ttneTerbiyesizlik

Murd3R
18-03-2009, 14:21   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
95 mesaj

Geçen Şubat ayı sonlarına doğru müşteri hizmetlerini arayıp internetimi sınırsız tarifeye geçirmiştim. Fakat dün gelen e-fatura mailinde tarife sınırsız yazıyor ancak kota aşımı 2gb olduğundan 67 Lira yazıyor.Şaşkın
Kota sorgulamadan kotama baktığımda da 12gb yazıyorÜzgün

Ya bune iştir anlamadım.
Bıktım bu ttnetin zulumlerinden Zonk
Ayın daha 18 i olmasına rağmen ve sınırsız tarifeye bu faturanın gelmesi normal mi sizce ?Soru

tayartekin
18-03-2009, 14:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

demek ki seni sınırsız tarife yapmayı unutmuşlar kardeş yada bu diğer ay için geçerlidir. müşteri hizmetlerini tekrar arayıp sorununu bildir

Battal Gazi
18-03-2009, 15:07   |  #3  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Şöyle birşey olabilir, hani ayın sonunda gelir ya fatura,1 inden 30una kadar. 18inde kayıt olduğun için 30-18_12 günlük interneti yansıtmış olabilirler?

MBTGROUP
18-03-2009, 15:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Size en yakın tekelom binasına  gitmeniz daha iyi, telefonla bazen böyle pürüzler ,karışıklıklar çıkabiliyor.Sonuçta telefon trafiği çok yoğun oluyor.

Burgut
18-03-2009, 16:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
237 mesaj
zatzot
Şöyle birşey olabilir, hani ayın sonunda gelir ya fatura,1 inden 30una kadar. 18inde kayıt olduğun için 30-18_12 günlük interneti yansıtmış olabilirler?
Bence de böyle birşey vardır. Üzerine düşmenizi tavsiye ederim.

Murd3R
18-03-2009, 16:49   |  #6  
OP Üye
95 mesaj

Geçen ay kotayı aştıysanız sınırsız tarifenin ilk ayına da yansır diye bir muhabbet var. O yüzden bir sonraki ayı bekliyim diyorum.
Telefonla işlem yaparken(sınırsız tarifeye geçerken) sözleşmeyi çok çabuk okuyor ve anlaşılmıyor gibi birşey ki anlamadım ve tamam geçelim dedim. Bir sonraki aya da böyle birşey ile karşılaşırsam artık olayın derinine inerim. Sınırsıza geçmeden 4~5 ay kadar hep 65~70 arası arası ödedim . Artık standart faturamı gönderiyorlar anlamadım :)

Ahmet Ertuğrul
18-03-2009, 21:12   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben sana ne olduğunu söyleyeyim. Sen 18'inde sınırsıza geçtiğinde kotanı zaten o anda 2 gb aşmış durumdaymışsın. Gelen kota aşım ücreti bu 2gb'ındır. Geriye kalan 12 günde 6 gb daha kullanmışsın fakat bu miktar kota aşım ücretine dahil olmamış, kotasıza geçtiğin için. (4 gb limit+2 gb kota aşımı-->18'ine kadar, +6 gb sınırsıza geçtikten sonra). Yani bence faturan normal.

burak060636
18-03-2009, 21:55   |  #8  
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşlar ben de mağdur oldum bu konuda.Alttaki linkte faturamı da yayınladım.Benim anladğım sonuç siz sınırsıza geçtiğiniz ay için 49 ytl(şimdi 45 oldu) ödersiniz o ay için ayrıca başvuru yaptığınız bu ay içinde kota aşımı varsa onuda ek olarak ödersiniz.Benim faturada öyle.
Ben ayın son günü başvurumu yaptım o ayın tümünü limitsiz saydılar.Ayrıca kota aşım ücretide ödedim.

https://www.chip.com.tr/forum/Ttn ... agdurum_t97366.html

Sonuç:Limitliden limitsize gegçtiğinizde;Ayın başı yada sonu farketmez.

Örnek olarak 1 mbit limitsize geçtiğinizi düşünürsek;

Fatura=49(şimdi 45)+Varsa kota aşım ücreti ödersiniz.

BENCE BU TAMAMEN HAKSIZLIK...

Doğrusunun ne olması gerekir diyorsanız
1 mbit limitliden limitsize geçtiğimizi düşünelim.
Ayın 25'i olsun bu işlemimiz.

Fatura=(29 ytl)+(varsa kota aşım ücreti)+(5 günlük sınırsız kullanım ücreti)

yani yukarıdaki hesaba göre eğer kota aşım ücreti yoksa yaklaşık 39 ytl fatura gelmesi lazımdır yukarıdaki örnek için.

MBTGROUP
18-03-2009, 22:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

TTNET ten dolayı sorun yaşayanları görünce şaşırıyorum ben hiç sorun yaşamadım bugüne kadar hatırlamıyorum dogrusu.Bulunduğunuz bölgedeki telekom binasındamı çalışma aksaklıkları mı oluyor anlamadım.Sadece ben değil çevremdeki tanıdığım TTNET abonesi olanlardanda bir şikayet duymadım.

H@ckerCesur
19-03-2009, 09:37   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

2004 yılından beri TTnet kullanıyorum. Yani ilk çıktıgı zamanlardan beri. 3 gb limitliydi o zaman. Herneyse işte. 5 yıldır daha internetle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta limitli dönemlerden limitsize geçerken ilk ay yine idareli kullandım. Ne fazla geldi ne eksik.
Adamın hatlarında sorun oluyor sorumlusu ttnet
Adamın modemi bozuluyor sorumlusu ttnet
Adamın kablosu bozuk oluyor sorumlusu ttnet oluyor.
Tamam ücretler ve hız iyi degil ama o kadar da sorunlu bir firma degil yani ;)
6 ay ttnet teknik servisiydim. Ve günde onlarca soruna giderdim. Daha hiç ttnet kaynaklı bir sorun görmedim. Ya hatlar, ya kablolar, ya da modem sorunları...
hatta bilgisayar sorunu da çok gördüm. Adamın pcsi etherneti tanımıyo ttneti suçluyo.

birine suç atmak çok kolaydır.
iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmalıyız vesselam.

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 19 Mart 2009 09:39
Banned
19-03-2009, 09:46   |  #11  
Banlandı
934 mesaj
pcword
TTNET ten dolayı sorun yaşayanları görünce şaşırıyorum ben hiç sorun yaşamadım bugüne kadar hatırlamıyorum dogrusu.Bulunduğunuz bölgedeki telekom binasındamı çalışma aksaklıkları mı oluyor anlamadım.Sadece ben değil çevremdeki tanıdığım TTNET abonesi olanlardanda bir şikayet duymadım.
mesala her ay hiç kullanmadığın telefona 20 lira vermek sence normalmidir?
mesela türkiyenin en pahalı cep telefonu servisi turkcell abonelerinden 0.8 lira alırken senin türk telekomunun 10 lira almasoı hangi vicdana hangi hakkaniyete hangi hukuka sığar? safım benimGöz kırpma

mesut_illegal
19-03-2009, 10:21   |  #12  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

bende telefonla arayıp ayın 18'inde sınırsız yaptırdım ama bana extra bir ücret gelmedi 49 tl ödemiştim.

burak060636
19-03-2009, 11:46   |  #13  
Taze Üye
11 mesaj
mesut_illegal
bende telefonla arayıp ayın 18'inde sınırsız yaptırdım ama bana extra bir ücret gelmedi 49 tl ödemiştim.
Gelmiş işte 49 tl ücret senin extra ücretindir.Neden ayın bitmesine 12 gün kaldığı için tüm ayı 49 tl ödüyorsun.Hangi gün ne kullandıysan onu öde.

frozen
19-03-2009, 14:16   |  #14  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
burak060636
Arkadaşlar ben de mağdur oldum bu konuda.Alttaki linkte faturamı da yayınladım.Benim anladğım sonuç siz sınırsıza geçtiğiniz ay için 49 ytl(şimdi 45 oldu) ödersiniz o ay için ayrıca başvuru yaptığınız bu ay içinde kota aşımı varsa onuda ek olarak ödersiniz.Benim faturada öyle.
Ben ayın son günü başvurumu yaptım o ayın tümünü limitsiz saydılar.Ayrıca kota aşım ücretide ödedim.

https://www.chip.com.tr/forum/Ttn ... agdurum_t97366.html

Sonuç:Limitliden limitsize gegçtiğinizde;Ayın başı yada sonu farketmez.

Örnek olarak 1 mbit limitsize geçtiğinizi düşünürsek;

Fatura=49(şimdi 45)+Varsa kota aşım ücreti ödersiniz.

BENCE BU TAMAMEN HAKSIZLIK...

Doğrusunun ne olması gerekir diyorsanız
1 mbit limitliden limitsize geçtiğimizi düşünelim.
Ayın 25'i olsun bu işlemimiz.

Fatura=(29 ytl)+(varsa kota aşım ücreti)+(5 günlük sınırsız kullanım ücreti)

yani yukarıdaki hesaba göre eğer kota aşım ücreti yoksa yaklaşık 39 ytl fatura gelmesi lazımdır yukarıdaki örnek için.

bilmeniz gerekir ki, TTnet tarife değişikliklerini ay içinde değil, fatura döneminden hemen sonra yapılır. Başka bir değişle ayın 18inde siz gidip başvurduysanız, o değişiklik bir sonraki fatura döneminde yapılır. Eğerki anında bir değişiklik talebiniz olursa, tarife değişim anından sonra yaptığınız total download bütün aya bölünerek, gün başına oranı üzerinden ilk 18gün kotanızı ne kadar aştığınız saptanır. Bunu sözleşme ile kabul ettiğiniz için istediğiniz kadar itiraz edin sızlanın ama değiştiremezsiniz.

Burgut
19-03-2009, 15:14   |  #15  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Ona bakacak olursanız ben de mağdurum. Geçen yaz 15,99 liralık 4 gb kotalı kampanya ile başladım. 3 gb kota aşımı yapmtığım halde 80 lira aldılar. Geçen ay için de 1 gb kota aşımı içinde 80 lira yine istediler. TTNET tamamen soygunculuk yapıyor. Elinize faturayı alsanız da ne için ne kesiyor belli değil. Ya bu deveyi güdeceksin, ya da internet kullanmayacaksın diyor. Telefon faturalarında da aynı değil mi? Kaç aydır telefon kapalı ve ayda 25 liradan az fatura ödemedim. Geçen ayın faturası yeni geldi 26,5 lira. Bizde devlet bırakmış soyguncuların eline, gerisini Mevlam kayıra.. Ne devletime ve ne de böyle soygunculara hakkımı helal etmeyeceğim hiçbir zaman.

musadilek
21-03-2009, 10:30   |  #16  
Taze Üye
10 mesaj

devlet değil devletin bazı çalışanları bıraktı...

Suç o kişilerin.Herşeyi özelleştiren ve satan onlar...Oyu verirken ikikere düşünerek verirsiniz.....

Allah Devletimize zeval vermesin...