TV YAZILIMLARI

HPQ-User
25-06-2008, 18:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MR. E sormuş:
MERHABA ARKADAŞLAR!

TV'LERİ VE RADYO'LARI İZLEYİP İNDİREBİLECEĞİM ÜCRETSİZ KULLANIŞLI YAZILIM PROGRAMI ADI VE LİNKİ  İSTİYORUM.TEŞEKKÜRLER!

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
BELLEK 1,00 GB
SABİT DİSK 160 GB
İŞLEMCİ INTEL(R)  DUO(TM) CORE

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

neverofnever
25-06-2008, 21:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Öncelikle boşuna konu açmayın aynısını zaten açmışsınız...!

ostum öncelikle Tv kartının tanımını yapmışsınız.Yani indirmek kısmında.

Hypersoft Canlı TV programı gibi programlarla izlersiniz yada internet üzerindeki sitelerden ;

gibi sitelerdende izleyebilirsiniz fakat çözünürlük düşük olacaktır.Ara ara donmalarda yaşayabilirsiniz.Vede direkt indiremezsiniz ; Realplayer gold'un internette izlediğiniz videoları doğrudan indirme eklentisi gibi programlara ihtiyaç duyarsınız.Ama çözünürlük düşük olacaktır.

QUAKE-4
26-06-2008, 00:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
646 mesaj

Senin aradığın tam olarak VLC Player...

Programı indirmek için:http://download.chip.eu/tr/VLC-media-player-0.8.6c_88761.html

adresini tıklayın.

VLC, internet üzerinden yapılan yayınları (stream) oynatmanın yanında, birkaç tıklama ile aynı anda diskinize de kaydedebiliyor.

İlk Adım: Yayını Bulun

VLC'yi yüklerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, uygun bir tarayıcı eklentisini de oynatıcıyla beraber kurmanız. Bu sayede internet tarayıcınızda bir Web yayını bağlantısına tıkladığınızda, VLC yayını oynatmaya başlayacaktır. VLC ile, bu tür yayınların bulunduğu kapsamlı bir liste de geliyor. "Oynatma Listesi" (CTRL + P) üzerinden, "Yönet - Services Discovery" yolu ile radyo ve TV yayınlarına erişebilirsiniz. Internet yayınını kaydetme işlemi de oldukça kolay.

Yayını MP3 Olarak Kaydetme

"Dosya - Sihirbaz" yolu üzerinden (CTRL + W) "Transcode / Save to File" seçeneğini işaretleyin. "İleri" tuşuna bastığınızda kaydın yapılacağı yayını seçmeniz gerekecek. Adresini bildiğiniz bir yayını, veya o an dinlemekte olduğunuz yayını ("Existing Playlist Item") buradan seçebilirsiniz. Yayını seçtikten sonra "Transcode Audio" kutucuğunu işaretleyin, codec olarak MP3'ü, bitrate değeri olarak da 128 kb / saniyeyi seçin. 128 kbps, yeterli bir kalite sunacaktır. Son adımda sıkıştırma türünde "RAW" seçeneğini işaretleyin.

VLC, dosya ismini belirlemenizle birlikte kayıt işlemine başlayacaktır. Kaydı dilediğiniz zaman durdurma imkânına sahipsiniz. Audacity gibi bir yazılım yardımıyla kayıt dosyanızdan şarkıları teker teker ayırabilirsiniz.

kaynak:https://www.chip.com.tr/konu/Tum- ... aydedin_6165_4.html

KOLAY GELSİN...

Son Düzenleme: QUAKE-4 ~ 26 Haziran 2008 00:55