Tüm evreni cebinizde taşıyın...

CHIP Online
11-08-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iPhone uygulamaları ile gaz çıkarma seslerinden fazlasına sahip olmak mümkün. İşte güzel bir örnek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tum- ... -tasiyin_14277.html

Resimlerle: Tüm zamanların en popüler iPhone uygulamaları

iPhone uygulamaları deyince pek çok kişinin aklına Wooble veya iFart gibi uygulamalar geliyor. Ama (neyse ki) tüm iPhone uygulamaları bu tarz değil. Aralarında bazı çok güzel, ilginç ve bilgilendirici uygulamalar da var; örneğin Pocket Universe.

Pocket Universe adlı uygulama aslında bir astronomi uygulaması. John T. Kennedy adlı gece gök yüzündeki hareketleri takip etmeyi seven bir geliştirici, bu hobiyi cep telefonlarından da rahatlıkla gerçekleştirilebilir hale getirmiş. Gök yüzünde gördüğünüz gezegen ve yıldız hareketlerini tanımlayabilmeniz ve gördüğünüz yıldızlar hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için uygulama Wikipedia'ya bağlantı da veriyor. Uygulama baktığınız yönü tespit etmek için iPhone'un ünlü pusulasından da yardım alıyor. Uygulamanın diğer bir güzelliği de ücretinin sadece 2 dolar olması.

Tüm konu: Tüm evreni cebinizde taşıyın...

İzleyin: iPhone'da Windows 95 denemesi

Resimlerle: Tüm zamanların en popüler iPhone uygulamaları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz:  Pocket Universe'i nasıl buldunuz?

Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 19:15   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Pocket Universe'i nasıl buldunuz?

Benim ilgimi çekmedi bu uygulama:)) Zaten iPhone'um da yok:))

ZiraiEleman
11-08-2009, 19:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Bunlar benim 7610 da da var.. Silmişim sanırım, silmeseydim adını da söylerdim.. Pek abartılcak-haber olacak bir uygulama değil.. Acaba diyorum symbian çıkarken de aynı şekilde reklam yaptınız mı? İnsanın aklına chip ile apple ın reklam işbirliği varmış gibi geliyor..

Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 19:47   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
Alıntı: ZiraiEleman  
Bunlar benim 7610 da da var.. Silmişim sanırım, silmeseydim adını da söylerdim.. Pek abartılcak-haber olacak bir uygulama değil.. Acaba diyorum symbian çıkarken de aynı şekilde reklam yaptınız mı? İnsanın aklına chip ile apple ın reklam işbirliği varmış gibi geliyor..
Haberde Apple iPhone değil, iPhone için yapılmış bir uygulama tanıtılıyor. Nasıl Apple reklamı olabilir anlamıyorum, burada DirectX destekli bir oyun haberi olduğunda Windows reklamı mı oluyor? Ayrıca Symbian için de App Store kurulup, uygulamaların sayısı ve kalitesi iPhone için olanlarınkine ulaşsaydı, burada Symbian uygulamaları da tanıtılırdı diye düşünüyorum.

ZiraiEleman
11-08-2009, 20:05   |  #5  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Tamam arkadaşın iphoneum yok iphone hakkında bilgim de yok.. Anlatmak istediğimi anladıysan sorun da yok.. DirectX ne alaka..

Özetleyerek anlatıyorum tekrar.. Zırt bırt iphone yazısı okumak baymaya başladı.. Nedir bunun uygulamalarını tek tek haber yapacak değerde kılan? Chip in 2 haberinden biri iphone olmaya başladı.. Ya chip çok abartıyor bu konuları.. Ya da dediğim gibi reklam yapıyor.. İnsanları iphone almaya özendiriyor.. Kısaca reklam.. :)

Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 20:24   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Ben senin demek istediğini anladım fakat bir örnekle daha kendi demek istediğimi söylersem. CHIP Online'da yararlı Firefox eklentileri de tanıtılıyor o zaman Firefox reklamı olmadığı gibi veya Windows için olan bir yazılım tanıtıldığında da Windows reklamı olmadığı gibi burada da reklam yok. Kurduğu App Store üzerinden milyonlarca uygulama indirilmekte olan telefonun uygulamaları değil de hangi uygulamalar haber olacak?

ZiraiEleman
11-08-2009, 20:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Windows ortamında çalışan bi progu tanıtırken de aslında windowsu reklam etmiş oluyoruz.. Şayet windowssuz o prog çalışmaz.. Microsoft un Windows ta tekel olma nedeni de bu.. Yanlış bilmiyorsam o telefon ve sistem de tek bir markaya ait.. Symbian sistemi birkaç marka tarafından ortak geliştirildiği için bu sistemin kurulu olduğu farklı marka telefonlarda da aynı programlar çalışırken, bu tanıtılan programlar sadece iphone da çalışıyor.. Yani o programı alıyorsan kullanabileceğin tek marka var.. Alternatifin yok.. Yanlış mıyım?

Neyse o zaman bu kadar muhabbet yeterli.. Tek tek tanıtsınlar iPhone uygulamalarını.. Zaten çok da gerekli uygulamalar bunlar.. Olmazsa olmaz.. Mazallah bu prog olmasa uzayın derinliklerinde kayboluruz.. :)