UnChrome: Google tarayıcısını anonimleştirin

CHIP Online
09-09-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google sizi gözetliyor: Chrome ile tamamen anonim sörf yapmak ancak bu araç ile mümkün...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/UnCh ... mlestirin_8602.html

Ücretsiz araç UnChrome ile Google web tarayıcısı Chrome'un sörf alışkanlıklarınız hakkında üreticisine kesin bilgiler göndermesini engelleyebilirsiniz.

Google Chrome kurulumunda her tarayıcı kendine has bir müşteri numarası alıyor. Ücretsiz araç ise bu kimlik numarasının değerini sıfırlarla doldurarak değiştiriyor. AbelSoft geliştiricisi Dr. Sven bu şekilde "Chrome'un yeniden tamamen anonim olarak kullanılabileceğini" garanti ediyor.

Araç Almanca dilinde sunulduğu için ufak bir kullanım açıklaması yapacağız. Gözünüz korkmasın, kullanımı son derece basit:

Öncelikle Google Chrome'u kapatın. Araç ufak bir "exe" dosyası olarak geliyor. Üzerine çift tıklayarak çalıştırın. Sonrasında sağdaki resimde (büyütmek için üzerine tıklayın) kırmızı ok ile gösterilen yere tıklayın ve çıkan soruyu "OK" ile onaylayın. Başarı ile tamamlandığında yeşil ok ile gösterilen ibarenin kırmızıdan yeşile döndüğünü göreceksiniz. Bu kadar! Artık Chrome tamamen anonim.

Download: UnChrome

Tüm konu: UnChrome: Google tarayıcısını anonimleştirin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Aracı kullanmayı düşünüyor musunuz?

Berat Kaçar
09-09-2008, 13:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
157 mesaj

illa ki deniyecegim ama benim  icin ASLA Firefox'un yerini alamaz...

en azindan su an....uzun bi surede alamayacaga benziyor.

Fattur
09-09-2008, 18:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

firefox diyor ya.ff o kadar iyi değil. ama genede %5 lik dilimigeçeceiğini sanmıyorum.
aracı kullanmayacağım çünkü chromeyi uzun zaman önce sildim.ne kadar batırılmış bir tarayıcı.