Üniversite İçin Bilgisayar

onurssx9
03-09-2011, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Ben bu sene üniversiteye başlıyorum. Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü. Derslerim İngilizce olacak, bir sene de hazırlık okuyacağım.

Sorum ise şu, bana bilgisayar lazım olacak mı? Daha doğrusu bir bilgisayar bana derslerde ne gibi avantajlar sağlıyacak.
Bunun dışında bir de şöyle bir durum var, benim üniversiteye gitmem yaklaşık 2 saat sürüyor , metrobüs ile , dolayısıyla kullanışlı bir bilgisayar olmalı (eğer bilgisayar gerekli olursa). Ben bu yüzden Ipad 2 alma taraftarıyım.

Sorularıma cevap verip, fikirlerime yorum yaparsanız çok memnun olurum. Herekese teşekkürler. 

tek_yumruk
03-09-2011, 13:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

kardeşim artık ilkokula giden cocuğa bile netten ödev veriyolar onlara bile lazım oluyor:D:D
sana da büyük ihtimalle lazım olacaktır.ıpad alacağına güzel bir makina al heö ödevlerinde sana yardımcı olur hemde daha kullanışlı olacağını düşünüyorum bu arada hayırlı uğurlu olsun güzel bir üni ve güzel bir bölümü kazanmışsın.Sana güzel bi makina önerirdim ama bütçe önemli ne kadar ekmek o kadar köfte:D:D:D:D

mehmetyilmaz2
03-09-2011, 13:53   |  #3  
Üye
88 mesaj

renkdas kardesim sana katılıorum ..dedigin gibi ilkokul öğrencilerine bile ödev ödev ..bana göre bilişim sektöründe isen mutlaka pc gereklidir ayrıca bnde tebrik ediyorum hayırlı olsun bakalım :).bütçeyi de gözz önun de bulundurman gerekior kı ona göre bsyler alabilisin ..

onurssx9
03-09-2011, 14:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Ya evimde zaten high end bir sistem mevcut. O yüzden bana taşınabilir ve kullanışlı bir cihaz lazım. Özellikle yolda kullanabileceğim bir şey olması çok önemli ve hafif olması. Genel olarak Ipad 2 bana çok kullanışlı gibi gözüktü tabiki bazı dezavantajları var ama evimde de bir sisteme sahip olmam bu açığı kapatır diye düşünüyorum.

mehmetyilmaz2
03-09-2011, 14:27   |  #5  
Üye
88 mesaj

o zaman evinde herhangi bir sistem mevcut ipad2 almanı öneririm ..kullanıslıdır umarim isteğini bir guzel karsılar ..yalnız geniş çaplı bir arastırma yap derım :)

tek_yumruk
03-09-2011, 14:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

aynen madem evinde var kardeşim o zaman ıpad alabilirsin

onurssx9
03-09-2011, 14:50   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: mehmetyilmaz2  
o zaman evinde herhangi bir sistem mevcut ipad2 almanı öneririm ..kullanıslıdır umarim isteğini bir guzel karsılar ..yalnız geniş çaplı bir arastırma yap derım :)
Araştırma yaptım bayağı bir. Ayrıca ipad 2 alırsam defter vb. kullanmama gerek kalmıycak gayet kullanışlı programlar var. Ayrıca taşıması kolay, tek tuşla açılıp kapanması vs. Dokunmatik olması her yerde kullanma imkanı da sağlıyor Metrobüste mesela. Hem bu fiyata bir laptop almaya kalksam biraz sorunlu olacağına da eminim. Uygulamaları açarken beklemeler olacak Windows yavaş çalışacak ben deli olacağım (Evdeki sisteme alışık olduğumdan). Oysa Ipad 2 nin incelemelerini falan izledim gayet akıcı ve hızlı. 
 Teşekkürler herkese. Yorum eklemek isteyen olursa konuyu takip edicem haberiniz olsun çünkü bu konuda cevapsız bir sürü forum gördüm.

mehmetyilmaz2
03-09-2011, 15:05   |  #8  
Üye
88 mesaj

hangısı sana uygun gelıosa kardeşim .tek sonuc kalıo sana oda ipad2 almak