Türkiye'de bir şirket daha Rusya'ya açılıyor!

CHIP Online
10-06-2010, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Türkiye'nin en başarılı online servislerinden biri, operasyonunu Rusya'ya doğru genişletiyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/turk ... aciliyor_20578.html

Yemeksepeti.com Rusya'da Türkiye'nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, Rusya'da hizmet vermeye başladı. Yemeksepeti.com, Rusça'da "restorandan" anlamına gelen "izrestorana.ru" adıyla ilk olarak Moskova'daki internet kullanıcılarıyla buluştu. Bugün 191 üye restoranla tüm Moskova ve çevresinden yemek siparişi alan izrestorana.ru, Rusya'nın ilk ve tek online yemek siparişi sitesi konumunda bulunuyor. Site, Rusça ve İngilizce olarak hizmet veriyor.

Yemeksepeti.com 2011 sonuna dek 2,5 milyon dolar seviyesinde yatırım yaparak Rusya'da 10 farklı şehirde olmayı, iki sene içinde ise eski Rus cumhuriyetlerinin tamamında yer almayı hedefliyor. Yemeksepeti.com'un Türkiye ve yurtdışında bu yıl gerçekleştirmeyi öngördüğü toplam işlem hacmi 110 milyon dolar.

2010 yılına yeniliklerle başlayan yemeksepeti.com, uluslararası alanda büyük bir girişime imza atarak Rusya'da hizmet vermeye başladı. Yemeksepeti.com, tamamen Kiril alfabesiyle Rusça olarak hazırlanan ve izrestorana.ru adresinden ulaşılabilen sitesiyle Moskovalıları online yemek siparişiyle buluşturdu.

Bugün 191 üye restoranla tüm Moskova ve çevresinden yemek siparişi alan izrestorana.ru, Rusya'daki ilk ve tek online yemek siparişi sitesi konumunda bulunuyor. Izrestorana.ru'nun üye restoran sayısının bir yıl içinde 500'e ulaşması hedefleniyor. Moskovalıların yemek siparişi alışkanlıklarına yepyeni bir yön veren ve ilk günden itibaren büyük ilgi gören izrestorana.ru, Rusça ve İngilizce olarak hizmet veriyor.


Tüm konu: Türkiye'de bir şirket daha Rusya'ya açılıyor!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yerli dot.com'ların başarı grafiğini nasıl değerlendiriyorsunuz?