Turkcell'den Vodafone'a sert yanıt!

CHIP Online
26-03-2011, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Vodafone'un "Turkcell'i dava ettik" açıklamasına Turkcell'den çok sert bir yanıt geldi... İçeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/turk ... rt-yanit_26024.html

Buradaki haberimizde, Vodafone'un Turkcell'in reklam kampanyası hakkında yaptığı sert açıklamayı sizlerle paylaşmıştık. Bu açıklamanın dakikalar sonrasında, Turkcell'den çok sert bir yanıt geldi. İşte Turkcell'in resmi açıklaması:

"Vodafone'un özellikle son iki seneyi aşkın süredir Türkiye'de izlediği basın ve reklam iletişiminin adil rekabet şartlarını ihlal edici, kamuoyunu bilinçli ve sistematik bir şekilde yanıltıcı unsurlar içerdiğini büyük bir üzüntü ile gözlemliyoruz.

Turkcell, gerek mobil numara taşıma rakamları, gerekse Türkiye'ye yaptıkları yatırım miktarı bilgileriyle kamuoyunu yanıltan Vodafone'u, rekabet ilkelerine ve iş etiğine aykırı hareket ettiğinden yola çıkarak pek çok yetkili merci nezdinde hukuki girişimler yaparak uyarmıştır. Yetkili Kurum ve Kurullar tarafından uyarılan Vodafone'un iletişim stratejisinde değişiklik yapmadığı hayretle izlenmektedir.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 17 yıllık tarihinde müşteriyi her zaman odağına alarak, musterilerine daha fazla avantaj sunacak girşimlerde bulunarak rekabete de örnek olmuştur."

Açıklamanın ikinci bölümü, haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: Turkcell'den Vodafone'a sert yanıt!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce kim haklı?