem yavaş yavaş temizlenecektir]alıntı.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Ekim 2006 15:37