ubuntu internet bağlantısı yardım

decoma
02-04-2013, 12:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhaba arkadaşlar

bilgisayarımda yeni bir birim oluşturdm ubuntu kurmak için.windows c sürücüsündeyken ubuntuyu yeni bir birim olan f sürücüsüne kurdum.kurduktan sonra iyi çalışıyordu ubuntu fakat bir gün sonra internet bağlantısı gitti bir daha gelmedi bağlantım olduğu halde kablosuz ağlar bölümü çalışmıyor.ubuntuyu kaldırdım yükledim yine aynı hatayı verdi bunu nasıl düzeltebilirm acaba ?

LvvNt
02-04-2013, 17:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: decoma  
merhaba arkadaşlar

bilgisayarımda yeni bir birim oluşturdm ubuntu kurmak için.windows c sürücüsündeyken ubuntuyu yeni bir birim olan f sürücüsüne kurdum.kurduktan sonra iyi çalışıyordu ubuntu fakat bir gün sonra internet bağlantısı gitti bir daha gelmedi bağlantım olduğu halde kablosuz ağlar bölümü çalışmıyor.ubuntuyu kaldırdım yükledim yine aynı hatayı verdi bunu nasıl düzeltebilirm acaba ?

Ubuntu wi-fi kartını tam algılayamıyor. Ubuntunun ayar kısmında aygıt yöneticisi tarzı bir şey vardı (sadece 1 hafta kullandım)

Oradan bakın.

decoma
02-04-2013, 19:56   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: LvvNt  
Ubuntu wi-fi kartını tam algılayamıyor. Ubuntunun ayar kısmında aygıt yöneticisi tarzı bir şey vardı (sadece 1 hafta kullandım)

Oradan bakın.

aygıt yöneticisi diye bişey görünmüyor :) ubuntuyu bir iki defa kapatıp açtıktan sonra çözüldü anlamadaım nasıl olduğunu :(ama sorun yinede çözüldü

LvvNt
03-04-2013, 17:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: decoma  
aygıt yöneticisi diye bişey görünmüyor :) ubuntuyu bir iki defa kapatıp açtıktan sonra çözüldü anlamadaım nasıl olduğunu :(ama sorun yinede çözüldü

1 hafta kullanmıştım. Adı neydi hatırlamıyorum. Ancak sorunun çözüldüğüne sevindim.

LvvNt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MicrosoftGenci
07-04-2013, 16:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

eğer otomatik update komutunu aktif hale getirdiyseniz otomatik güncellemeden dolayı driver güncellemesi yapıyor ve işletim sistemi reboot yani yeniden başlatarak yapabilirsin. terminalden ilk olarak sudo su olarak root ol sonra apt-get update güncellemelerin tamamını almanı öneririm. sorunun bir daha tekrarlamaz. iyi çalışmalar.

Son Düzenleme: MicrosoftGenci ~ 07 Nisan 2013 16:36
MicrosoftGenci bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
decoma
08-04-2013, 03:37   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: MicrosoftGenci  
eğer otomatik update komutunu aktif hale getirdiyseniz otomatik güncellemeden dolayı driver güncellemesi yapıyor ve işletim sistemi reboot yani yeniden başlatarak yapabilirsin. terminalden ilk olarak sudo su olarak root ol sonra apt-get update güncellemelerin tamamını almanı öneririm. sorunun bir daha tekrarlamaz. iyi çalışmalar.

tamam sorun dediğin şekilde hallodu güncelemedn sonra yeniden başlatınca sorun haloldu tşk ederim

MicrosoftGenci
10-04-2013, 15:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

önemli değil iyi çalışmalar.