Ücretsiz O&O Software Ürünleri!

BOOMFUNKMCS
12-10-2007, 00:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

Tam bir profesyonel dosya kurtarma programı.. O&O grubunun labaratuvarlarında geliştirilmiş en iyi dosya kurtarma aracıdır..

O&O DiskRecovery  ile diğer kurtarma programlarınıza gerek kalmıyor. Silinen veya kaybolan dosyalarınızı artık bu program ile çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Sistem formatlandıysa bile kurtarabilme yeteneği olan bu program ile artık dosyalarınız kayboldu diye üzülmeye son.

350nin üzerinde dosya formatındaki programları bulabilir. Word dökümanlarınız, Excel çalışmalarınız, resimleriniz, videolarınız, müzikleriniz ve daha bir çok formattaki dosyanızı kurtarabilir ve sisteme geri yükleyebilirsiniz.

download: http://www.oo-software.com/home/ ... ive/oodiskrecovery3

tam sürüm için : http://www.oo-software.com/en/special/diskrecovery3/


O&O Defrag 2000 ücretsiz bir Windows parçaları birleştirme aracıdır. Tamamen Microsoft Management Console ile entegre edilmiştir. Partisyonlar analiz edilebilir ve boşluk birleştirme fonksiyonu ile birleştirilebilir. Karaltılı mod içinde clusterları gösterme imkanı vardır: clusterlar ne kadar dolu olduklarına göre içeriklerine göre parlak yada karanlık gösterilir. Cluster müfettişi ile clusterların içeriklerini izleyebilir ve birleştirilen dosyaları görebilirsiniz.

download: http://www.pctipp.ch/ds/32100/32161/oodfre_V3.5.562_english.exe


O&O UnErase


O&O UnErase, bilgisayardan yanlışlıkla veya bilinçli silinmiş ama sonradan lazım olabilecek tüm dosyaları kurtarma yeteneğine sahiptir. Çok hızlı tarama kabiliyeti ve kaybedilmiş verileri bulmada başarılı yapısıyla yazılım, silinmiş dosyaları veri kaybına uğramadan kurtarmaktadır. Yazılımın diğer bir üstün özelliği de, bilgisayara bulaşmış virüs nedeniyle silinmiş verileri kayıpsız bir şekilde geri getirebilmesidir. Şimdi hep beraber bu yazılımın kabiliyetlerini tanımaya ne dersiniz?

Yazılım basit ve anlaşılır bir arayüzle kullanıcı karşısına gelmektedir. Yazılımın üst tarafında menü ve kısayol tuşları mevcuttur. Sırasıyla Menü; Dosya, Düzenleme (Edit) ve Gözlem (View) sekmelerinden oluşmaktadır. Kısayol tuşları ise; Silinen Dosyaların Taranması (Scan Drive for Deleted Files), Arama (Search), Dosya ve Klasörlerin İade Edilmesi (Restore Files and Folders), Aramayı Sonlandırma (Aborth Search), Yukarı, Geniş Gösterme (Larce İcons), Küçük Gösterme (Small İcons), Liste, Detaylar, Görev Levhası (Task Pane), Yalnızca Silinen Dosya/ Klasörlerin Gösterilmesi (Display Deleted Only Files/Folders) ve Filtreyi Görme (View Filter)'den oluşmaktadır.

Yazılım 3 ana bölümden oluşmaktadır: Sol tarafta seçenek ve işlem bölümü, ortada bilgisayarın yazılım deposu (HDD) ve diğer bölümlerini gösteren alan ve sağ tarafta ise bu alandan seçilen bölümün ayrıntılarını gösteren yer. Ana bölümde bulunan tüm elemanlar aynı zamanda kısayol tuşlarını oluşturmaktadır.

Menü bölümünde bulunan Dosya sekmesi, arama ve kurtarma ile ilgili seçenekleri sunmaktadır. Düzenleme sekmesi; Kesme, kopyalama ve bulunan dosyaların tamamının seçilip-seçilmemesi imkanını sunmaktadır. Kullanıcı ister kısayol tuşları ile isterse bu sekmeden faydalanarak işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Kısayol tuşlarından Silinen Dosyaların Taranması sekmesi; bilgisayarda silinmiş olan dosya ve klasörleri tarayıp bulmaya yaramaktadır. Bulunan dosya ve klasörler ana bölümde gösterilmektedir. Arama sekmesi; bulunan dosya ve klasörler içinde veya özel olarak bulunması istenilen nesneleri aramaya ve bulmaya yaramaktadır. Sekmeye tıklandığında kullanıcıyı yönlendirici ve yardım edici bir kutu açılmaktadır. Dosya ve Klasörlerin İade Edilmesi sekmesi; bulunan dosya ve klasörlerin tekrar bilgisayara iade edilmesini sağlamaktadır. Aramayı Sonlandırma sekmesi; yazılımın araması esnasında kullanıcı bu sekmeye tıklayarak isterse aramayı sonlandırabilmektedir. Yukarı sekmesi; aranılan ve bulunan nesneler çok olduğunda ilk başlangıç yerine gelmesi için tasarlanmıştır. Geniş ve Küçük Görünüm sekmeleri; kullanıcının dilediği görünümde yazılımı kullanabilmesi için düşünülmüş bir sekmedir. Liste ve Detay sekmeleri; kullanıcının bulunan dosya ve klasörleri ister liste, ister detayları ile görme imkanı sağlamaktadır. Görev Levhasına tıklanıldığında ise ana bölümde sol tarafta bulunan kısım kaldırılmakta ve tekrar tıklanıldığında ise yerine geri gelmektedir. Bu kullanıcıya daha sade bir görünüm kazandırmaktadır. Yalnızca Silinen Dosya/Klasörlerin Gösterilmesi sekmesine tıklanıldığında, sadece bulunan silinmiş dosya ve klasörler gösterilmekte, o dosya ve klasörün yolu gösterilmemektedir. Aynı sekme tekrar tıklanıldığında ise detaylı görünüm yerine gelmektedir. Filtreyi Görme sekmesi; kullanıcı bu sekmeyi tıkladığında bilgisayarda silinmiş ancak sadece ismi, dosya türü vb. gibi özel bilgi ile bulunması istenilen nesneleri bulmaktadır. Bu işlem kullanıcıya tüm silinen dosya ve klasörleri değil süzgeçten geçirilerek sadece istenilen nesnelerin bulunmasını sağlamaktadır."inndir"

download: http://www2.oo-software.com/files/oounerasev2/OOUnErase2Enu.exe

tam sürüm için: http://www.oo-software.com/home/en/special/unerase/

O&O DriveLED

Sabit Disk sürücüleri en küçük mikro inçe duyarlı olarak çalıştıkları veya dakikada binlerce devir yaptıkları için, kullanım yılları arttıkça arıza yapma ihtimalleri de artar. Ama O&O DriveLED V2 ile muhtemel sistem çöküşleri ve sonucunda oluşan veri kayıplarını önlemek artık mümkün.O&O DriveLED V2 sayesinde önemli verilerinizi yedeklemeniz veya sabit diskinizi değiştirmeniz gereken zamanı size kesin olarak söyleyecek bir yardımcınız var.

Bilgisayarınızdaki tüm sabit disklerde kullanacağınız tek bir lisans ile, sabit diskleriniz hakkında devamlı olarak bilgilendirilecek ve en önemlisi yaklaşmakta olan bir arızaya karşı önceden uyarılacaksınız. O&O DriveLED sisteminizin güvenliğine ve bilgilerinizin erişilebilirliğini korumaya büyük ölçüde katkıda bulunmakla kalmaz, sabit disklerinizin akıllı bir şekilde kontrol edilmesinde de doğru çözüm yolunu oluşturur.

download: http://www2.oo-software.com/files/oodriveledv2/OODriveLEDEnu.exe

tam sürüm için: http://www.oo-software.com/home/en/special/driveled/

O&O DiskImage 3 Express


Umulmadık bir virüs saldırısı ya da sabit disk çökmesi... Yalnızca Windows'u değil, aynı zamanda e-postalarınızı, fotoğraflarınızı ve tüm önemli dosyalarınızı da kaybettiniz. Benzer bir senaryonun kurbanı olmak istemiyorsanız O&O DiskImage'la sabit diskinizi yedekleyebilirsiniz. Yazılımın arayüzü temel işlevlere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Ancak standart yedekleme klasörünü değiştirmek istediğinizde alt menülerde uzun bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz imaj dosyalarını tıpkı diğer disk yedekleme çözümlerindeki gibi yine onunla geri yüklemelisiniz. Şifrelenebilmeleri bu dosyaları web sunucuları üzerinde yedekleme için de cazip hale getiriyor.

Boot özellikli setup CD'si, işletim sistemi herhangi bir nedenden ötürü yeniden başlatılamadığında yedeğe anında erişmenizi sağlıyor. Oluşturduğunuz imaj dosyasını bilgisayarınıza bağımsız bir sürücü olarak tanıtarak içerisindeki klasörleri teker teker çıkarma şansına sahipsiniz. Ancak bu dosyaya yeni klasörler eklemeniz ya da gereksiz olanları silmeniz mümkün olmuyor. Öte yandan artan (incremental) yedekleme ve hata arama gibi artık standartlaşan özellikler unutulmamış."Chip Online"

download: http://www.oo-software.com/home/ ... /oodiskimageexpress


güle güle kullanın

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 03 Eylül 2008 18:45
viking20
12-10-2007, 02:32   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

bir müddettir ortalarda yoktun,fırtına öncesi sessizliği imiş demekki:D

BOOMFUNKMCS
12-10-2007, 09:06   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

sağol Murat :)

ücretsiz kaliteleri aramaya koyuldum,bulabildiğimi koyacağım ama şimdi bayram ziyaretleri var :) bayramdan sonra devam ederim artık...

k.midnick
13-10-2007, 14:11   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

waaww güzel paylaşım..
eline sağlık kardeşim..

Sefa Adak
13-10-2007, 14:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

Teşekkürler Serkan Bey..Yararlı olacağını düşünüyorum..

vako
31-10-2007, 20:28   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2007

kardeşş iyide nasıl calışır pu programm o konu hakkındada bir bilgi verseydinn züper olurdu

BOOMFUNKMCS
31-10-2007, 20:55   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

takıldığın yeri söyle ben sana anlatayım kardeşim,her programın ne işe yaradığı zaten yazıyor.nasıl kullanıldığından bahsediyorsan da takıldığın yerde sorabilirsin.

vako
01-11-2007, 23:00   |  #8  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2007

diskrecovery programını indirdim ama en başından beri takıldım desem yalan olmaz  nasıl calıştırılıcagı konusunda yardımcı olursan sevinirim acılan pencere 3 secenek cıktı ilkini tıkladım benden şifre ve kullanıcı adı istedii 2,side ileri ileri dedim c diski taramaya başladı 3, sünü denemedim sorayım dedim ne yapmalıyım şimdii cok da ihtiyacım olan bi programdıı

Son Düzenleme: vako ~ 01 Kasım 2007 23:08
BOOMFUNKMCS
02-11-2007, 00:26   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

verdiğim linkten download yaptıktan sonra bu programı tam sürüm yapman gerekiyor.buda verdiğim hemen altındaki 2. linkte var zaten.tam sürüm için dolduracağın forumdan sonra verdiğin mail adresne gerekli bilgiler gelecek.

resimde gördüğün gibi 1. seçenek gerekli kod ve kullanıcı adını girerek kullanmak için ve sende bunu seçerek ileri diyeceksin.

bu resimde gördüün boş alanları mail adresine gelen bilgiler doğrultusunda dolduracaksın.

tüm bilgileri doğru girdikten sonra artık tam sürüm olarak kullanabilirsin.

KULLANIMI:

ileri diyerek bir sonraki aşamaya geç

kurtarmak istediğin sürücünü seç

kurtarmak istediğin dosya tipini seç

yazılım otomatik olarak kurtarabileceklerini tarıyor,beklemelisin.seçtiğin sürücünün belleğine göre tarama süresi değişir.

kurtarabileceklerin dosya listesini görüyorsun

kurtaracağın dosya türlerini nereye aktarmasını istiyorsan seçimini yap.

kurtarma işleminin görsel şekli

kurtarma işleminin başarıyla bittiği raporu

kurtarılan verilerin klasörlenmiş hali.

vako
03-11-2007, 11:30   |  #10  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2007

yaa herşeyyi yaptımm fakat dosyaları aktarma işlemine gelince yalnızca 50 dosya aktarabilirtsiniz diye ingilizce bi mesaj cıktı  dahada ilerlemedi

Kapalı Hesap (53751)
03-11-2007, 11:41   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

ücretsiz veya light sürüm yukarıyı tam okuyamadım kusura bakmayın işte hangisiyse öyle bir kısıtlama vardı

BOOMFUNKMCS
03-11-2007, 17:23   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006
vako
yaa herşeyyi yaptımm fakat dosyaları aktarma işlemine gelince yalnızca 50 dosya aktarabilirtsiniz diye ingilizce bi mesaj cıktı  dahada
haklısın sanırım bu kısıtlaması var,üzgünüm önceden fark etmemişim.

BOOMFUNKMCS
17-05-2008, 16:58   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

O&O DriveLED eklenmiştir.

BOOMFUNKMCS
03-09-2008, 18:47   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

O&O DiskImage 3 Express eklenmiştir.