Tv kartının modelini nasıl öğrenirim

HPQ-User
26-07-2009, 16:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Oğuzhan sormuş:
Ben ikinci elden bi tane tv kartı aldım anolog güzelcene taktım ama tam kayıt sırasında hata verip kapanıyor.Benim asıl sorum modelini nerden bulabilirim.Kartın üstünde etiket yok goncasının üzerindeki yazılarda da bi bilgi yok.Aygıt yöneticisindende bakıyorum ama bi işe yaramıyor.Ne yapmalıyım amacım avermedianın sitesinden yeni bir driver indirmek ama modelini bilmiyorum bunu nasıl bulabilirim.Tüm chip dergisi çalışanlarına ve size kolay gelsin,İyi günler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel core 2 du e4500 2.2.ghz 2mb l2cache
asus p5ld2-x anakart
asus eah 2600 pro 512mb ram
1gb+1gb kingstaobn bellek
320gb+80gb harddisk
avermedia tv kartı(işte sorun bu)

İnternet Tarayıcı: Opera/10.00 (Windows NT 5.1; U; Edition Turbo; en) Presto/2.2.0

MBTGROUP
26-07-2009, 22:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Bu proğramı deneyin   http://www.lavalys.com/news.php?article=31&selcat=PR&lang=en   

HugOBoss___
26-07-2009, 22:27   |  #3  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

http://www.inndir.com/-24352p.html buradan programın detaylarınıda öğrenebilirsin...

Kapalı Hesap (135391)
26-07-2009, 22:46   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
2,758 mesaj

Tanıtım:
Bilgisayarınızda takılı donanımın ne olduğunu mu bilmiyorsunuz,sürücüsü mü yok? Üzülmeyin bu araç sizin için hem adını, markası vebenzeri bilgilerini bulur, hem de internetten son sürücülerinigösterir, innDir derseniz de innDirir. Zaten adı üstünde "bilinmeyenaygıt bulucu/arayıcı"

- USB 1.1/2.0 Aygıtları
- IEEE 1394 Aygıtları
- ISA Tak/Çalıştır Aygıtları
- AGP Bus Aygıtları
- PCI, PCI-E Aygıtları
tanıyabilme,
- Donanım Aygıtlarının Sürücülerini bulabilme,
- Donanım Üreticilerinin web sitesi ve irtibat bilgilerini gösterebilme,
- Donanım bilgilerini kaydedebilme veya yazdırabilme.

Programın Kısa Kullanım Bilgisi :
- innDirdiğiniz kurulum paketini çalıştırıp kurulumu tamamlayınız.
- Programı açtığınızda sisteminizi otomatik taramaya başlıyor veönünüze bir liste getiriyor, yanlarında sarı renkli soru işaretiolanlar sisteminizce tanınmayan ve sürücüsü yüklenmemişdonanımlarınızdır.
- Tarama sonucunda gelen listedeki artı (+) şeklindeki kutucuklaratıklayarak açabileceğiniz bölümlerin içinde ilgili donanımın serinumarası, üretici adı, sitesi, çipset numarası gibi birçok bilgiyibulabilirsiniz.
- Listedeki bir sonucun üzerinde fareniz ile sağ tıklama yaptığınızdaFind Driver (Sürücüyü Ara-Kısayolu F3), Contact Venver (ÜreticiSitesine Git-Kısayolu F4), Save To File (Dosyaya Kaydet), Send ToPrinter (Yazıcıya Gönder), Backup Driver (Sürücüyü Yedekle) gibiseçenekler bulacaksınız.
- Programın üreticisi bu seçenekleri de kolayca anlaşılır bir şekildeyaptığı için hiç sürücü kurmamış bir kişi dahi olsanız zorluk çekmedenişlemleri yapabileceksiniz.
- NOT :Listelediğiniz donanımlarınızla ilgili tanımlamalarınızı bitirdiktensonra, yani kurulmayan hiçbir sürücünüz kalmadığında isterseniz aynıfirmanın ürünü olan My Drivers'ikullanarak çok detaylı ve kolay, benzerlerinde daha iyi olarak yedeğinibelirttiğiniz bir klasöre alabilir, CD'ye yazdırıp saklayabilirsiniz.

»»»                Programı innDir                «««