Ups Sistemleri

sibelcetin
16-11-2023, 16:40   |  #1  
sibelcetin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2022

İnform Bayileri

Kesintisiz güç kaynakları (UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri şebekede meydana gelen veya gelebilecek ani gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan bunun yanı sıra enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin üretkenliğini sağlayan elektronik cihazlar olarak açıklanır.

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi vardır. İlk olarak sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumaktır. Diğer bir görevi ise kesintisi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki acil işlemleri tamamlamak adına kullanıcıya zaman sağlamaktır.  Özetlemek gerekirse elektriksel sistemleri besleyerek, şebekedeki dengesiz olayları düzeltilmesine yardımcı olarak sisteme düzgün ve kaliteli enerji aktarımı yapan cihazlardır.

Elektriksel şebekeler içerisinde düşük veya yüksek gerilimli voltaj sıçramaları frekans değişimleri yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda elektriksel sistemlerin bir zarar almaması ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması için enerjinin sabit olarak aktarımının yapılabilmesi ve devamlılığının sağlanması için kesintisiz güç kaynakları kullanılabilmektedir.

İnform 6 kva ups

Diğer ups ürünlerine göre daha fazla tercih edilmektedir.