trendyol dünyada ilk 10daki tek türk şirketi oldu

techtekir
12-03-2021, 17:47   |  #1  
techtekir avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2018

Trendyol, dünyanın en çok indirilen 10 alışveriş uygulaması arasında tek Türk şirketi oldu


Trendyol, en saygın mobil uygulama analiz platformlarından App Annie tarafından açıklanan EMEA merkezli alışveriş uygulamaları listesine Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu.

Dünyanın saygın mobil uygulama analiz platformları arasında yer alan App Annie, uygulama yayıncıları listelerini açıkladı. Tüm  dünyadaki indirmeler üzerinden yapılan değerlendirmede Trendyol, EMEA merkezli alışveriş uygulamaları listesine Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu.  

Liste, 2012 yılından bu yana en yaratıcı ve başarılı mobil uygulama yayıncılarını belirleyen App Annie tarafından App Store ve Google Play’deki uygulama indirme sayıları temel alınarak hazırlanıyor.


Trendyol mobil uygulaması bugüne kadar 60 milyondan fazla indirilerek Türkiye’nin en çok indirilen e-ticaret uygulaması oldu. Trendyol’da ziyaretlerin yüzde 93’ü mobil uygulamadan yapılırken, müşterilerin yüzde 85’i alışverişlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriyor.


Türkiye'nin en büyük e-ticaret şirketi, dünyanın ise önde gelen platformlarından olan Trendyol, moda, elektronik, ev & mobilya, market gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride 30 milyondan fazla ürünü Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 milyon aktif müşterisiyle buluşturuyor. Trendyol, müşterilerine ve satıcılarına en iyi alışveriş deneyimi sunmak için teknoloji ekibindeki yaklaşık 1.000 mühendisle birlikte yeni teknolojiler geliştirerek, mobil uygulamasını ve platformunu her gün geliştirmeye devam ediyor.IsetenayI
12-03-2021, 22:49   |  #2  
IsetenayI avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 41
843 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

Özellikle influencer gibi daha genç kesime hitap eden reklam yüzleri seçmek, "sepette indirim" gibi fazlada indirim yapıldığı üzerine algı yaratmak gibi pazarlama taktikleri (ki benzer şeyleri yapan uluslararsı firmalar da var) ve bunların neticesinde elde ettikleri sonuçlar başarılı olduklarını gösteriyor sanırım. Ancak bunu okuyorsanız pr ve imaj çalışmalarına, fiyat aldatmacılıklarına her yerde olduğu gibi burada da dikkat edin. Gülümseme