Uharc RİPi için *.bat kodları...

ast1gmat
14-09-2009, 22:43   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Merhaba Arkadaşlar
Ben uharc programı ile oyun sıkıştırıyorum.
Ama sıkıştırdığım *.uha dosyalarını sadece ben ve bu programdan anlayan arkadaşlarım çıkartabiliyor.O yüzden sitelerde paylaşamıyorum.
Şimdi benim sorum ;
Mesela diyelim 6 GB lık bir oyun ben bu oyunu 12 parçaya böldüm(512 MB lık) hepsini teker teker Uharc ile sıkıştırdıktan sonra...
Öyle bir *.bat dosyası olsun ki tek tık ile bu tüm dosyaları tek klasöre çıkartsın
Bu şekilde RİP lenmiş birçok oyun bendede mevcut ama içlerindeki *.bat dosyalarından bişey çıkartamadım yani bana *.bat dosyasının (yani *.txt) kodları lazım.
Lütfen yardım edin İnternetde sürekli araştırıyorum bu sayede RİPlemenin kurdu oldum ama şu çıkartma işini bir türlü bulamadım.
Hepinize şimdiden çok teşekkürler...

Mustafa Akın
14-09-2009, 22:49   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

UHARC dosyaları o kadar sıkıştırmaz ki, UHARC la sıkıştırmak bi sanattır, öyle 6 gb ı 512 512 bölmekle olmaz.
Ama illa da yaparım diyorsan WinUHA diye program var, orda SFX arşivi oluşturabiliyorsun, yani otomatik açıyor kendini

ast1gmat
14-09-2009, 23:04   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Ben zaten konuda 6 GB yi ne kadar sıkıştırdığımı yazmadım. Örnek verdim:S
Normalde 1.4GBı 147MBa sıkıştırabiliyorum.
Benim sorunum *.uha dosyasının yanına bir tane de *.bat dosyası koyacağım ve *.bat dosyasını açtığımda *.uha içindeki veriler otomatik olarak aynı isimli başka bir klasöre çıkartılacak.

ast1gmat
14-09-2009, 23:11   |  #4  
OP Yeni Üye
20 mesaj

Mesela Desktopda bir dosya var
Ben onu Ripledim.
(Deneme.uha)...
Bunun yanına bir tanede (Aç.bat) ekledim
(Aç.bat)ın içeriği anlamca şöyle olacak
------------------------------------------------------------------------------------
|     start                                                                                           |
|     cd C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Deneme.uha  |
|     Dosyasını (Deneme) isimli bir klasöre çıkart.                                   |
------------------------------------------------------------------------------------
Bana bu kodlar lazım bilen varsa yazsın Lütfen !... 

Mustafa Akın
15-09-2009, 04:28   |  #5  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

uharc -e deneme.uha