TV'ler ölecek, peki yerine ne gelecek?

CHIP Online
30-04-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, yaptığı son araştırmasında televizyonların yeni varisini açıkladı: İnternet!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/TV-l ... -gelecek_12128.html

Resimlerle: İnternetin en ilgi çekici 25 videosu!

Yazılım devi Microsoft'un geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği yeni bir araştırmaya göre televizyonlar çok yakında tarihin tozlu sayfalarına karışacak. Bu oldukça iddialı olan, ancak bir gerçeğin de altını fazlasıyla çizen söz konusu araştırma raporu sonuçları, televizyonların yerini çok yakında internetin alacağını ortaya koydu.

Bugün için evlerimizim vazgeçilmez eşyalarından biri olan ve dünyayı evimize getiren televizyonlar, ilk ortaya çıktığı yıllar büyük ilgi görmüş, o günden bu yana hemen her eve ulaşmayı başarmıştır. Ancak Microsoft'un da gerçekleştirdiği son araştırmayı göz önüne aldığımızda, televizyonlar her ne kadar bugün de evlerimizin olmazsa olmaz eşyalarından biri olsa da, internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bu durumun pek de böyle kalmayacağı söylenebilir.

Microsoft'a göre sadece 2010 yılının Haziran ayına kadar olan sürecin ardından klasik televizyonlar, internetin gerisinde kalacak ve televizyon haftada ortalama 11.5 saat izlenirken, internet söz konusu olduğunda ise bu rakam 14.2 saat olacak.

Bunun yanı sıra masaüstü bilgisayarlardan internete bağlanan kullanıcıların oranında çok yakın bir gelecekte büyük bir düşüş yaşanacağını belirten Microsoft, kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun artık internete mobil cihazlarıyla bağlanacağının altını çizdi.

Tüm konu: TV'ler ölecek, peki yerine ne gelecek?

Resimlerle: İnternetin en ilgi çekici 25 videosu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft'un araştırması bir gerçeği mi yansıtıyor?

Süleyman.
30-04-2009, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence evet.

HaaNKs
30-04-2009, 00:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
315 mesaj

Internet bir yere kadar. Sinema keyfini DEV EKRAN LCD yada PLAZMA dan FULL HD olarak seyretmek ayrı bir tatdır. Hiçbir PC bunun yerini tutamaz.

Kapalı Hesap (53751)
30-04-2009, 01:45   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Televizyonu açıp izlemem açıkçası anca annemler izlerken yanlarında falan oturuyorsam izlemiş olurum. Araştırma benim için gerçeği yansıtıyor yani:))

ECHELON_
30-04-2009, 04:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

tvler ölmez böyle bir ihtimal yok cünkü yakında karasal dijital yayına gecilecek yani evdeki reciverlara ihtiyaç kalmıycak atıyorum nete girmek için minimum sistem ne kadar 1 milyar diyelim

32 ekran dandik tv ne kadar 50 tl kim tvden vazgeçer ki gerçekci mataryalist olalım

Hiper£l£v£nKids
30-04-2009, 12:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Doğru bir araştırma.

damdanakan
30-04-2009, 23:27   |  #7  
Üye
50 mesaj

Ben bu yazıyı Opera Mini 4 - Tr'den yazıyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse beş senedir yani bilgisayar bizim eve kurulduğu günden beridir asosyal oldum. Sabah annem soğuk suyla uyandır uyandırmaz şoku atlatınca bloğuma kim ne yorum yazmış, kim bana e-posta göndermiş diye bakıyorum. Yol arabasını beklerken benden büyük iş ortağıma yeni plan ve projeleri aktarıp, hafta sonu iş haritasını çiziyoruz. Yol arabasına bindikten sonra BlueTooth kulaklığı takıyorum şarkı modu. Yirmi dk. geçişte esmer kız arabaya binip bir süre çalıştıktan sonra o kendi okulunun orada inince açıyorum bir siyasi kitap liseye gelince telefonu sessize al. Ders aralarında hatta derste Chip Online (Niye Online güzelim Türkçemiz varken yani çevrimiçi kelimesi varken niye kullanılmıyor?) bakıyorum. Öğle yemeğinde internet kafe okul çıkışında aynı senaryo. Bilgisayar derslerinde, algoritmada öğretmene bile kafa tutacak kadar iyi iken sosyal konularda çok zayıfım.

Fattur
30-04-2009, 23:42   |  #8  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

E evet...

sosyal konularda çok zayıfım.

bu kendni geliştirmene bağlı birşey..