Tune Up'da İki Sorun.

HPQ-User
03-10-2009, 09:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Süper Milli sormuş:
Selamlar Tune Up 2009'u Kullanıyorum. Resimde gördüğünüz sorunlar var Arıca bir çok sorun vardı. Onları çözdü ama bu iki sorunu çözmüyor. Bende nasıl çözebileceğimi anlamadım. Bu konuda bana program felan mı önerirsiniz yoksa beni bir şekilde yönlendirir misiniz bilmiyorum. Ama şuanda yardımınıza ihtiyacım var.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Xp Pro. Sp3
160 HDD
(512 MB) NVİDİA Ge Force 7300 GS
1 GB DDR2 RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Süleyman.
03-10-2009, 10:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

1. Bilgisayarınızdaki bir parça düzgün çalışmıyor. Aygıt yöneticisini açarak, sorunlu aygıtın sürücüsünü yükleyin, diyor.
2. Windows başlangıcında kullanılan "Prefetch" klasörü silinmiş. Bunu sizin yahut herhangi bir yazılımın silmediğinden emin olun, diyor. Ki ileride tekrar silinmesin. Herhalde bir performans arttırma tavsiyesiye uyarak "Prefetch" klasörünü sildiniz. Pek iyi birşey değil bu yaptığınız.

Yazılımın verdiği iki uyarı bunlar...

ugly_joe_kid
03-10-2009, 12:58   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
1. Bilgisayarınızdaki bir parça düzgün çalışmıyor. Aygıt yöneticisini açarak, sorunlu aygıtın sürücüsünü yükleyin, diyor.
2. Windows başlangıcında kullanılan "Prefetch" klasörü silinmiş. Bunu sizin yahut herhangi bir yazılımın silmediğinden emin olun, diyor. Ki ileride tekrar silinmesin. Herhalde bir performans arttırma tavsiyesiye uyarak "Prefetch" klasörünü sildiniz. Pek iyi birşey değil bu yaptığınız.

Yazılımın verdiği iki uyarı bunlar...
Şimdiye kadar Windowsun içinde yer alan prefeckt klasörünü silmedim. Ama silmediğim halde böyle bir uyarı gösteriyor. CCleaner kullanıyorum belkide o siliyordur.

Resimde bir parçada sorun olsa soru işareti çıkmaz mı? Nasıl anlayabilirim herhangi bir sorun olduğunu.

Ahmet Ertuğrul
03-10-2009, 13:38   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Son verdiğiniz resimdeki artı işaretlerine tıklayıp, hepsine bakın. Sorunlu aygıtın yanında soru ya da ünlem işareti çıkması gerekir.

ugly_joe_kid
03-10-2009, 15:10   |  #5  
Yeni Üye
32 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Son verdiğiniz resimdeki artı işaretlerine tıklayıp, hepsine bakın. Sorunlu aygıtın yanında soru ya da ünlem işareti çıkması gerekir.
Evet dediğim gibi soru işareti veya ünlem gibi sorunlar çıkmıyor ama bir sorun olduğunu gösteriyor. Bende anlamadım nasıl bişey.

Hayalet 26
03-10-2009, 15:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Tune up kullanırken aynı problemler bende de çıkıyordu.Bunları çözmek için yukarda sağda hide problem yazan yere(yanında çöp kutusu var) tıklayınca bu uyarıları bir daha vermiyor ve düzeltiyor.Bence çok önemli problemler değil.

ugly_joe_kid
03-10-2009, 15:41   |  #7  
Yeni Üye
32 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Tune up kullanırken aynı problemler bende de çıkıyordu.Bunları çözmek için yukarda sağda hide problem yazan yere(yanında çöp kutusu var) tıklayınca bu uyarıları bir daha vermiyor ve düzeltiyor.Bence çok önemli problemler değil.
Dediğiniz yanlış.
Sorunu göstermesede düzeltmiyor ki. Sadece göz önünden alıyor.

OSMAN BAĞÇEVAN
03-10-2009, 17:30   |  #8  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

sisteminiz de sorun var mı  sizin ?
tune up sorunlu diyebilir fakat siz sorun olduğunu görüyor musunuz ?

Ahmet Ertuğrul
03-10-2009, 18:32   |  #9  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Aygıt yöneticinizde sorunlu aygıt yoksa ve siz bilgisayarınızı kullanırken bir sorunla karşılaşmıyorsanız tune-up yanlış bilgi veriyor. Belki de yüklenip sonradan kaldırılmış bir driver(sürücü) kalıntısı bu hatalı mesaja sebep oluyordur ya da bilgisayarınıza her zaman bağlı olmayan(mesela sadece ihtiyaç duyulduğunda bağlanılan bir printer, scanner, ipod, mp3 player gibi) bir aygıtın sürücüsü hatalıdır. O da şu an bağlı olmadığı için aygıt sürücüsünde görünmüyordur.

Mustafa@PC
04-10-2009, 02:29   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Uyarı değil öneri olabilir bunlar ama siz özellik ile 2. öneriyi dinlemeyin :)