Trend Micro İnternet Security Sorunu

HPQ-User
25-04-2009, 14:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ufuk sormuş:
Anketinize Katıldım ve soruları yanıtladıktan sonra Trend Micro İnternet Security kazandım. Trend Micro İnternet Security'i kurmaya çalıştığım sistemimde Norton 360 Antivirüs programı yüklü idi. Trend Micro İnternet Security Norton'u kaldırmamı istedi ama ben kaldırmadım sadece hizmetlerini ve otomatik başlangıçlarını devredışı bıraktım. Daha sonra Trend Micro İnternet Security kurulumu bitti ve yeniden başlatmamı istedi başlattım. Açıldıktan sonra gördüm ki Güvenlik Duvarımı ve Zararlı Yazılımdan Koruma Ayarlarımı Kapattı ve kendisinin Duvarını ve Yazılım Korumasını yerleştirdi. Ben Hem Windows Vistanın Güvenlik Ayarlarının açık olmasını hem de Trend Micro İnternet Security'nin Güvenlik ayarlarının açık olmasını istedim fakat Trend Micro İnternet Security buna izin vermedi! Daha sonra Trend Micro İnternet Security'i sistemimden kaldırmayı denedim fakat C/Programfiles/Trend Micro/İnternet Security/tmdshell.dll dosyasının kaldırılamadığını farkettim.

Benim Sorum; bu dosyayı nasıl kaldırabilirim sistemimden ve ayrıca hizmetler bölümünde hala Trend Micro İnternet Security'nin 4 adet hizmeti(Devredışı) mevcut onları nasıl kaldırabilirim?

Yardımlarınız için Şimdiden teşekkür ederim...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
MS Windows Vista Home Basic SP1 32 Bit İşletim Sistemi
İntel Core2 Duo CPU E4500 (İşlemci Hızı 2.20GHz 2MB L2 Cache 800MHz FSB)
2,0GB RAM, Ati Radeon HD 3800 Series Ekran Kartı
MSİ 945GCM5 V2 Anakart
HDD : 160GB
Antivirüs Programı:  Norton 360

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.9) Gecko/2009040821 Firefox/3.0.9 (.NET CLR 3.5.30729)

Banned
25-04-2009, 14:07   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

unlocker ya da your Uninstaller gibi bir programla kaldırmayı dene.

Kapalı Hesap (53751)
25-04-2009, 14:10   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

C:/Program Files/Trend Micro/Internet Security/

klasöründe "TISSuprt.exe" dosyasıyla da kaldırılabilir diyor destek sayfası

Süleyman.
25-04-2009, 14:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Siz birkaç hatayı bir arada yapmışsınız; iki güvenlik yazılımını aynı anda kurmuşsunuz, iki güvenlik duvarını aynı anda aktif yapmaya kalkmışsınız. Sisteminizde bir güvenlik duvarı olması, tercihen güvenlik yazılımınınki olması lazım. İstemediğiniz programları arkadaşın dediği gibi Your Uninstaller veya Revo Uninstaller programlarından biriyle kaldırabilirsiniz.

mk1
25-04-2009, 15:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
481 mesaj

iki güvenlik yazılımı kullanılmaz sonrasında böyle sorunlar yaşanabiliyor... setup dosyasını kullanarak kaldırabilirsin sanırım

horizon_war
29-04-2009, 00:02   |  #6  
Üye
63 mesaj

Hepinize Teşekkür Ederim Özellikle Kylie arkadaşımıza çok çok teşekkür ederim Unlocker Sorunumu Çözdü ;)

Son Düzenleme: horizon_war ~ 29 Nisan 2009 00:12
horizon_war
29-04-2009, 00:08   |  #7  
Üye
63 mesaj
Coşkun OLCA
C:/Program Files/Trend Micro/Internet Security/

klasöründe "TISSuprt.exe" dosyasıyla da kaldırılabilir diyor destek sayfası

Coşkun arkadaşım teşekkür ederim yanıtın için fakat benim C/Programfiles/Trend Micro/İnternet Security klasöründe sadece ''tmdshell.dll dosyası'' vardı o yüzden dediğini yapamadım yinede cevap için teşekkür ederim

horizon_war
29-04-2009, 00:21   |  #8  
Üye
63 mesaj
eltahir
Siz birkaç hatayı bir arada yapmışsınız; iki güvenlik yazılımını aynı anda kurmuşsunuz, iki güvenlik duvarını aynı anda aktif yapmaya kalkmışsınız. Sisteminizde bir güvenlik duvarı olması, tercihen güvenlik yazılımınınki olması lazım. İstemediğiniz programları arkadaşın dediği gibi Your Uninstaller veya Revo Uninstaller programlarından biriyle kaldırabilirsiniz.
iki güvenlik yazılımını aynı anda kurmadım sadece 'Norton 360' zaten kurulu idi Ben Trend Micro İnternet Security'i kurmaya kalkınca zaten uyardı ! Norton'u kaldır diye fakat ben kaldırmak yerine hizmetlerini ve otomatik başlangıçlarını kapattım(Trend Micro'yu sadece deneme amaçlı kurmak istedim)

''iki güvenlik duvarını aynı anda aktif yapmaya kalkmışsınız'' demişsiniz şu yazıyı yazdığım anda Norton 360 ile Windows Güvenlik Duvarı gayet uyumlu bir şekilde çalışıyorlar(belirtmek istedim) Ama dediğiniz tabi ki doğru haklısınız. Bu sadece antivirüs firmalarının birbirleri ile veya Windows ile senkronize çalışacak programlar yapmamasından kaynaklanıyo sanırım...

Yinede Yanıtınız İçin Teşekkür Ederim...