Tv Kartı?

HeroSeco
07-04-2008, 22:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Selam ben bir Tv kartı almak istiyorum ancak bazı sorularim olcak.

Oncelikle;

Evimde receiver'a bagli cift canak var.Tv Karti aldigimda receiverdan kablo cekerek hem PC hemde TV de calistirabilir miyim?

2.olarak Hangi marka TV karti almami onerirsiniz?

D.N:Fiyatlariyla beraber yazarsaniz sevinirim.

İşletim Sistemi : Windows Vista!

RocKhan
08-04-2008, 07:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
153 mesaj

kablo çekerek tv çalıştırabilirsin fakat bu işlemi ekran kartı çıkışından yaparsın,bunun tersi olan işlemi yapmanı tavsiye etmiyorum yani normal reciverdan kablo çekerek uydu kartına bağlaman pek sağlıklı değil,uydu kartın yanabilir %45 ihtimalle birşey olmaz çalışır ama bu şekilde bir bağlantı hiçbir uydu kart satıcısı tarafından önerilmez ve ürün garanti kapsamı dışında kalır.

ha ben bi odada reciver açık bi odada pc den uydu antenlerimi kullanıp tv seyretmek istiyorum,diğer oda da evdekiler başka kanalları seyredebilsinler diyorsan,dual LNB ve diseq alman gerekir bu ikisini 70-80 e alabilirsin(WinQuest ya da Sharp Marka Dual ikili LNB tavsiye ederim) diseq ise WinQuest ve StarSat markalarından biri olmalı

tv kartları reciverlara göre çok hassastır,pc kasası içine (dahili)ve dışına (harici)olmak üzere iki çeşit kart var kullanım kolaylığı açısından harici öneririm,ayrıca söküp takması kolay olduğu için laptop gibi bir cihaza bağlamak olsun yazlığa,tatile filan götürmeside daha rahat olur.

bu alanda seçenek çok hatta yazılım yüklemeden çalışan tv uydu kartları çıktı.

önerim SKYSTAR 3 TV USB 2.0 DVB-S BOX TV KARTI
        fiyatı 179 ytl.

ben bu kartın pci (dahili) olanını kullanıyorum pişman değilim ama keşke bunu alsaydım dediğimde oldu,yukarıda saydığım kullanım özelliklerinden dolayı.çalışmasında filan bi problemle karşılaşmadım.ayrıca ürünün müşteri hizmetleri çok iyi,ürüne ait forumlar var sorduğun soruya en geç ertesi gün cevap geliyor.

başka sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Son Düzenleme: RocKhan ~ 08 Nisan 2008 07:17