Ubuntu 9.10

fboguz
12-12-2009, 19:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Benim ilk linuxum Pardus'tü o bilgisayarın 1 çekirdeğini yok ediyodu bilgissayarı son anda zor kurtardım!
Ubuntu 9.10'u kuşkonmaz versiyon yapmışlar ama ben yükledim her açtığım program ingilizceydi ve şöyle bir uyarı veriyordu:
"Türkçe dili bu işletim sisteminde tam desteklenmiyor.İndirmek için tıklayınız"
Tıkladım türkçe yaptım tüm ayarları hala hata veriyor.Ve ayrıca Sohbet programını açtığımda kişi listesi olmuyor!
Ben şu anda Windows 7 Ultimate kullanıyorum ve sorunsuz!
Mac'i de akrabalarımda denedim o da süper!
Ama Linuxa gelince hiç beğenemedim kullanışı çok zor kendimi Windows Mobile bilgisayarda gibi hissettiriyor!
NOT: Linuxculara söylemesi Windows Mobile 6.0'dan itibaren linuxdan daha kolay kullanılıyor Linuxu kullanmak için yardımcı partner gerekir Ağzı kulaklarına varıyor

Linuxu kullanmaya kalkışmayın Windows onu 2'ye katlar 4'e böler!

kimi09
12-12-2009, 19:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

En iyisi,en güvenlisi,en performanslısı Windows....

evolution35
12-12-2009, 19:52   |  #3  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj
Alıntı: fboguz  
Benim ilk linuxum Pardus'tü o bilgisayarın 1 çekirdeğini yok ediyodu bilgissayarı son anda zor kurtardım!

Ubuntu 9.10'u kuşkonmaz versiyon yapmışlar ama ben yükledim her açtığım program ingilizceydi ve şöyle bir uyarı veriyordu:

"Türkçe dili bu işletim sisteminde tam desteklenmiyor.İndirmek için tıklayınız"

Tıkladım türkçe yaptım tüm ayarları hala hata veriyor.Ve ayrıca Sohbet programını açtığımda kişi listesi olmuyor!

Ben şu anda Windows 7 Ultimate kullanıyorum ve sorunsuz!

1 çekirdeğini nasıl kaybediyordun çok merak ettim doğrusu? açıklarsan sevinirim bende kurduğumda dil uyarısıyla karşılaştım onda haklısın ve bende win7 ultimate 64bit bide win7 hom pre 32 bit var ve gerçekten ikiside sorunsuz ama Ubuntu 9.10 gerçekten çok hızlı ve sadece internette gezmek için bire bir.bedava olduğunu unutmayalım tabi bir dde güvenlik!!!!

Son Düzenleme: evolution35 ~ 12 Aralık 2009 19:53
fboguz
12-12-2009, 20:02   |  #4  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Bilgisayar hiç çalışmıycaktı yazıyordu ki:
1 çekirdek harcanıyor bende anlamamıştım

evolution35
12-12-2009, 20:30   |  #5  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj

neyse ben saten şu an win7 kullanıyorum inşallah sonradan fln büyük açıklar ve hatalar çıkmaz ... yoksa gayet güzel bi işletim sistemi

Kal-El
13-12-2009, 01:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Amma desteksiz sallıyorsunuz ya. Resmen Windows propogandası yapan başlıklar açıp duruyorsun Linux bölümüne. Kendin kullanmayı beceremiyorsan sistemi karalama bari.

ECHELON_
13-12-2009, 04:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

ya arkadaş lınux sana zaten ben çok kolay kullanılan bir sistemim demiyor ki lınux kullanmak hangi dağıtım olursa olsun zaten bir sorumluluk bir yetenek ister bazen yeri gelir akıl sağlığınız zorlar lınux ama lınux sizindir ms gibi değildir her şeyine müdahale edebilir biraz kod öğrenirseniz her şeyini değiştirbilir hatta başka derlemeleri birleştirebilirsiniz bu şuna benzer adamın biri size gelir ben sana 1 trilyona kaç tane tarktör geliyorsa alıyım yahut ben sana 1 trilyonluk traktör sanayisi için tamamen senin kontrolünda para veriyim demek gibi bişey ilk saçenekte tarımın dışa bağımlı kalır ikinci seçenekte hem yerel pc de hemde nette özgürsündür zaten olayın özüde budur özgür olmak ve işletim sisteminde özgür olmakta onun özünü görebilmektir