:::Türkiyenin Bilgisayar Tamircileri:::

Me Not Working Hard
22-05-2011, 06:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Bilgisayarcılara Gidersen 30-40 Lira İsterler Sanki Birşeylerden Anlıyormuş Gibi Otururlar Yanına Sohbet Ederler..Genelde Yalaka Olurlar Ve Yag Çekerler Müşteriye.. Şünki Bi Bok Bilmediklerinden Buna Mecburlar Kimse Bişeyden Anlamayan Birine Para Vermez...Bi Tane Düzgün Ses Tonuyla Konuşan Bilgisayarcı Görmedim Sanki Hep Helyum Yutmuş Gibiler... Mesela Kimsenin Etrafında 4-5 Yıldır Tanıdıgı Bi Bilgisayarcı Bulamassın Şünkü En Sonunda  Yedigi Kazıgın Farkına Varan Müşteriler Bilgisayarcıyla Görüşmez...Niye Böle Yazdıgımı Sorucak Olursanız  Bu Aptal Ve Bilgisiz Bilgisayarcılar Gerçekten Bilgisayardan Anlayan Ve Bu İşten Ekmek Yiyen Kişileri Süpürdü...Bi Ara Bizim Evin Altında Bi Bilgisayarcı Vardı Arada Giderdim Otururdum Bi Ara Dedigim 2004 Falan Degil 2010 Yılındayız P4 Çıkalı 7 Sene Olmuş...Neyse Aşagı İndim..Bi Kere Çay Vermemiştir:P Neyse Sohbet Ediyorduk Bana Böle Dik Dik Baktı Ve İntelde Sanal İşlemci Diye Bişey Varmış Olm Tek Çekirdek 2 Çekirdek Oluyor..Dedi Öyle Bi Dediki Sanırsın Atom Bombası Yapmış.Adam Havalara Zıplıyor Tek Çekirdekli İşlemcileri 2 Çekirdek Yapıp Satıcam Sanıyor Neyse...Sonra Bana Dediki Sen Biliyonmu...Yok Dedim.Tmm Dedi...Bi Baktım Google'İ Açmış Sanal Çekirdek Nasıl Açılır...Akıllıya Aldıgı Core2 İşlemcileri Böyle 4 Çekirdek Yapıcak Önüne O Kadar Makale Geldi Çokta Açıklayıcı Az Çok Beyni Olan Anlar...Adam Yanımda İnceliyor Ama Terimler Falan Ne Bilmiyor...Düz Bilgisayarcı Kafası Var...
Bi Şeyden Anlamıyor Google'Da Fsb Nedir...Smart Cashe Nedir..Diye Yazıyor..Tabiki Kimse Birden Zong Diye Google'Da Yazanları Anlayamaz Yavaş Yavaş Ben Hala Hergün Yeni Bişeyler Ögreniyom..Ve Bazı Şablonları Hala Kavramakta Zorlanıyorum...Adam Ne Yaptıksa 30 Dk Sonra Bana Çinliler Bişeyler Yapıp Bıos'Dan Açıyor Demezmi...İçimden Ohaa O Kadar Makaleden Bunumu Çıkardın Odun Herif..Dedim..Neyse Bu 2 Gün Ugraştı En Sonunda Ertesi Gün Morali Bozuk Bi Şekilde Çinliler Bişey Yapıyolarmış Takip Edicem Ögrensem Bende Yapıcam Dedii...Yanı Adam Sadece İşlemcinin Sanal Çekirdek  Teorisinin Nasıl Çalıştıgını Ögrenmek İçin Google'i Açtı Ve 1 Gün Boyunca  Bunu Çinlilerin Yaptıgını Çıkardı...Bunu Burda Yazmamın Sebebi Hem Traji Komik Bi Olay Hemde Türkiyede Bilgisayarcı.Elektirikci.Web Tasarımcı....Hepsi Bu Tür Bişeyden Anlamayan İnsanlar Tarafından Emekleri Çalınıyor..Şuan Bile Forumda Bu Bilgisiyarcıları 2 İle Çarpıp 5 İle Bölücek 1 Dizüne Arkadaş Var Ve Şuana Kadar Şişlide Bir Çok Bilgisayarcı Gezdim 1 Tane Olsun İşten Anlayan Birine Denk Gelmedim Gelememde Şünkü Yıllarca Bu İşe Emek Verip Aylık 1-2 Milyar Para Alırsanız Bişey Bilmiyen Adamda Sizle Aynı Alıyor Dogal Olarak Orda Sadece Maddi Degil Manevi Yöndende Yıprancaksınız Ve Belki Taksici.Belki Ögretmen Gibi Başka Bi Meslekte Olucaksınız..Yıllardır Verdiginiz Emek Çöp Olucak Yanı

Son Düzenleme: Me Not Working Hard ~ 22 Mayıs 2011 09:07
black_flood
22-05-2011, 08:47   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

eğer yazdığın yazının altındaki açıklayıcı kısım olmasa idi yemiştin küfrü kesin ama altındaki yazı tamami ile değiştiriyor boyutunu.
sesinin erkek yada başka bir halt olması ne denli önemli senin için bilemem fakat böyle bu yaptığın ayrımcı kelimeler başını ağrıtır aşağılayıcı konuşuyorsun.

senin dediğin konun kökü aslında tamamen ticaret odasi ve milli eğitim bakanlığı yüzünden kaynaklanıyor gerçekte.

ticaret odası sana vergi levhası verirken anlayıp anlamadığını asla sormaz sadece şunu sorar banka hesabın varmı varsa ne kadar para bankada var ota pisliğe derneğe üye oldunmu der. at önlerine 1 okka para kayıt bile sormazlar verirler levhayı yeterki para bas. milli eğitim bakanlığı denen denyo ordusundan oluşan sektöde ise daha değişik yürüyor işler.
almışlar en tepeye amelenin tekini yazdıkları sorular facia ötesi hele cevaplarını duyunca direk anasına söversiniz. işlemci kutusu üzerinde yazan ingilizce kelime işlemci demekmiş ne malca bir cevaptır bu şimdi. zaten biz o ingilizce kelimenin türkçeleşmiş kısmını kullanıyoruz orada yazan " CPU-Central Processing Unit "
yazmak yetiyormuş bu ne yaw öğretmenim diye geçinen davara sorsan burda ne yazıyor diye açıklayamıyor.

bu tip davarlarda oluşma bir eğitim kurumu olduğu sürece daha çokk parası olan dükkanda açar köklerde.
bu dediğm sorunun kaynağıda taş atıp kolunuzu yormadan ilk okul terk olup sadece okuma yazma yapabilerek alabilecek olduğunuz çıraklık okullarına hastır. oralardada parayı sağlam basan 2 güne tüm evraklarını alıp dükkan açma hakkına sahip olabilmektedir.

TÜRKİYEDE  PARA VAR İSE ANASINI BİLE ALIRSIN İSTEDİĞİN KİŞİNİN AMA TÜRKİYENİN PARA BİTTİĞİ ANDA AYVAYI YEDİN DEMEKTİR..

Me Not Working Hard
22-05-2011, 09:01   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Uyarını Göz Önüne Alıcam Daha Kıbarca Yazabilirdim Tam Odunca Oldu:P
Ordaki Yazıdan Kastım Bi Halt Bilmeyen Adamlar Sesini Kısarak Müşteriyi Etkilemek Gibi Yöntemlere BaşVuruyor.Şünkü İşinde Beceriksiz Oldugunu Kendiside Biliyor Ve Müşteri İle Diyalogu Daha İyi Olsun Diye Sesini Kısar.Yalakalık Yabarlar.(Sanki Gerçek Hayyatta Böyletmiş Gibi Niye Dogal Davranmazlarki)
Ama İşinde Çok İyi Olan Bilgisayarcı.Ve Elektirikçi Tanıdıklarım Var Ne Zaman Sohbet Etsek Bu Hayatta Ne Yaparsan Yap Kendini Ezdirme Diyen İnsanlar..Bi Kere Olsun Para İçin Müşteriyle İyi Diyalog Kurmaya Çalıştıklarını Görmedim...Ama Mesela Bazıları Adam 40 Yaşında Dükkana 20 Yaşında Müşteri Geliyor..Sesini Kısıyor Ve Adama Abi Diyor..Bellki Yaptıgı İşten Korkuyor Ve Diyaloglar Bunu Kapamaya Çalışıyordur

Yanı Asıl Demek İstedigim Nokta Burda Gerçekten İşin Ehli Olan.Elektirikçisi.Bilgisayarcısı.Web Tasarımcı... Bu Gibi Emek Hırsızları Yüzünden Ekmek Kazanamıyor Ortada Ciddi Bi Haksızlık Var Ve Birilerinin Buna Dur Demesi Lazım

Son Düzenleme: Me Not Working Hard ~ 22 Mayıs 2011 09:10
Kapalı Hesap (203105)
22-05-2011, 09:07   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

ikinizede katılıyorum doğru söze ne denirki

dj_alper
22-05-2011, 10:17   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj
Alıntı: Me Not Working Hard  
Uyarını Göz Önüne Alıcam Daha Kıbarca Yazabilirdim Tam Odunca Oldu:P
Ordaki Yazıdan Kastım Bi Halt Bilmeyen Adamlar Sesini Kısarak Müşteriyi Etkilemek Gibi Yöntemlere BaşVuruyor.Şünkü İşinde Beceriksiz Oldugunu Kendiside Biliyor Ve Müşteri İle Diyalogu Daha İyi Olsun Diye Sesini Kısar.Yalakalık Yabarlar.(Sanki Gerçek Hayyatta Böyletmiş Gibi Niye Dogal Davranmazlarki)
Ama İşinde Çok İyi Olan Bilgisayarcı.Ve Elektirikçi Tanıdıklarım Var Ne Zaman Sohbet Etsek Bu Hayatta Ne Yaparsan Yap Kendini Ezdirme Diyen İnsanlar..Bi Kere Olsun Para İçin Müşteriyle İyi Diyalog Kurmaya Çalıştıklarını Görmedim...Ama Mesela Bazıları Adam 40 Yaşında Dükkana 20 Yaşında Müşteri Geliyor..Sesini Kısıyor Ve Adama Abi Diyor..Bellki Yaptıgı İşten Korkuyor Ve Diyaloglar Bunu Kapamaya Çalışıyordur

Yanı Asıl Demek İstedigim Nokta Burda Gerçekten İşin Ehli Olan.Elektirikçisi.Bilgisayarcısı.Web Tasarımcı... Bu Gibi Emek Hırsızları Yüzünden Ekmek Kazanamıyor Ortada Ciddi Bi Haksızlık Var Ve Birilerinin Buna Dur Demesi Lazı

Son paragraf konunun tam bir özeti olmuş. Fakat bu isteğimiz Türkiye'de maalesef gerçekleşmez.

yvzhn
22-05-2011, 11:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
205 mesaj

biri özetini yazabilirmi çok uzun okuyamadım