ttnet'e saldırı doğruladı

ertugrul_121
28-04-2012, 03:31   |  #1  
ertugrul_121 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
164 mesaj

Türkiye'nin dört bir yanından gelen "internete bağlanamıyorum" serzenişleri.

Her ne kadar
gece yarısı itibarı ile sorun çözülmüş gibi görünse de, Türk Telekom altyapısında 2 saat boyunca ciddi bir sorun yaşandığı açıkça ortada. Pek çok abone, interenete bağlanamadı ve 3G üzerinden şikayetlerini yağdırdı. Sorunun ne olduğunu bilemiyoruz;çünkü ne TTNet'ten, ne de Türk Telekom'dan bir açıklama gelmiş değil.

beyler turk telekoma saldırı düzenlenmiş.
duyumlar doğruysa  ankara,istanbul, büyük şehir serverlarına sızma girişimi olmuş
ve sunucu ve serverları giriş yapan hackerlar yaptıklarını anlaşılması sonucu geçici olarak
sunucuları ve serverları kapatmışlar hatta telefon ları bile...

TTNET’TEN AÇIKLAMA

3 Mayıs 2012 (bugün) tarihinde 17.10’da TTNET’e aitwww.ttnet.com.tr adresli web sitemize yönelik olarak bir “Dağıtık Servis Engelleme Atağı” (DDOS) yapıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle geçici olarak servis dışı kalan kurumsal web sitemiz, saat 20.45 itibariyle yeniden çevrimiçi olmuştur.

TTNET abonelerinin internet erişiminde herhangi bir sorun söz konusu olmamıştır. Çağrı merkezimiz normal şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Kamuoyuna ve müşterilerimize saygıyla duyururuz.

TTNET A.Ş.

Son Düzenleme: ertugrul_121 ~ 17 Mayıs 2012 00:18
hakean
28-04-2012, 09:11   |  #2  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj

eed dün diyordu herkes :) ben smiledan baglanıyordum bir baktım facete 20 kişi varken 4 kişi :)

secretboy
28-04-2012, 10:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

bende smile kullanıyorum dün bütün gece netteydim hiç kopmadı?

jackaldeath13
28-04-2012, 10:51   |  #4  
jackaldeath13 avatarı
Yıllanmış Üye
183 mesaj

ya bir defa smile adsl telekom port larını kullanıyor bilip bilmeden konuşuyorsunuz ,
saldırı falan değil hiç haber okumuyormusunuz  tt net kullananlar sınırsız üyeliğe sahip olanlara hem yüksek ücret ödedip hem de 50 gbyte kota koydular bu da kullanıcıları çileden çıkardı hatta dün ben başlık açtım , bir arkadaş imza kampanyası düzenledi akılları sıra ceza verdiler tt net kullanıcılarına anlamadınız mı ama ben tüm her yere yazdım yazmaya devam edeceğim ayda 62 tl verip de  hem hızı hem kotayı sınırlamaya hakları yok kimse enayi değil

ertugrul_121
28-04-2012, 17:12   |  #5  
ertugrul_121 avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

saldırı doğru redhack yapmış

https://www.chip.com.tr/forum/red ... erttik_t239526.html

sızma girişimi olmuş
ve sunucu ve serverları giriş yapan hackerlar yaptıklarını anlaşılması sonucu geçici olarak
sunucuları ve serverları kapatmışlar 
ttnet     hatta telefon ları bile.

Son Düzenleme: ertugrul_121 ~ 28 Nisan 2012 18:52
Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 18:44   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: ertugrul_121  
saldırı doğru redhack yapmış

https://www.chip.com.tr/forum/red ... erttik_t239526.html

sızma girişimi olmuş
sunucuları ve serverları kapatmışlar 
ttnet     hatta telefon ları bile.

SAldırı doğru demişsiniz
Devlet tarafından resmi bir dilden açıklama yapılmadı biliyorum
Doğru dediğinize göre açıklama yapıldı ben duymadım görmedim
Link verirmisiniz ?

ertugrul_121
28-04-2012, 18:54   |  #7  
ertugrul_121 avatarı
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

bilgiii:http://www.birgun.net/actuels_in ... 012&month=04&day=28

Mert_06
28-04-2012, 19:55   |  #8  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj
Bu mu resmi açıklama 

dabbe1
28-04-2012, 20:06   |  #9  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

resmi açıklama olmaz boşuna beklemeyin... rezil oldular...

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 22:30   |  #10  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Böyle birşey olmuş olsa idi gerçekten
bu ülkede bir yönetim şekli var
Böyle bir şey olmuş olsa
İçişleri bakanlığından açıklama gelirdi
Egolarınızı tatmin etmeyiniz artık
TTnet'teki soun saldırıdanda olmuş olabilir teknik aksaklıktanda kaynaklanmıştır...
TTnet bunu atlatır devam eder işine artık bu konulardan açıpta forumda kirlilik yaratmayın şuan en az 10 konu var böyle...
Hack işi değil bu iş devletin sitelerinden azcık araştırın GOOGLE denen bişey var...
kulaktan dolma bilgilerle foruma konu açıp durmayın sürekli...

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 22:34   |  #11  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Resmi bir açıklama dedim
bunun neresi resmi 
Açıklayayım içişleri bakanlığı tarafından yapılmış bir açıklama...
İçişleri bakanlığı devletin resmi bir kurumunun sitesine saldırı olduğu zaman bildiri verdi onun gibi bir bildiri demek istedim..

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 22:36   |  #12  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Gerçek bir saldırı olmuş olsa devlet neden saklasın halktan eline ne geçecek saklayınca ?
Eliniz mahkum ttnet kullanmaya Kahkaha
TTNET türk telekom internet
Yabancılara satıldı tabi
diğer servis sağlayıcıları kimin altyapısını kullanıyor ?
Türk telekomun yani siz başka bir sağlayıcıyada geçseniz sonuçta ttnetten yine kurtulamıyorsunuz Gülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (47771) ~ 28 Nisan 2012 22:53
ECHELON_
28-04-2012, 23:42   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bu red hack vatan haini bence ziber wariır ve ay yildiz team hemen bunların pclerine girip kim olduklarıni bulmalı hatta tutuklamalı :)

Kapalı Hesap (101323)
29-04-2012, 03:43   |  #14  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

redhack mi  ya benim bunların başındaki  kişilerle bi aralar muhabbetim olmuştu   bu adamlarn  4 ayrı grupta olsa bu denli büyük bir saldırıyı yapabileceklerini sanmıyorum ddos ta neymiş  lamerler  ddos kullanır  gerçek bir hacker sitenin  veri girişi yapılacak yerlerine meta  karakterler ve kodlar yazıp çeşitli yöntemlerle  tamamen kod  üzerine kurulu bir  sistem  sql  enjeksiyon işte '  vb. yöntemler  bunlar işin basit tarafı  web hack çok karmaşıktır  hacker olmak  istiyorsanız php ,sql  sorgu dili  işte asp ,asp.net  perl  dillerini öğrenip  kendiniz  basit  sistemler yazıp script  mesela  vbulletin  vb.  hazır sistemler yerine kendi sistemlerini yazın  web dillerinde iyice ustalaşın  ondan sonra  siteleri  hacklemeye başlayın   ddos ile hacker olunmuyor 
program ile  hack olmaz  açık bulucu program olsa bile olmaz  herşey elle olacak 

ECHELON_
29-04-2012, 11:50   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

libercity bu tarz konuştuğun için seni şikayet ettim şu bilişim sektörüne ne bileceğiz seninde onlardan olmadığına. ayrıca demişsinki dddos yapmışlar eğer gerçekten bu işi az biliyorsan pasteye girer saldırı detaylarını bilirsin zaten ingilizcesi olmayan kişinin web güvenliği konusunda güncel kalması çok zor sence koskoca ttnet serverları ddosla mı bu hale geldi adamlar yazmış direkt omurgaya sızdık diyorlar omurga nedir bilmiyorum ama sanırım bu ttnetin en can alıcı noktaları olsa gerek ve twitter adreslerine bakarsan cw bunların tamer şahinin yıllar önce super online yaptığı telefonla alan adı yada server şifresini felan alarak yaptığı hackin benzerini yapmak amaçlı aramış twetter sayfasında cw den arıyan cep tel nosunu yazmışlar çaldırın kapatın diye. Dil öğrenin demişin son olarak sen kaç tane dil biliyoprsun ve bu garip bir gizem taşıyan chıp forum ki bence büyük bir trall burası, sana nasıl 3 tane yıldız verdi ben uzun zamandrı buradayım az çok insanları takip ederim teorik bilgin dışın çokda "adam biliyor" denecek bir yeteneğin yok gibi geliyor bana...

ayrıca şu an için emniyet, iç işleri bakanlıığı, adalet bakanlığı open dns veriyor ve saldırı anladığım kadarıyla sürüyor:

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 29 Nisan 2012 11:55
meaninglessnames
29-04-2012, 15:13   |  #16  
Üye
80 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
bu red hack vatan haini bence ziber wariır ve ay yildiz team hemen bunların pclerine girip kim olduklarıni bulmalı hatta tutuklamalı :)
çok doğru söylüyorsun; ttnet'e saldırmaları çok yanlıştı :)) kendi halkını (.......) çalışan büyük bir şirket'in sistemini çökertmek vatan hainliğine giriyor. hemen pc'lerine girip kim olduklarını bulalım, hatta tutuklansınlar. asıl vatan hainliği yapan ttnet'tir.