TÜRKİYEDE KİŞİSEL BLOG

ECHELON_
09-05-2009, 20:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

Son zamanlarda bilindiği gibi nette blog olayı giderek popülerleşmekte web uzmanları insanları bloglara yöneltmekte
internetin geleceğinin bloglarda olduğunu savunmakta herkesi blog açmaya yönlendirmeye çalışmaktadır

belki benim gibiler azınlıktadır ama türkiyede blog hikayesi suistimal edilmye açık bir konu olduğu için öyle abartıldığı gibi blog furyasının çok tutacağını sanmıyorum. hatta bu olay bir furya olarak başlayacak ve sonra mehkeme kararları ile bir çok blog ve onların yer aldığı siteler kapatacklardır.

peki siz chıp forum üyeleri ne düşünüyor bu konuda

PcMaKeR
09-05-2009, 20:51   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Bloglarla aram iyi değil portal tipi siteler daha çok rağbet görüyor. Chipi düşünsene blog olarak :D

ECHELON_
09-05-2009, 21:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
PcMaKeR
Bloglarla aram iyi değil portal tipi siteler daha çok rağbet görüyor. Chipi düşünsene blog olarak :
blog açacak kadar teknik ve yazılım bilgim yok, olsada kişisel blog açmam. tavsiyen için saol ama ben hani şu günlük tarzında blog tutanları kastetmiştim. bu tür blogların ve yazıların yasal boyutundan dem vurmaya çalışmıştım

PcMaKeR
09-05-2009, 21:48   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
SCARFACE_
blog açacak kadar teknik ve yazılım bilgim yok, olsada kişisel blog açmam. tavsiyen için saol ama ben hani şu günlük tarzında blog tutanları kastetmiştim. bu tür blogların ve yazıların yasal boyutundan dem vurmaya çalışmıştı
BlogEngine.NET Asp.net ile yazılmış en güzel ve rahat Blog çekirdeği. İşin iyi yanı database zorunluluğu yok. XML de tutuyor verileri ;)

bektash
09-05-2009, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

blog sadece Ücretsiz Olarak yoğunlaşmakta.. Kisisel Weblog'lar bence gereğinden oldukca az . Bunuda Sistemi anlamayan yada Ücretli Hosting sağlayıcılarına para filan vermem diyenlerden kaynaklanıyor olması gerek .. Kisisel sitenizde varsa WordPrees Tasvip edebilirim .