Üç operatörden Veli Bilgilendirme Servisi!

CHIP Online
27-09-2012, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Turkcell, Vodafone ve Avea tüm öğrenci velilerinin faydalanabileceği yeni hizmetini duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/uc- ... -servisi_36124.html

Milli Eğitim Bakanlığı ile Avea, Vodafone ve Turkcell'in yaptığı ortaklık sonucunda ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerine yönelik bir bilgilendirme servisi sunulmaya başlanıyor. Türkiye'deki 17 milyon öğrencinin her türlü okul bilgisi, artık Veli Bilgilendirme Servisi takip edilebilecek. İşte Avea, Vodafone ve Turkcell'in açıklamaları:


Avea


Avea, 2012-2013 eğitim döneminde de Avea Mobil Veli Bilgilendirme Servisi ile Avealıların çocuklarının eğitim sürecinde daha aktif rol almalarını sağlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın veri bankası hizmetlerine erişim imkanı sağlayacak Avea Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının ders programı ve başarı notlarından devamsızlık bilgilerine kadar tüm eğitim bilgilerini cepten izleyebilecek.


Veliler yeni eğitim döneminde, internet bağlantıları olmasa bile cep telefonlarından Avea Mobil Bilgilendirme Servisi ile çocuklarının notlarını, devam durumunu ve başarısını anlık takip edecekler. Servis sayesinde Avealılar, çocuklarının eğitim çıktılarını daha yakından takip ederken, onların topluma faydalı bireyler olması için çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilecekler.


2012-2013 eğitim döneminin başlamasıyla devreye girecek Avea Mobil Veli Bilgilendirme Servisi'nden faydalanmak isteyen Avealılar, isterlerse ayda sadece 2 TL'ye abonelik yoluyla servisi kullanabilecek isterlerse de 8383'den anlık sorgulamalar yaparak bilgi alabilecekler. Mobil Veli Bilgilendirme Servisi'nden elde ettiği gelir ile, Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç duyulan bölgelerde okullar yaptıracak.


Uygulamadan faydalanmak isteyen Avealılar Milli Eğitim Çağrı Merkezi olan Alo 147'yi arayarak her türlü bilgiye sahip olacakları gibi Milli Eğitim Bakanlığı'nın &lt;span style="text-decoration: underline;">;</span> adresinden de sıkça sorulan sorulara ulaşabilecekler.


Tüm Konu: Üç operatörden Veli Bilgilendirme Servisi!

Kaynak: www.chip.com.tr