UPLOAD

HPQ-User
01-03-2008, 16:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ilnac sormuş:
Arkadaşım öncelikle konuya ilgi göstericeniz icin şimdiden TŞK ederim. Sıkıntım daha öncede siz değerli arkadaşlara yazmıştım.Yukarıda yazdığım parcaları değiştikden sonra yani ana kart ve ekran kartını online oynanan oyundan her 2,bilemedin 4 dakikada bir düşmek.internet bağlantı hızım 2048 (oyunun ismi CALL OF JUAREZ.).Türktelekoma internetde sıkıntım var dedim bakmaya geldiler yapılan test sonucunda benim bilgisayardan yani sped test sonucu (UPLOAD) da sorun yaşıyorum yani değer düşük cıkıyor.DOWLAND değerlerim normal cıkıyor. Gelen arkadaşlar Kendi diz üstü bilgisayarlarında yapılan teste her iki değer de normal cıkıyor yani baya güzel değer cıkıyor.Kendi lerinin söyledikleri ne göre donanım sorunum var yani diyorlarki eternet ,ana kart,ekran kartı,işlemci vb ler gibi parcaların birinde yani herhangi birinde sorun olabilirmiş.Benim siz değerli arkadaşlardan öğrenmek istedim böyle bir sorun olabilirmi veya hangi donanımdan kaynaklanıyordur. oyundan kopma sebebide UPLOAD değerlerim düşük olduğu icinmiş,yani online bağlandığım oyundan kopma sebebi.NOT(bu parcaları yani ekran kartı ve ana kartı değişmeden önce bu sorunu yaşamıyordum ve o test yani sped testi yaptığımdada normal değerleri alıyordum,oyundanda düşme gibi bir sorunum yokdu.) kısacası benim bilgisayardan yapılan test de UPLOAD değeri düşük cıkıyor,diz üstünden yapılan teste değer gayet normal cıkıyor.(değer-benim bilgisayarda=348----diz üstü bilgisayarda--475 cıkıyor.) Şindiden göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka icin TŞK ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ANA KART=Asus p5wdg ws professional---EKRAN KARTI=Asus eax1650 sılent---Rem 2 cg kingston---İşlemci=İntel core 2 duo processor dual core intel 64

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

GaMeRr
01-03-2008, 16:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,264 mesaj

Ethernet de bir sorun olabilir modemle pc arasındaki arayüz olarak ne kullanıyorsunuz bilmiorum ama modemi usb ile bağlamayı deneyin..