Tuhaf Bir Sorun (hdd) Pc Açılmıyor., herkes baksın

Archeronx
17-04-2008, 11:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

s.a arkadaslar basımda büyük bir sorun var.bilgisayarımda xp yukluydu.hdd yi bi kac dosya lazım diye baska bir bilgisyara baglamıstım.eve getirim tekrar taktıgımda bios hdd yi gec acıyordu boot olması uzun suruyordu.bende ne zamandır aklımdaydı vista yukleyim dedim.vistayı yukledim bilgisyar normal bir sekilde acılıyordu.sabah kardesim bilgisayarı acmıs.bilgisayarı gece formatladıgım icin hic birsey yuklu degildi.inernet girmiyice bilgisyarı kapatıym derken uyku modunda bırakmıs.yaklasık 4 saat pc uyku modunda kaldı ben eve gelip bilgisayarı actıgımda logon ekranı karsımdaydı ve taskeng hatası var deyip kapandı.bidaha actıgımda hdd boot olmuyordu.bende bastan vista kurdum normal bir sekilde kuruluyor en son resetden sonra acılmıyordu.(kullanıcı isminin girilecegi zaman)gene aynı sorunu verdi.belki dedim dvde bisey vardır ingilizce vista dvdsiyle kurdum bu seferde a disk read error ocurred hatası aldım bende bastan xp yukledim bilgisyar calıstı.sonra hatayı arastırdım hddnin mbrsi bozulmustur gibi bi sonuca vardım ve maxtor maxblastor 4 ile hddye komple low level format atdım.vista yukledim gene acılmadı aynı hatayı verdi.bende tekrar xp yukleyim dedim.bu seferde xp dosyları yukledikten sonra reset atdıgında disk okuma hatası verdi.sizce sorun nedendir cozumu varmıdır.cevaplarınız bekliyorum.suan ubuntu live cd ile yazıyorum.lutfen yardım edin.

Borga-x
17-04-2008, 12:09   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başka bir bilgisayara bağla ve o sekilde Low level format at. HDD'ını formatladıgın gıbı tekrar sıstemıne tak. Mumkunse kablolarını değiştir. Data kablonda sorun olabılır.

Archeronx
18-04-2008, 15:00   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

valla ne denediysem olmadı baska bilgisyarada taktım gene tık yok baska hdd alcam artık napalım