ubuntu deneyimim

pckopat_erdi
29-04-2009, 16:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

1 haftalık ubuntu kullanımında yasadıgım sorunlar...

ubuntu gorsel acıdan ve hız acısından gercekten hosuma gitmişti..
ama en güsel tarafı ubuntuda driver sorunuyla karsılasmamıstım
wireles imi web camımı vb gıbı seylerde drıverlerını kendı otomatık tanımıstı..ben youtube vb. gıbı sıtelerı cok kullanırım ama ubuntuda bı turlu kullanamadım ınternetten vıdeo zleme gıbı vb sıkıntılar yasadım ubuntuya gore flash playerı vb programların cogunu denedım onun harcıın der ubuntudan cok memlundumm...

Son Düzenleme: pckopat_erdi ~ 29 Nisan 2009 16:10
H@ckerCesur
29-04-2009, 16:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Peki neden ubuntuyla devam etmedin ?

pckopat_erdi
29-04-2009, 16:11   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

ben outocad  frontpage vb gıbı programları ısım dolayısıyla kullanmam gerekıo.ubuntuda bu programları kuramadıgım için..

H@ckerCesur
29-04-2009, 16:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

anladım dostum. Yani genel olarak begendin ubuntuyu Gülümseme
yaw sen benim eleman erdi degilmisin Kahkaha
Bana baka baka sen de chipci olacan ha. Ağzı kulaklarına varıyor

pckopat_erdi
29-04-2009, 16:14   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

evet abı..senin izinde gitmeye calışıyorum...

emrah33
29-04-2009, 16:18   |  #6  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
802 mesaj
pckopat_erdi
ben outocad  frontpage vb gıbı programları ısım dolayısıyla kullanmam gerekıo.ubuntuda bu programları kuramadıgım için..
Bende Autocad kullanıyorum ubuntuda Wine ile hiçbir sorun yaşamadım,çok güzel,çok hızlı,herşey gayet yerli yerinde ve tam olması gereken güzellikte bir işletim sistemi. Şimdiye kadar birçok dağıtımıu denedim ama Ubuntuya kadar tek iyi Windows'du.Artık herşey değişti ve Linux ubuntuyla atağa geçti ve yakın bir zamanda Windows kullanıcıları kısım,kısım Ubuntuya terfi edecek. Youtube konusuna gelince çok küçük bir ayarla youtube yasağı kalkıyor.

Konsolda

sudo gedit /etc/hosts

komutunu verip, root şifrenizi de girdikten sonra, ‘hosts’ dosyasını en altına şu satırları ekleyin.

208.117.236.70 http://www.youtube.com
    208.117.236.70 youtube.com
    208.117.236.70 www.youtube.com

bunu yaparsanız ubuntuda youtube keyfi yaşarsınız.

barguti
29-04-2009, 16:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

ubuntu'da video izleme gibi bir sıkıntı olmaz sadece ilk başta codecleri internnetten yüklemen gerekir onuda ubuntu kendisi yapıyor zaten. Firefox üzerindde izleyemiyorum diyorsan flash playerda bir sorun var kaldır eklentiyi sonra tekrar kur derim. Eğer firefox varda video izlerken tarayıcı göçüyorsa o firefox'un sorunu alternatif tarayıcılardan birini kullanabilirsin onun yerine.

youtube'a girmek için emrah33 arkadaşımın verdiği liste yeterli olmayabilir. Sıralı tam liste youtube ipleri için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın :D

youtube'un imanı gevreyecek bu ipleri girdikten sonra

emrah33
29-04-2009, 16:26   |  #8  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
802 mesaj
barguti
ubuntu'da video izleme gibi bir sıkıntı olmaz sadece ilk başta codecleri internnetten yüklemen gerekir onuda ubuntu kendisi yapıyor zaten. Firefox üzerindde izleyemiyorum diyorsan flash playerda bir sorun var kaldır eklentiyi sonra tekrar kur derim. Eğer firefox varda video izlerken tarayıcı göçüyorsa o firefox'un sorunu alternatif tarayıcılardan birini kullanabilirsin onun yerine.

youtube'a girmek için emrah33 arkadaşımın verdiği liste yeterli olmayabilir. Sıralı tam liste youtube ipleri için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın :D

youtube'un imanı gevreyecek bu ipleri girdikten

Teşekkürler Barguti.Bu ip'leri de ekliyeceğim.

H@ckerCesur
29-04-2009, 16:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

ubuntunun 10. sürümünü düşünemiyorum bile...