Türk İşletim Sistemi Projesi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
elektroom
01-10-2004, 01:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Artık zamanının geldiğine sizde inanıyorsanız http://sistemimiz.sitemynet.com'u ziyaret edin ve işin bir ucundan tutmak istiyorsanız benim gibi grupa katılın.ve şu işi yapalım

aragorntheelessar
03-10-2004, 15:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

ir ara uludağ üniversitesinden bir kaç arkadaşla tanışmıştım ve onlar ile bir projeye başlamıştk tübitak destekli truvalinux adında bir işletim sistemi yapılacaktı ama yarıda kaldı umarım bunda da böyle şeyler olmaz başlanıp bitirilir elimden gelen yardımı yapmaya hazırım ama bir sorun var verdiğiniz link açılmıyor.

Banned
03-10-2004, 15:51   |  #3  
Banlandı
161 mesaj

Adres budur:

comu diye bir TLD yoktur aragorn kardeşim.

Ayrıca sevgili elektroom, önce bilmediğini bilmen gerek. Hele şu sayfayı düzgünce bir hazırla, ondan sonra işletim sistemi yaparsın... Bir sürü adamın, profesyonelce çabalarıyla, bir sürü firmanın ortak çalışmalarıyla ortaya çıkan işletim sistemlerini ne de kolay sildin helal olsun. Benim gibi bir dahi olsan hadi neyse.

Yok arkadaşım yok, bırak sen bu işi. Eğer cidden işletim sisteminden memnun değilsen, en güzeli bilgisayarı boşver, tv izle...

SeRBoY_WHiTe
12-10-2004, 18:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

:) Bir kac haftalık ayrılıgın akabinde forumlarda en cok dikkatimi ceken seyin TheOnly...(küsüratı da var) arkadasımızın forumlarda saygi sınırlarını epey zorlayarak yazmis oldugu yazilar oldugunu fark ettim. Arkadasin boyle kustah ve enaniyetli beyanatlarina bir an once son vermesini siddetle tavsiye ediyorum. İnsanlari rencide etme ve kendini "Benim gibi bir dahi olsan hadi neyse." gibi cumlelerle tasvir etme gibi sevdalari(daha dogru bir ifadeyle hastaliklari) bulunan bu vatandasi da kiniyorum.
   Eklemeden de gecemiyorum : "Bilirim dersen sen henuz bilgiden uzaksın. Bilenler arasinda bilgisizlerden sayilirsin."...
   Forumlarin hakkini veren arkadaslara saygi ve sevgilerimle...

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 12 Ekim 2004 18:08
bugcoder
14-10-2004, 15:29   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

Arkadaş uçmuş ... Ewet Bence Büyük bir dahiii oooo :D ppppppp

webaytek
15-10-2004, 16:28   |  #6  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

bu konu ne de seviyeli devam ediyor devam beyler yardım lazım mı
yok ukala eksikliği çekiyorsanız beni çağırın :-)

Banned
15-10-2004, 21:31   |  #7  
Banlandı
161 mesaj

Ne de tuhaf yorumlar... Birkaç haftalık ayrılıktan sonra gözlerinizi dikip neden bana bakıyorsunuz? Burada yeni bir işletim sistemi ile ilgili bir konu açılmış ve ben de iyi ya da kötü yorumumu yazdım. Peki benden sonraki yorumlar? Şimdi forumun düzeyini korumuş mu oldunuz, vah vaahh...

SeRBoY_WHiTe
16-10-2004, 22:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Zaten duyarsız yorumunla mevcut eksikligi coktan doldurdun webaytek. Sen boyle devam et...

SeRBoY_WHiTe
16-10-2004, 22:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

theOnly... burada yazanlar yazdıklarına (bu formatta)"yorum" degil,,, cozum, destek vb. seyler bekliyorlar. Ustelik seninki tenkit sinirlarini da asmis vaziyette. Hala kendinde bu hakkı goruyorsan buyur devam et...

webaytek
23-10-2004, 16:30   |  #10  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

Kendinize gelin beyler uzatmayın dedikçe uzamaması gereken konular uzuyor
Yorum yaparken kırıcı olmayın abuk subuk fikirlerinizi (sözüm meclisten içeri herkez alınabilir)
Aşılamaya , kabul ettirmeye diil yorum formatında saklamaya özen gösterin - KOLAY GELSİN

Banned
23-10-2004, 18:48   |  #11  
Banlandı
161 mesaj

Tarih - 16/10/2004 :  22:57:38
Tarih - 23/10/2004 :  16:30:40

Bir konunun sona erdiğini belirtmek için, bu konu kapanmıştır diye not mu yazmak lazım webaytek? Üzerinden bir hafta geçmiş, ben susmuşum, bana kızanlar susmuş. Sen Besmele çekip baştan başlamak istiyorsun sanırım. Neyse, seni kendi haline bırakıyorum...

webaytek
26-10-2004, 13:52   |  #12  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

farkedenler zaten etmişler geç kaldığım e sen niye hala konuşuyosun...

Banned
26-10-2004, 15:38   |  #13  
Banlandı
161 mesaj

Seni düşündüğüm için konuşuyorum webaytek. Dediğin gibi, herkes fark etmiş, bir tek sen kalmışsın. Ben de üzüldüm senin için. Bir daha önemsemeyeyim mi seni? Ne istiyorsun söyle haydi...

SeRBoY_WHiTe
04-11-2004, 21:55   |  #14  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

;I

Banned
05-11-2004, 16:46   |  #15  
Banlandı
123 mesaj

Bak adama bak cv'de istiyor yaw...

Olm işemi alıyorsun bizi bu ne la cv istiyorsun...

Ayrıca Microsof'a rakip olmaya adaysında bu işi web sayfası olarak sitemynet'demi yapacaksın...

Güzelim Microsoft varken ne gerek var ingilizcesi çıktıktan 1-2 ay sonra türkçesi elimize zaten ulaşıyor...

Ayrıca türkler kalkıpta işletim sistemi yapmaya kaldarsa microsoftun en az 10 yıl önceki işletim sistemini yapacaklar bu da demektirki biz teknolojiyi işletim sistemi alanında 10 yıl geriden takip edeceğiz...

Yok abi yok sen bu düzeni değiştiremessin..

Nasıl başlamışsa öyle devam etsin...

Son Düzenleme: mitnickkevin ~ 05 Kasım 2004 16:47
Gökhan Varişler
05-11-2004, 19:14   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

bu arada MitNickKevin sen bu siteyi ne amaçla açtın onu anlayamadımda birde neden karamsarsın türkiyenin zararına olmadıkça herkes istediğini yapmakta özgürdür kime anlatıyorumki zaten sen ve senin gibiler yüzünden ülkemiz gelişemiyor

SeRBoY_WHiTe
08-11-2004, 00:52   |  #17  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

varisler3 kesinlikle sana katılıyorum. Bu tip karamsar dusuncelere sahip arkadaslarıda bir turlu anlayamıyorum. Muhabbetle...

jaina
13-11-2004, 00:19   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

ya arkadaslar ben yazilimdan pek anlamasamda bu girisimin cok zor olacagini düsüüyorum
neden?
eger bir kac dergi okuyorsaniz görmüsünüzdürki windows 50 milyınun üstünde koddan olusur.
ve bir programda kod sayisi arttikca hatada artar. o yüzden windows da hatalar artiyor. cünkü hat olma yüzdesi sayi arrttikca binlerce varyasyona dönüsüyor. bu yüzden mesela uzay mekigi gibi sakaya gelmicekler seylerin yazilimlari cok az kodla yapiliyorki sonuc hüsran olmasin( 1000 kod fln)
birde windows bill gates gibi istese bizi donumuza kadar alabilcek kadar zengin bir insana ait. adamin milyar dolar serveti var. bu öle bir grup insanin basa cikabilecegi birsey deil. bence bu kadar yüksekten ucmak yerine daha basit programlarla baslamak daha mantikli olucaktir. böylece ortaya daha mantikli elle tutulur seyler elde edilcektir.
tabi sie lan ordan. biz yapariz diyebilirsinizde. ancak windows isletim sistemine adamlar gecelerini gündüzlerine katarak olusturmuslardir. 2 buton tus koyarak deil.
biraz elestirici oldum ancak yanlis anlamayin ben sadece durumun cok zor oldugunu belirkem istedim.

jaina
13-11-2004, 00:23   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

bir sey daha eklemeden gecemicem arkadasin orda istedigi özellikleri ztn microsoft yapabilse yapardi.
yani hersey okadar basit deil. birseyi öle bunu calistirsin basit olsun yapsin etsin kolay deil.
yahu bakkaldan ekmek aliyorsun? diger isletim sistemlerini calistirdiklari seyi full olarak calistirisn?

SeRBoY_WHiTe
23-11-2004, 15:53   |  #20  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Realist olmak faydalı, ancak ümitsizce bos durmak kabullenemez...
Bir isletim sistemi PC icin ilk basta kolay olmayacaktır tabi. Ancak PocketPC ye isletim sistemi yazan bir Türk cıktı bu memleketten.
Ne diyim icinizdeki gucu kesfedin... :)

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 23 Kasım 2004 15:53
elektroom
13-02-2005, 00:25   |  #21  
OP Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar bana başta laf atmışsınız.Eklemem gerekiyordu ekledim.
Ben sitenin yapımcısı ve projenin başkanı değilim ama çalışma grubuna katıldım.Onlarla berabeer çalışıyorum.Üstelik bu projeyi yürüten arkadaşla yüz yüzede görüşüyorum.Gerçekten çok başarılı biri.
Sanki dünya ile ilgisini kesmiş.Hayatını hep bilgi öğrenmek le geçiriyor.Neredeyse konuşmayı bile unutmuş.Düşünün bu kadar deha birisi.Ki çalışmalarını bugün siz dahi kullanıyorsunuz..Ben şahsen sizi kınıyorum.Ve arkadaş bu yazıları görmeden chip yetkililerinin
bu küfürname dolu yazıları kaaldırmalarını istiyorum.
Saygılarımla
Elektroom

ReaL_isT
13-02-2005, 14:28   |  #22  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

Çalışmalarını benim bile kullandığım deha arkadaşımızı, bende tanımak isterdim doğrusu.. Umarım yakın gelecekte projenizi bitirirsiniz.. Size çalışmalarınızda başarılar.. Yeteri kadar iyi olduğum zaman belki bende katılırım size.. :)

Eyüp Korkusuz
14-02-2005, 12:50   |  #23  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Ben ilk defa bu başlığı gördüm ve okudum inan elektroom kardeşim bunları yazan insanlardan sizleri aşağılayıp küçük gören arkadaşlardan tiksindim. Bu ülkede meyve veren ağaç taşlanır unutma atalarımız boşuna söylememiş. Siz yine bildiğiniz yoldan devam edin sizlere başarılar. Real arkadaşımında söylediği gibi ne zamanki ben de yeteri kadar iyi olursam sizlere katılırım inşallah...
İyi çalışmalar.
EYÜP KORKUSUZ..

SeRBoY_WHiTe
17-02-2005, 16:32   |  #24  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Gerci bu tartısmaya ve adı gecen arkadasa ben ve bazı arkdaslar uygun dile cvp yazmıstık ama sizinde yazmanız cok anormal bir durum degil. Fakat bu konu o acıdan miladını doldurdu. Takdir eden ya da elestiren, olumlu elstiri ve öneride bulunan arkadaslar icin hakikatende bir ISIK OLMUSTUR KANAATİNDEYİM. Moral bozmaya gerek yok. Calısmaya devam. Muhabbetle...