Twitter Facebook'la yarışıyor!

CHIP Online
05-08-2010, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yenilik yapmak konusunda adeta Facebook ile yarışan Twitter'ın yepyeni özelliği burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/twit ... arisiyor_21628.html

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

100 milyonu aşan kullancısıyla Twitter, son derece popüler bir sosyal iletişim ağı olma yolunda hızla ilerliyor. Kullanıcı sayısının günden güne artmasıyla beraber, sosyal iletişim ağına yeni özellikler de ekleniyor.

Artık Twitter'da, Facebook'un "Tanıyabileceğiniz insanlar" seçeneğine oldukça benzeyen bir seçenek olan "sizin için öneriler" bulunacak. Bu sayede takip ettiğiniz ya da ilgilendiğiniz konularla ilgilenen kişileri daha rahat bir şekilde bulabileceksiniz.  

Bu özellik sayesinde aynı kişileri takip ettiğiniz kullanıcıları da daha rahat görebileceksiniz. Tabii ki istendiği zaman kapatılabilen bu özellik, devre dışı bırakıldığında yeni öneriler kullanıcıya ulaşmıyor.

Tüm konu: Twitter Facebook'la yarışıyor!

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu özelliği nasıl buldunuz?

Nicoll
05-08-2010, 01:32   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Özellikten filan anlamadığım gibi Twitter'ın ne işe yaradığını da bilmiyorum. Bu yüzden de üye olmayı hiç düşünmüyorum...

Twitter'ın şikayeti üzerine

Bu konuya verilen yanıtın devamının okunması insanları internetten soğutup, sosyal hayata geri kazandırması sebebi ile ABD tarafından süresiz olarak engellenmiştir.

Son Düzenleme: Nicoll ~ 06 Ağustos 2010 16:55
cruel37
08-08-2010, 08:20   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

nicollun yazdığı yanıtı abd mi engellemiş olamaz ya insanlar yaşamlarında olabilecek şeyleri nete aktarıyor nasıl bir saçmalık bu.? nerde yaşıyoruz

Son Düzenleme: cruel37 ~ 08 Ağustos 2010 08:21
Nicoll
09-08-2010, 15:57   |  #4  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: cruel37  
nicollun yazdığı yanıtı abd mi engellemiş olamaz ya insanlar yaşamlarında olabilecek şeyleri nete aktarıyor nasıl bir saçmalık bu.? nerde yaşı
Evet mesajımın engellenmesi hiç hoş birşey değil. Ben sadece internetin olmadığı bir zamandan kendi çocukluğumdan bahsetmiş ve aşağıdaki yazıyı yazmıştım

"Ben Twitter'a girmek istemiyorum. Ben şehirden çok uzak bir yerde, çiçekli çimenlerin üzerinden aşağı doğru yuvarlanmak istiyorum. Sonra tekrar yukarı çıkıp gene yuvarlanmak istiyorum. Gülümseme

Bir de yanınızda biricik sevgiliniz varsaa işte o zaman düşünür kalırsınız; acaba o mu bukadar güzel kokardı başınızı döndüren yoksa çiçekler mi onun kadar güzel kokardı diye. Gülümseme

Hem orada kuşlarda var, yanınızda biraz ekmek götürüp ufalayın, bir sürü kuş geliyor :)

Çocukluğum aklıma geldi... Ben o zaman da böyleydim şimdi de böyleyim."

ABD tarafından engellenen mesajım buydu.

Facebook, Twitter, Youtube ve benzeri sanal sosyal oluşumlar ABD'nin ikinci hollywood'u. Bu yüzden insanların internette vakit geçirmesine engel olabilecek her türlü akıma karşı çıkıyorlar. Bu yüzden biz Youtube'a erişim engeli koyduğumuzda ikinci hollywood'un beyni yıkanmış itaatkâr tüketicileri tarafından gerici ilan ediliyoruz. Asıl şaçmalık olan bu...

Son Düzenleme: Nicoll ~ 09 Ağustos 2010 16:06