Tuneup Utilities

Sagolera
11-09-2009, 14:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

Arkadaşlar Tuneup utilies 2009u yukledıkten sonra böyle ekrandaki yazılarda falan bi kötüleşme falan oldu..Daha net değilde böyle tırtıklı gibi yazılar...Başlat-pc adı-innteki yazılar falan...Programı sıldım fakat goruntu hala boyle onun etkılerını nasıl sılebılırım?

Kırık Çocuk
11-09-2009, 15:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Siz galiba ClearType özelliğini kapatmışsınız TuneUp ile optimizasyon yaparken. Bu özelliği tekrar etkin hale getirdiğinizde yazılarınız eskisi gibi olacaktır. Bunun için Masaüstüne Sağ Tık > Özellikler > Görünüm > Efektler menüsüne geldiğinizde "Ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan" seçeneğinde ClearType seçmelisiniz. Tabi eğer bilgisayarınız XP ise.

Eğer Vista ise veya Win 7 ise izlemeniz gereken yol, Bilgisayarım Sağ Tık > Özellikler > Gelişmiş Performans Ayarları menüsüne geldiğinizde "Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" seçeneğinin önüne tik koymaktan ibaret. Yardımcı olabildiysem buraya yazalım ki sonradan aynı dertten muzdarip olan arkadaşlar da yararlanabilsinler.

Saygılar.

Sagolera
11-09-2009, 17:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: crazymafya  
Siz galiba ClearType özelliğini kapatmışsınız TuneUp ile optimizasyon yaparken. Bu özelliği tekrar etkin hale getirdiğinizde yazılarınız eskisi gibi olacaktır. Bunun için Masaüstüne Sağ Tık > Özellikler > Görünüm > Efektler menüsüne geldiğinizde "Ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan" seçeneğinde ClearType seçmelisiniz. Tabi eğer bilgisayarınız XP ise.

Eğer Vista ise veya Win 7 ise izlemeniz gereken yol, Bilgisayarım Sağ Tık > Özellikler > Gelişmiş Performans Ayarları menüsüne geldiğinizde "Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt" seçeneğinin önüne tik koymaktan ibaret. Yardımcı olabildiysem buraya yazalım ki sonradan aynı dertten muzdarip olan arkadaşlar da yararlanabilsinler.

Saygılar.

Teşekkürler dediğiniz yontemle duzeldı..Ben oraya geldım ama onu gorememısım.Şimdi yaptım sorun halloldu fakat sımgelerın altındakı yazılar falan cok koyu oldu..Bende orası tamamen kapalı olduğundan oluyomus sanırım..Sımdı tick koyup standart yaptım şimdi istediğim gibi oldu..Yardımın için tekrardan teşekkür ederim...

ErKaN-23
11-09-2009, 18:22   |  #4  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

tune up programını ben win 7 de kuramadım yeni versiyon indirin diyor

Sagolera
11-09-2009, 18:34   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Win 7 bilmiyorum ama bence kurma zaten ıngılızce baya karısık turkce yamasını ındırdım ama oda %50 falan ondan sonra pcde gec acılmalar falan basladı..Sıldım etkılerı hala kaldı..

OSMAN BAĞÇEVAN
13-09-2009, 12:55   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: gloster  
tune up programını ben win 7 de kuramadım yeni versiyon indirin diyor

tune up 2009 / özellikler /uyumluluk / vista sp 1

yaparsanız kurarsınız..

OSMAN BAĞÇEVAN
13-09-2009, 12:57   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Sagolera  
Win 7 bilmiyorum ama bence kurma zaten ıngılızce baya karısık turkce yamasını ındırdım ama oda %50 falan ondan sonra pcde gec acılmalar falan basladı..Sıldım etkılerı hala kaldı..
sistem geri yükleme yaparak kalıntıları yok edebilirsiniz..

windows 7  , microsoft un bu zamana kadar çıkardığı en iyi işletim sistemi.. kurmanızı şiddetle öneririm açıkcası...windows7 forumuna bakarsanız , windows 7 nin ne kadar iyi bir işletim sistemi olduğunu anlar ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz...

Sagolera
13-09-2009, 15:04   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Ben win 7ye bişey demedım tuneup'a dedım ama bende dusunuyorum win 7 yı fakat süreli oluyomus sanırsam sınırsız olanı yok mu pekı wın 7nın?

PC.Kopat
13-09-2009, 15:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

olmaz mı :D qhrehck denen bi şey var :D

OSMAN BAĞÇEVAN
13-09-2009, 15:14   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj

illegal paylaşım yasak : )

bişey diyemem : )

2010 un mart ayına kadar sorunsuz kullanabilirsiniz.. sonrasında ise kim öle kim kala : ))))