Türkçe YouTube gerçeği!

CHIP Online
04-10-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

YouTube'un artık Türkçe olduğunu biliyorsunuz. Ama işin içinde fazlasının olduğunu biliyor musunuz?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/turkce-youtube-gercegi_36266.html

Resimlerle: YouTube işte burada çalışıyor...

<span style="text-decoration: underline;">Geçtiğimiz gün yayınladığımız haberimizde</span>, YouTube'un artık Türkçe desteği de vermeye başladığından bahsetmiştik. Ancak dev video paylaşım sitesinin Türkiye ile ilişkisi, sadece Türkçe desteği vermekten çok daha geniş bir hal aldı.


Bakan Binali Yıldırım, Reuters'e yaptığı açıklamada, YouTube'un artık Türkiye'de vergi vermeye başlayacağını ve com.tr uzantısı ile yayına başladığını duyurdu. Bu açıklama, Türkiye'nin YouTube'la yıllardan beri verdiği büyük savaşın sonuçlandığı anlamına geliyor.


Peki bu durum neleri değişterecek? Öncelikle, yukarıda da söylediğimiz gibi, YouTube'dan kazanılan ya da YouTube'un Türkiye'de kazandığı para artık vergiye tabi tutulabilecek. Daha da önemlisi, en son 2008 yılında yaşanan ve 3 yıla yakın bir süre boyunca yaşanan "erişim engellenmesi" gibi yaptırımları artık görmeyeceğiz. Örneğin bir mahkeme, bir videonun YouTube'dan kaldırılmasına hüküm verdiğinde, bu, sadece yerel olarak da olsa, kolaylıkla uygulanabilecek. Yani sadece Türkiye'den giriş yapanlar bu videoya ulaşamayacak.


<span style="text-decoration: underline;">YouTube'un açıklaması ve fazlası... Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Türkçe YouTube gerçeği!

Resimlerle: YouTube işte burada çalışıyor...

Kaynak: www.chip.com.tr