trojan-downloader'u silemiyorum?

muazal
14-03-2008, 14:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
13 mesaj

Bilgisayarım windows xp,panda 2003 antivürüs var, a-sguared free yi yeni kurdum, ''trojan-Downloader.win32.Agent.khj'' diye yüksek riskli trojan yakaladı ama sildiğimde tekrar geri geri geldiğini görüyorum, nasıl bundan kurtulabilirim, henüz ne kadar etkisi olduğunu bilemiyorum.

Borga-x
14-03-2008, 14:46   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sisteminden o kurdugun programı sil. Daha sonra AVG antispyware ve Adaware programlarını kurup guncelle ve sıstemı GUVENLI kıpte tarat. Bundan sonra restartla ve www.kaspersky.com veya www.bitdefender.com sitelerinden onlıne tarama yaptır. Yanlız Pandayı kapatman lazım bu ıkı sıteden tarama yaparken. Zaten sıteler senı uyaracaktır.Daha sonra restartla ve bır sorun varsa braya yaz baska onerılerde verırız

eolos
15-03-2008, 11:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

sistemin virusu yakalıyorsa sorun yok gelsin sana ne zarari var o gelir virus programın yakalar aynı sorun bendede var ordan biliyorum:)

muazal
15-03-2008, 17:06   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
13 mesaj

çok teşekkürler, trojanı sildim, ancak yönteminde, Avg antispyware'yi kuramıyınca yerine Spyware Terminatör kurdum+ Ad-aware 2007 +Kaspersky online scanner ile sonuca vardım ve sildim.(yerinide tam olarak tesbit ettim=C:\Windows\sistem32\MsDtcs.dll.ren, içinde buldum.)Buna rağmen program ve dosya açmalar çok ağırlasınca 3'ünüde sistemden silmek zorunda kaldım,şimdilik sadece Panda var.ilginize teşekkürler.

mehoza
03-11-2008, 10:57   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

Windows gezgininde gezerken örneğin Bilgisayarıma tıkladığımda veya c’ye tıkladığımda aşağıdaki pencere açılıyor.

x warning yazan

Evet yada hayır densede

aracılığıyla internete gidiyor ve
Explorer.exe hatası olduğunu söyleyerek

winDefender.exe dosyasını yükleyip çalıştırmamı istiyor.

Norton Symantec, Windows Defender, Stinger ve Spyware programları ile tarattım.
Ancak temizliyemedim.
Bunu nasıl düzeltirim.

piriyatel
19-11-2008, 14:06   |  #6  
Taze Üye
8 mesaj

Dostum asagidaki programi indir kurulum istemiyecektir cmd modda calisir   sifre ister sifre yazma enter de sonra  menu cikar karsina ara de arama bitince bi .txt  acilacak buldugu viruslu dosyalari gosterir sonra txtyi kapat ekranda sil olacak menude clear veya  o numarayi yaz  (clear  hangi siradaysa) silmeye baslar islem bitince yeniden baslat  hadi gecmis olsun :)  ama virüs programin varsa kapat onu

By Piriyatel

umarim reklam degildir
downloaduj SmitFraudFix

Son Düzenleme: piriyatel ~ 19 Kasım 2008 14:09