Türkiye YARI FİNALDE ! Tarih Yazılıyor !

SaGoPa KaJMeR.
21-06-2008, 01:56   |  #1  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Euro 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek final ikinci maçında, Türkiye Hırvatistan ile Viyana’da karşı karşıya geldi.

Ernst Happel Stadı'nda oynanan karşılaşmada Türkiye uzatmalar sonunda 1-1 biten maçta penaltıların ardında Hırvatistan'ı eleyerek yarı finale kaldı!.

Türkiye 25 Haziran Çarşamba günü İsviçre'nin Basel kentinde yapılacak yarı final karşılaşmasında, çeyrek finalde Portekiz'i 3-2 yenen Almanya ile finale çıkma mücadelesi verecek!

İlk 11'ler

Hırvatistan: Pletikosa, Pranjic, Simunic, Robert Kovac, Corluka, NikoKovac, Modric, Rakitic, Kranjcar, Srna, Olic

Türkiye: Rüştü, Hamit, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Mehmet Topal,Sabri, Tuncay, Arda, Nihat, Kazım

Canlı Anlatım...

Maça Türkiye başladı...Başarılar Milli Takım...

5.dakika...Hamit'in sert şutu az farkla dışarı çıktı...

10 dakika geride kaldı...Karşılaşmada 0-0'lık eşitlik sürüyor...

18.dakika...Kalemizde büyük tehlike...Modric'in sağdan kestiği topa Oliç vuruyor...Top direkten döndü...

25.dakika...Hırvatistan:0 - Türkiye:0

35.dakika...Tuncay Hırvatistan ceza sahası içinde yerde kaldı...Penaltı bekliyoruz...Hakem devam dedi...

37.dakika...Mehmet Topal uzaktan harika vurdu...Top az farkla dışarı çıktı...

İlk yarıda son 5 dakika...

Hırvatistan:0 - Türkiye:0

4. hakem 2 dakikalık duraklama işaret etti...

İlk yarı bitti

Hırvatistan:0 - Türkiye:0

İkinci yarı başladı...

48.dakika...Arda sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü...Yarı finale çıkarsak Arda yok...

59.dakika...Millilerde oyuncu değişikliği...Kazım'ın yerine Uğur Boral oyuna girdi...

Fatih Terim Arda'yı sağa çekti...Solda şimdi Uğur Boral var...

62.dakika...İlk kornerimizi kullanıyoruz....Nihat ortaladı top kalecide kaldı...

64.dakika...Hırvatistan'da oyuncu değişikliği...Kranjcar çıktı Petric girdi...

70.dakika...Kalemizde tehlike...Rüştü'yle karşı karşıya kalan Rakitic topu üstten dışarı attı...

72.dakika...Hırvatlar etkili gelmeye başladı...Rakitic'in ortasına kafayı Olic vurdu top az farkla auta gitti....

74.dakika...Hırvatistan korner kullanıyor...Srna topun başında....Srna ortaladı...Ön direğe gelen top...Bir korner daha...

Srna yine ön direğe attı...Mehmet Topal çıkardı topu....

75. dakika...Fatih Terim oyuncu değişikliğine gidiyor...Mehmet Topal çıktı Semih oyuna girdi...

82.dakika...Hırvatistan çok tehlikeli bir yerden serbest vuruş kullanıyor...Srna topun gerisinde...Srna vuruyor ve Rüştü mükemmel kurtarıyor...Bravo Rüştü....

85.dakika...Hırvatistan:0 - Türkiye:0

Ve maç uzatmaya gidiyor...0-0

Maçta uzatmalar oynanıyor...

94.dakika...Tuncay ceza sahasına girdi etkili vurdu kaleci topu kornere çeldi....

95.dakika...Uğur kullanıyor korneri...Uğur ortaladı top kalecide kaldı...

97.dakika...Hırvatistan'da oyuncu değişikliği...Olic oyundan çıkıyor yerine Klasnic giriyor...

100.dakika...Semih ceza sahasına girerken harika vurdu top,dışarı çıktı...

102.dakika...Bu kez Tuncay vurdu...Direği sıyırdı top...

İlk uzatma devresi bitti...

Son 15 dakika...

Maça Hırvatistan başladı....

0-0'lık eşitlik sürüyor...

106.dakika...Emre Aşık sarı kart görüyor...Emre'de cezalı duruma düştü...

109.dakika...Hırvatistan:0 - Türkiye:0

119.dakika...Klasnic attı golü...

Hırvatistan:1 - Türkiye:0

120+2'....Ve gooooooooooooooool....Semih attı....Gol Semih....

1-1

Maç bitti....

Penaltılara kaldı....İnanılmaz bir maç...

İlk penaltıyı Modric kullanacak...Modric vurdu ve top dışarda...

İlk penaltımızı Arda kullanıyor...Arda ve gol...1-0

Topun başında Srna var...Srna ve gol:1-1

Semih topun başında...Semih vurdu ve gol:2-1

Topun başında Rakitic var...Rakitic ve top dışarda....

Hamit vurdu ve gol:3-1

Petric vurdu ve Rüştü kurtarıyor....

YARI FİNALDEYİZ!

TÜRKİYE YARI FİNALDE...

Ve Tarih'in Mimarları Hepinize Teşekürler.

Macın Müthiş Resimleri Bakmak İsteyen Uefa Sitesinden Ulaşmak icin

Hırvatistanın SONU !

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 21 Haziran 2008 04:22
Selçuk İslamoğlu
21-06-2008, 01:58   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Ne yalan söyleyeyim son dakikada yediğimiz o golden sonra kapatıyordum televizyonu, ağlayacaktım resmen oraya kadar yüz peset, sonra gelen golde öyle bir duygu karmaşası yaşadım ki, hala inanmakta güçlük çekiyorum...

Helal olsun Semih'e, helal olsun Rüştü'ye...

Allah'ın bir bildiği varmış ki kader Volkan'a kırmız kart göstertmiş.

Rüştü eski formunda hiç kaybetmemiş :) Öyle kurtarışları vardı ki... Ki penaltılarda zaten bizi kazandıran o oldu :)

Reborn91
21-06-2008, 02:12   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Ben gerçekten kafayı yedim o golde.. Terliğimi televizyona fırlatmışım farkında bile değilim. Ağzıma ne gelirsede saydım o anın verdiği stres ile. Ama 2 dakika sonra gelen müthiş golde nasıl sevindiğimi bile hatırlamıyorum. Arkadaşlarla üstüste çıkmışız farkında değiliz :D
Helal olsun TÜRKİYE !!!

Five-Tech
21-06-2008, 02:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
690 mesaj

O son golü yedikten sonra neredeyse ağlıcaktım.Ama 1 dk sonra öyle sevindim ki şu an hala inanmakta güçlük çekiyorum.
Helal olsun TÜRKİYE!

Son Düzenleme: Five-Tech ~ 21 Haziran 2008 02:24
qazx
21-06-2008, 03:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

118. dakikaya kadar rüştü mükemmel oynadı.fakat yediği hatalı gol bütün kariyerini sıfırlıyordu az daha.rüştünün semihe duacı olması lazım.
Bu maç aslında çok fazla hata aranacak bi maç değil.
Milli takımımız bu kadar sakat ve eksiğe rağmen turnuvanın en iyi takımı olmayı başarmıştır bence.
Bütün futbolcularımızı canıgönülden tebrik ediyorum.hepsine helal olsun..

SaGoPa KaJMeR.
21-06-2008, 03:30   |  #6  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

O (BİR) Golü Yedigimizde. Yemin Ederim. Emindim.Fatih'in Aslanları Başarıcak Ve Yüzümüzü Birdaha Mucize İle Güldürecekler Ve Öyle Oldu. Tarih'in Yazarları.
Artık Dönülmez Yoldayız. Bir Karar Veremeyenler Artık. Bir Karar Versin.
Artık Türkiyemize Destek Yerine "köstek" Olmayı Bırakalım.
+ Adamlar Tırsdılar Macdan Düştüler Semihde Bundan Yararlanıp Defansı Geride Bırakarak. Macın Kaderine İmaza Atanlardandı. + Bide Mac Penaltılara Gidince Adamlarda Moral Alt'üst Oldu. Ve Fazla Direnemediler Üst Üste 2 Gol Kacırdılar. Ve Macın Sonucu Ortaya Cıktı. SonuC: YARI FİNALDEYİZ Tebrikler Türkiye.

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 21 Haziran 2008 03:34
VatanTRmekan24
21-06-2008, 06:03   |  #7  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Ben Avusturyadan katiliyorum maci izlemeye canli gittim valla aynen sizin anlattiklariniz gibi sok oldum daha sonra sevincimdem 4 köse oldum beni polis engelemeye calisti engelleyemedi takmadim zaten boagimda ses kalmadi ama TÜRKIYEM kazndi sonuc FINALDEYIZ

Ne mutlu Türküm diyene !

freelancer03
21-06-2008, 19:19   |  #8  
Yeni Üye
21 mesaj

bu mac ta penaltilari kacirsaydik yine uzulmezdim.Cunku son dakikada atilan gol bana yeterdi.Orda futbolun binevi tanimini yaptik.Futbol son dakikaya kadar oynananir diye.Hepimize hayirli olsun.almanyayi gecmek icin DUA edelim.ALLAH yardimcimiz olsun...

samet1986
21-06-2008, 20:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Golü yedikten sonra "yok artık buradan da döndüremeyiz" dedim cümlem bitti gol oldu... Hüngür hüngür ağladım... Bu turnuva ve Türkiye yıllarca konuşulacak.

XxXDaRKoXxX
21-06-2008, 22:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Golü yedik ablam hareketlendi hadi uyuyalım yarın cumartesi çok iş var dedi. ben dedim ablama abla hele bir durmaç bitmedi maç tam izlenir dedim. Dediğimde oldu.

Aynı şey Çek CUm maçında oldu. Annemler 2. golden sonra yattı. ben izlicem dedim içimden devamlı 3-2 geçti ve 1-2 oldu o arada annemler geldi.

Sonra baba gel bi bakarsın 3-2 yaparız dedim oturttum 94 ekranın kaşısına Nihat şov yapmıştı. Ah ah yürekten gidiyorduk...

elif_nl
23-06-2008, 01:34   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba,

Ben maci Rotterdamda bi turk cafesinde disarda izledik, yemin ederim soguktan ve stresden, oldum oldum ,tekrardan dirildim sanki!! HIrvatlar golu atinca agladim ben ! bitti dedim , buraya kadarmis ! Ordaki turkler artik sinirden suvmeye velan basladilar, veeeeee bide baktik SEMIH in the HOUSE !!!! 1-1, arkadaslar bu kadar olur ja !!!! Mac boyle yenilir, inanc boyle olur, ve ben inaniyorum turklerin ve butun muslumanlarin dugalariyla biz yendik ve yenecegiz herzaman ! Biz butun dunya kapak ettik ! Dunden hollanda rusia macinda, hollandali spiker su lafini hic unutmam artik, rusya 1-0 onde, ve spiker hadi aslanlar, sizde TURKLER gibi inancinizi kaybetmeyin, ve attin onlar gibi son dakikada golu ! ve attilar, spikerin bizi ornek almasi benim icin yeterli ! benim gibi hollanda dogmus ve buyumus gencler ne demek istedigimi cok i anlarlar ! hollanda yenildi, ve ben burda dogmus oldugum halde hicde uzulmedin, cunku onlar bizim yenmemizi istmiyor, hatta bizi bi avrupa ulkesi gibi gormuyorlaR !!
AMA BIZ ONLARIN dersini coktan verdikkkk!
HIRVATLAR eve hollandalar eve !! turkler yola devam, bosver biz almanyadan yenilelim carsamba gunu farketmez diyorum, burdaku hollandali arkadaslar, biz hci degilse RUSYADAN yenilmedik cerek findalde, biz kocam BI Almanyaya yenilmis ve yenmisis bizim gurulu geldik ve gururlu doncegiz eve !!!
Sukurler olsun !!

E.D.
23-06-2008, 01:46   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Yine yaptık yapacağımızıBeğendim Bu çılgınlığı Almanya maçında da görürüz inşallah. Burdan Uefa'ya seslenmek istiyorum. Duymazlar gerçi ama...Kahkaha Uefa lütfen bir seferde bize, karşılaşmalarda favori takımdan(Portekiz, İsviçre, Çek cumhuriyeti ve Hırvatistan) yana olmayan bir hakem yollaKahkaha
Son maçta gördüm. Hakem yenilen Hırvat oyuncularını çocuğu gibi teselli ediyorduAlkış

Biz yine de yenmesini bildik bu eşitsizliğe rağmen ama yine de oyun kuralına göre oynanasınBeğendim

AYKANUS
23-06-2008, 07:42   |  #13  
Yıllanmış Üye
329 mesaj