TTNet Adsl Upload Rezilliği 1024/256

keshkesh
10-08-2009, 14:40   |  #1  
keshkesh avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

yaklasık 1 haftadır  aldığım ortalama hız bu... maksimum 50 kbps gördüm upload da. canıma tak etti ttneti aradım az önce yaklasık 20 dakikalık konusmanın ardından telefonun ucundaki şahısa derdimi anlatamadım, ttnet in upload hızı yüzünden teknik destek veremediğini söyleyip durdu, yaklaşık 20 dakikalık telefon görüşmesinden sonra elemanı hız testi yapmaya ikna ettim, dns ayarlarını otomatiğe çekip bana bir adres vereceğini söyledi o adrese girmemi istedi -dns ayarı değiştir diyor arkasından ip adresi söylüyor bu ne tezattır :)- , sözde hız testinden sonra (yok bana mynetin ip adresini verdi buraya girin ne kadar sürede açılacak gözlemleyin) arkasından limewire ares tarzı programları kapatın antivirusunuzu devre dışı bırakın filan, beyfendi zaten bunları yaptım sadede gelin speedtest.ttnet.net.tr adresine girip test yapmayacak mıyız dedim. sonrasında testi başlattım işte testin hiç bitmediğini elemana daha önce söylemiş olmama rağmen ısrar etti, yaklasık 10 dakika bekledik test tamamlanmadı upload da takılı kalıyor sürekli :) ve en sonunda arıza kaydı almaya razı oldu.

ben acaba modem yada splitterda filan mı problem var diye hem yedek modemimle test yaptım hem baska splitter ile hem de direk hatta baglayıp test ettim sonuçlar hep aynı. 20 metre uzaktaki evde denedim onun baglantısı normal 880 kbps down rate 210 kbps up rate geliyor.

hikayenin özü...

ben bu upload rate ile bit-hdtv ratio mu nasıl yükselteceğim :) ya onu geçtim ufak 100 kilobyte lık bir resimi bile upload edemiyorum. geçenlerde 600 kblık bir dosya için yarım saat bekledim :S

1 hafta öncesine kadar problemim yoktu, 1 hafta önce aniden baglantım kesildi modem de hattı görüyor ama ip alamıyordu. sonra telekoma telefon açıp arıza kaydında bulundum 1 saat sonra filan baglantım geldi ama upload hızım o günden beri saniyede 2 kilobyte ı geçmiyor o da çok nadir 2 kb oluyor. genelde 0,5 kb ile upload ediyorum. bu da doğal olarak internetteki surf hızımı etkiliyor

Son Düzenleme: keshkesh ~ 10 Ağustos 2009 14:46
uGuR.uK
10-08-2009, 15:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

önce kendi pc'ndeki ve modem-telefonundaki baglantıları kontrol et, sonrada telekom ekibine dışardaki telefon kutusundaki kontrol ettir. bedede baglantı sorunları oluyordu aradım geldiler o kutuda bi ayar yaptılar o günden sonra hiçbişey olmadı. dışarda olduğundan çok kolay zarar görebiliyor onlar rüzgar, sıcak-soguk, yagmur vs. nedenlerden...

keshkesh
10-08-2009, 19:41   |  #3  
keshkesh avatarı
OP Yıllanmış Üye
910 mesaj

bizde kutu filan yok direk geliyor cektikleri hat 1 hafta öncesine kadar ama gayet normaldi, 1 hafta önce ne yaptılarsa ondan sonra oldu...

selimerkan
10-08-2009, 21:41   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

ben 25le upload yapmıstım denediğimde indirme hızım da 105i geçmiyor ama benm en çok şaşırdıgım konu teldeki kişinin limewire ares filan kapat demesi bunlar yasak programlar deil mi

uGuR.uK
10-08-2009, 22:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: selimerkan  
ben 25le upload yapmıstım denediğimde indirme hızım da 105i geçmiyor ama benm en çok şaşırdıgım konu teldeki kişinin limewire ares filan kapat demesi bunlar yasak programlar deil
programlar yasak falan değil, zaten yüklerkenki anlaşma ve bilgileri okursan yasa dışı bişey indirmeyeceğini teyit ediyorsun ve öyle yükleniyor. dolayısıyla içerikten sen sorumlusun, program değil. bi yasaklık varsa senden kaynaklanıyor yani:)

keshkesh
11-08-2009, 20:26   |  #6  
keshkesh avatarı
OP Yıllanmış Üye
910 mesaj

ttneti aramamın üzerinden 1 gün geçti.... sonuç hüsran...
facebooka resim bile yollayamıyorum, upload failed diyo sürekli :(
 aklımda ttnet i kapattırıp superonline a filan geçmek de var bakalım ne olacak... yarın bidaha ariyacam adamlar ne telefon açıyorlar ne de baska bir sey yapiyorlar

emrinh0
12-08-2009, 17:37   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj

ttnetin kolpalıklarına birşey yapamam ama torrent rationu seba14.org adresindeki utorrent programıyla düzeltebilirsin. normal uploadının 10-11-100-101 katlarını trackera bildiriyor. normalde böyle birşeyi önermem ama senin durumunda esas suçlu ttnet olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilirsin gibi geliyor. birde speedtestte yunan sunucusunu kullanmışsın istanbulda da mı aynı sonuç çıkıyor peki?

keshkesh
13-08-2009, 18:40   |  #8  
keshkesh avatarı
OP Yıllanmış Üye
910 mesaj

kullandığım tracker da bot var direk banlıyor :)

keshkesh
19-08-2009, 10:06   |  #9  
keshkesh avatarı
OP Yıllanmış Üye
910 mesaj

uzunca bir aradan sonra hızım normale döndü :)

sauber
11-01-2010, 10:46   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Tıpa tıp benim sorunumla aynı... 4 mbit sınırsız bağlantıya geçtikten sonra oluştu upload sorunum... Kesinlikle dürzüler bilerek yapıyorlar kısıtlamayı ama bilmezden geliyorlar... Acaba siz bu sorunu nasıl çözdünüz , birşey yaparak mı yoksa kendiliğinden mi çözüldü? 1 haftadır 20 kere aramışımdır Telekom'u... 444 0 375 zaten hiçbirşey bilmiyor... Ben direkt Telekom'u arıyorum... Tamam biz bi portlarınıza bakalım diyorlar ama sorun hala devam ediyor... kafayı yemek içten değil vallahi... Bir önerisi olan var mı bu konuda arkadaşlar...

BOOMFUNKMCS
11-01-2010, 11:11   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

çok eski bir konu olsada aynı sorunu dile getiren arkadaşımız olmuş, benimde aynı şekilde başıma gelen sorun ve çözümünü paylaşmamda yarar olduğunu düşündüm.
upload değerim düşük olduğu için 100 kb lik bir veriyi upload yapamadığım gibi ağ kitleniyor hatta bağlantım kopuyordu. telekom u arayıp teknik servise aynı kelimeleri söyledim.cevap olarak bana madde madde " evinizde telsiz telefon varmı, varsa iptal edin,splitteri değiştirin,telefon hattını direk modeme bağlayın, telefon hattınızı değiştirin" gibi gibi saydı.hiçbirini yapmadığım halde anlaşılmaması için ertesi gün tekrar aradım,arama kaydımı kontrol edip doğruladı ve arıza kaydına yönlendirdi. arıza kaydında telefonun ucundaki kişiye de aynı dili döktükten sonra ertesi gün uygun bir saatte geleceklerini söylediler. hemen belirteyim o görüşmelerden dolayı gelen telefon faturası 65 tl ve küsüratı. normalde 20 -25 tl dir aylık görüşmelerimiz. teknik servis geldiğinde modeme giden telefon hattında ölçüm yaptığında upload değerimin düşük olduğunu kendi azığla söyleyip cep telefonu ile birilerini aradı. görüşme sonunda ölçümü tekrar yaptı ve bu sefer değerler normal olunca işlemi tamamlamış oldu. ancak o günden beri aklımda kalan bir kelimenin anlamını halen araştırıyorum. aradığı kişi ile yaptığı telefon konuşmasını benimde dinlemem için telefonunun sesini dışarı verdi ve bende konuşmayı dinledim. telefonun diğer ucundaki kişi "bizden mi?" diye bir soru yöneltti. o sorudan sonra yanımdaki teknik servis görevlisi telefonun sesini kapatıp kendisi karşıdaki kişi ile görüşmeye başladı ve "evet evet" cevabı verdi birkaç soruya daha. ne üçkağıt döndüğünü bilmiyorum ancak bu tarife hız ve ücretlerinin adil olmadığını ama uydunet dışında şuan için güvenebileceğim başka bir internet sağlayıcı olmadığını biliyorum. bu sorunu 2 kere uzun zaman aralıklarıyla yaşadım ve ilkinden deneyimim sayesinde 2. telefon görüşmesini kısa kesip hızlı bir şekilde teknik servise bağlanıp durumu bildirdim :) yinede o ay ödediğim telefon ücreti normal değildi.

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 11 Ocak 2010 11:15
sauber
11-01-2010, 18:22   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

Çok çok teşekkür ediyorum BOOMFUNKMCS... Yaptığın telefon konuşmalarını görünce şaşırdım kaldım. Çünkü birebir aynı prosedürden geçmişiz...  O "telsiz telefonunuzu sökün , virüs programınızı bilmem ne yapın..." diyen salaklar kesinlikle birşey bilmiyor. ya da bilmezlikten geliyor... Ben ulaşa ulaşa Keçiören Data birimine kadar ulaştım... Adamları ezberledim nerdeyse... Hepsinin adını bile öğrendim. 2 kere port değiştirttim ama nafile... Gelip ölçüm yapacaz dediler ama ne gelen var ne giden... Desenize benim şimdi yapmam gereken şey aşırı ısrara devam edip kontrole gelmelerini sağlayıp çirkeflik yapmak...

Ama yazıklar olsun böyle düzene , bilerek yapıyorlar başka hiçbirşey değil...

BOOMFUNKMCS
12-01-2010, 00:09   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

upload değerinizin düşük olduğunu evinize kontrole gelmedikleri sürece inandırmanız çok zor, bir o kadar da evinize gelmeleri zor :) gelip ölçüm yapmadan inanmadıkları gibi gelme tenezzülünde de bulunmuyorlar. sık sık rahatsız etmeniz gerekir ancak telefon faturanızda o görüşmelerin dahil olduğu fatura yüksek gelecektir. ödediğiniz faturaların yanında, değiştirmeniz gereken splitter,değişmesi gereken telefon hattı kablosu ve son tercih modemin değişikliğiyle beraber mevla yükseliyor.