Türkiye'de Sektörün İlk ve Tek Fuarı

Koray Kocaman
26-08-2007, 22:36   |  #1  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK RFID SİSTEMLERİ, TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI FUARI

ÜLKEMİZİN İLK VE TEK RFID SİSTEMLERİ, TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI FUARI 6-9 EYLÜL 2007'DE İSTANBUL DÜNYA TİCARET MERKEZİ'NDE MARMARA FUARCILIK TARAFINDAN ORGANİZE EDİLECEK.

Fuar firmaları ülkelerinde ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek bazı sektörlerin oluşmasına ve gelişmesine öncülük ediyorlar. Ülkemizde Marmara Fuarcılık'ın organize edeceği ilk RFID Sistemleri, Teknolojileri ve Uygulamaları Fuarı da böyle bir fuar. Şirket Genel Müdürü Feridun Bayram bu çalışmaların başta çok kolay olmadığını, özellikle RFID uygulamalarının tüm dünyada standartının tam oturmamış olmasının yaygınlaşmasını engellediğini, ama akademik alanda da,özel sektörde de bu konunun gelişmesi için çok yoğun çalışmalar yapıldığını belirtti. Her yeni fuar konusunda olduğu gibi bunda da derslerini iyi çalıştıklarını, sektörü daha yakından tanıdıkça kavramların değişip genişleyerek daha farklı açılımlarla da yerleşeceğine inandıklarını da sözlerine ekledi.

Sektörün daha emekleme devresinde olduğunu belirten Bayram, fuarla beraber büyüyecek bir sektöre girmenin heyecanlandırdığını söyledi: “Biz yeniliklere imza atmayı seven bir ekibiz. Türkiye'de güvenlik sektörünün en başta olmaz dediği, ISAF Fuarı'nı, Ankara'da Uluslararası olarak yaptık ve İstanbul'da da ikinci ayağını organize edeceğiz. Sektör bu fuardan bizim fuarımız diye bahsediyor. Başladığımızda RFID sektöründen biraz daha ileri konumdaydı, uygulamaları yeni başlamıştı, ülkede bir çok marka yoktu. ISAF'ın sektörün vefirmaların büyümesindeki katkısını da firmalar bu “bizim fuarımız” sözüyle dile getiriyorlar zaten.

İkinci bir örneğimiz de Yerel Yönetimler Yasası çıktıktan hemen sonra yerel yönetimlere yönelik İzmir'de organize ettiğimiz Kent's Fuarları'dır. O dönemde de oluru olmazı çok tartışılmıştı. Şu an 3 bölgede yapılan bu Kent's Fuarları Türkiye'nin en büyük Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarlarıdır.

RFID'de de aynı azimle çalışmaya devam edeceğiz. İlkleri ve ilklerin zorluğunu seviyoruz. Güvenlik sektörü ile de iç içe gittiğini gözlemlediğimiz bu sektörde çok büyük başarılara imza atacağız.”  
İTÜ RFID Araştırma ve Test Merkezi ile de ortak çalışmalar için görüşmelerinin devam ettiğini söyleyen Bayram, sektörün her kurumunu içeren bir organizasyon yapacaklarını, yurtdışının da konuya gösterdiği ilginin yüksek olduğunu sözlerini ekledi. Bayram, yurtdışı çalışmalarının uzun soluklu olduğunu ilk yıl olmasa da önümüzdeki yıl için yurtdışı katılımcı sayısının yükseleceğini de belirtti.

Kullanım alanı her geçen gün artan ve daha yaygın kullanılmaya başlanan RFID Sistemleri, teknolojileri ve

uygulamaları alanlarında faaliyet gösteren firmalar ülkemizde ilk kez bir fuarda ürün ve uygulamalarını sunabilme imkanı bulacaklardır. Fuar ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.rfidfuari.com web sitesini ziyaret edebilir yada 0212 481 04 04 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi::

Açıkçası ilerisi için çok önemli bir konu arkadaşlar yeni bir teknolojinin başındayken bilgimiz olsun.Ben gideceğim onlıne davetiye aldım bile gelıcek olan arkadaşlar ile fuar alanında buluşabilirz.

Son Düzenleme: Koray Kocaman ~ 26 Ağustos 2007 22:38
sabrican
26-08-2007, 22:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

RFID 'i ilk defa duydum inceledim biraz değişikmiş

Koray Kocaman
26-08-2007, 23:04   |  #3  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,876 mesaj
sabrican
RFID 'i ilk defa duydum inceledim biraz değişikmiş
Çok farklı bir teknoloji mutlaka bilgi sahibi olmak lazım.

saymex
26-08-2007, 23:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

evet koray haklısın fazla bilgi karın agrıtmaz

Koray Kocaman
27-08-2007, 01:07   |  #5  
Koray Kocaman avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,876 mesaj