ttnet müzik

_OnuR_
06-09-2009, 18:58   |  #1  
_OnuR_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

TTnet Müzik'ten indirdiğim şarkıları sadece win7 de dinleyebiliyorum aynı bilgisayar üzerinde vista'da dinleyemiyorum. Bunu nasıl aşarım sound taxi programı falan denedim olmadı(nedenhepwin7 kullanmıyosun derseniz sadece messenger da çok kasıyor ve evdekiler vistaya alıştığı için olmuyo)

Banned
06-09-2009, 19:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorun işletim sisteminden ziyade indirilen şarkılardaki lsans sınırlaması. Vistadada birkaç şarkı indirip sonrasında hepsini media playerde oynatmayı deneyin.
Bir diğeri lisans kısıtlamasınından kurtulmak  için şarkıları windows 7 de media playerin yazma özelliğini kullanarak şarkıları (en fazla 50 tane) cd ye yazdırarak vistada cd den dinleyebilirsiniz.

Lisans kısıtlamasınan tamamen kurtulup kısıtlamayı silemk için s(windows 7 de) ssteme flaşh disk takıp media playerin eşitle seçeneğini çalıştırmalı ve bu şarkıları media player ile flaş diske kopyalamalısnız. Böylece lisanslar kalkacak ama herhangi bir bilgisayara kopyalandığı veya taşındığı anda tekrar yüklenecektir. Sizde  taşımadan herhangi bir format dönüştürücü ile şarkılar flaş diskteyken dosyaları mp3 e dönüştürmek ve lisansları silmek kalıyor.  Biraz uzun iş ama bu kısıtlamalardan başka türlü kurtulamazsınız.

O_uzHaN
06-09-2009, 19:48   |  #3  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

windows 7 den indirseydin busefrde vistada çalışmazdı ;)

Mustafa@PC
06-09-2009, 23:20   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

TTnet müzikten indirdiğiniz şarkılar sadece o işletim sistemi üzerinde lisanslanır. Zaten legal olmasının sebebi bu başka bir bilgisayarda dinleyememeniz. Aksi halde kopyalanıp, çoğaltılabilir...

_OnuR_
06-09-2009, 23:41   |  #5  
_OnuR_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

@Mustafa@PC bide şu var eğer vistadan indirirsem yine vistada dinleyemiyorum
Hatta win7 de eski pc mde indirdiğim şarkıları bile dinleyebiliyorum

Son Düzenleme: _OnuR_ ~ 06 Eylül 2009 23:48
D o ğ a n
08-09-2009, 17:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj
Alıntı: khramn  
Sorun işletim sisteminden ziyade indirilen şarkılardaki lsans sınırlaması. Vistadada birkaç şarkı indirip sonrasında hepsini media playerde oynatmayı deneyin.
Bir diğeri lisans kısıtlamasınından kurtulmak  için şarkıları windows 7 de media playerin yazma özelliğini kullanarak şarkıları (en fazla 50 tane) cd ye yazdırarak vistada cd den dinleyebilirsiniz.

Lisans kısıtlamasınan tamamen kurtulup kısıtlamayı silemk için s(windows 7 de) ssteme flaşh disk takıp media playerin eşitle seçeneğini çalıştırmalı ve bu şarkıları media player ile flaş diske kopyalamalısnız. Böylece lisanslar kalkacak ama herhangi bir bilgisayara kopyalandığı veya taşındığı anda tekrar yüklenecektir. Sizde  taşımadan herhangi bir format dönüştürücü ile şarkılar flaş diskteyken dosyaları mp3 e dönüştürmek ve lisansları silmek kalıyor.  Biraz uzun iş ama bu kısıtlamalardan başka türlü kurtulamazsınız.

Vista'da indirdiğim şarkıyı ben de WMP ile açamadım, Winamp ile açabildim ama. 7'de Windows Media Player'da sorunsuz açılıyor. 7'de senin söylediğin gibi eşitleme yaptım ancak sonuç olumsuz. Sen denedin mi bu yolu?

Banned
08-09-2009, 17:13   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: doganogulturk  
Vista'da indirdiğim şarkıyı ben de WMP ile açamadım, Winamp ile açabildim ama. 7'de Windows Media Player'da sorunsuz açılıyor. 7'de senin söylediğin gibi eşitleme yaptım ancak sonuç olumsuz. Sen denedin mi bu yolu?
Defalarca. İşim yok her defasından onun DRm koruması ilemi uğraşayım