Ürün Kurtarma Cdsine Vista SP1 Entegre

devinimsel
06-08-2008, 15:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Leptop la birlikte verilen ürün kurtarma cd sine SP1 entegre edilir mi? Nasıl? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Feel Good
06-08-2008, 15:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Entegre edilmez bence. Vistanın kendi cdsine ya da dvdsine edebilirsin.

Batıkan Doğan
06-08-2008, 15:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Malesef edilemiyor. Hatta Vista'nın kendi DVD'sine bile çok zor ediliyor. Ancak bilgisayarına SP1'i kurduktan sonra Acronis veya Norton Ghost gibi yazılımlarla yedeğini alırsan senin için kolaylık olabilir. Gülümseme

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 06 Ağustos 2008 15:50
OnnuuR
06-08-2008, 16:14   |  #4  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
2,675 mesaj

VLite programı ile kendi orj. cd sine değilde başka ci ye sp1 entegre halinde kaydedebilirsin...(orjinalliği değiştirmez)

Batıkan Doğan
06-08-2008, 16:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj
OnnuuR
VLite programı ile kendi orj. cd sine değilde başka ci ye sp1 entegre halinde kaydedebilirsin...(orjinalliği değiştirmez)
Onur arkadaşım vLite'le de olmuyor. SP1'i eklemesi için 45 dk.'ya yakın bekledim yine olmadı. Ancak sitenin anasayfasında anlatılan SP1 ekleme konusu var. Sorunsuz olması için ancak öyle yapılmalıymış. Ama o da Vista'yı farklı bir disk bölümüne kurup sysprep ekranına geçmek falan lazımmış. Yani çok zahmetli. Üzgün

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 06 Ağustos 2008 16:18
uGuR.uK
06-08-2008, 16:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

ürün kurtarma diskleri microsoft'un üreticilerine verdigi onlarında kullanıcılara verdigi disk, normal kurulum disklerinde farklı olabiliyorlar, ancak genelde onlarında büyük bir kısmı aynı olur. vlite ile catır catır eklersin, ben 2 kere sp1 ve diger güncelleştirmeleri ekleyip dvd yaptım oyle ki yine yapıcam yakında, bunun yanında biton özellik ve değişiklik yapmayıda saglıyor program. sen ekleyemediysen sende bi sorun vardır. dünyada en cok kullanılan entegrasyon programı vlite...

Batıkan Doğan
06-08-2008, 16:36   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj
elazigli
ürün kurtarma diskleri microsoft'un üreticilerine verdigi onlarında kullanıcılara verdigi disk, normal kurulum disklerinde farklı olabiliyorlar, ancak genelde onlarında büyük bir kısmı aynı olur. vlite ile catır catır eklersin, ben 2 kere sp1 ve diger güncelleştirmeleri ekleyip dvd yaptım oyle ki yine yapıcam yakında, bunun yanında biton özellik ve değişiklik yapmayıda saglıyor program. sen ekleyemediysen sende bi sorun vardır. dünyada en cok kullanılan entegrasyon programı vlite...
O zaman bendeki Vista DVD'sinde bir problem var. Mesajımda da dedim. 45 dk'ya yakın bekledim. Bende neden olmadı ki? SP1 eklenirken yapılması gereken başka bir ayar mı var? Emin değil

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 06 Ağustos 2008 16:36
Fatih_ARMAĞAN
06-08-2008, 16:56   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Akadaşların verdiği bilgilere ek olarak aydınlatıcı bir bilgi vermek isterim..

Orjinal bir vista cd sine Vlite programı ile (işletim istemi Xp ise en az Fremawork 2.0 gerekli)  Rahatlıkla Sp1 entegre edilebiliyor hatta biraz daha kurcalarsanız istediğiniz Sürücüleride entegre edip kurulum sırasında sürücülerinizide otomatik tanımlayabiliyorsunuz.. fakat bu işlem (sp1 entegresi) pcnizin performansına göre 30 dk ile 1 saat arasında farklılıklar gösterebiliyor. daha sonra Vlite programı ile oluşturduğunuz dosyalar Program sayesinde bir iso dosyasında toplanıyor. Nero programı ile iso dosyasını boş Bir DVD ye kolaylıkla yazdırabiliyorsunuz.. bu işlemi yapanlara tavsiyem İSO dosyasını Dvd ye yazdırırken Hız olarak 4X kullanılmasıdır..
Düşük hızda yazdırmak çok avantajınıza olucaktır.. daha sorunsuz ve hatasız bir kurulum için tavsiyem bu yöndedir..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 06 Ağustos 2008 16:57
Batıkan Doğan
06-08-2008, 17:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,366 mesaj
sakarboy
Akadaşların verdiği bilgilere ek olarak aydınlatıcı bir bilgi vermek isterim..

Orjinal bir vista cd sine Vlite programı ile (işletim istemi Xp ise en az Fremawork 2.0 gerekli)  Rahatlıkla Sp1 entegre edilebiliyor hatta biraz daha kurcalarsanız istediğiniz Sürücüleride entegre edip kurulum sırasında sürücülerinizide otomatik tanımlayabiliyorsunuz.. fakat bu işlem (sp1 entegresi) pcnizin performansına göre 30 dk ile 1 saat arasında farklılıklar gösterebiliyor. daha sonra Vlite programı ile oluşturduğunuz dosyalar Program sayesinde bir iso dosyasında toplanıyor. Nero programı ile iso dosyasını boş Bir DVD ye kolaylıkla yazdırabiliyorsunuz.. bu işlemi yapanlara tavsiyem İSO dosyasını Dvd ye yazdırırken Hız olarak 4X kullanılmasıdır..
Düşük hızda yazdırmak çok avantajınıza olucaktır.. daha sorunsuz ve hatasız bir kurulum için tavsiyem bu yöndedir..

Sağolasın Fatih Abi. Senin verdiğin DVD'den yapıyorum. Bir yerden sonra vLite hep aynı yerde donuyor, hiç ilerlemiyor. Başlangıçta da Home Premium kullandığım için Home Premium'u seçiyorum. Bu akşam tekrar deneyeceğim. Sonucu yazarım. Gülümseme

Fatih_ARMAĞAN
06-08-2008, 17:24   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
BatıkanDoğan
Sağolasın Fatih Abi. Senin verdiğin DVD'den yapıyorum. Bir yerden sonra vLite hep aynı yerde donuyor, hiç ilerlemiyor. Başlangıçta da Home Premium kullandığım için Home Premium'u seçiyorum. Bu akşam tekrar deneyeceğim. Sonucu yazarım. Gülümseme
bendede bi kaç kere oldu antivirüs programını devre dışı bırak birde öyle dene.. ilerlemiyor dediğin yerde bir süre bekle aceleci davranma bekleyince devam ediyor.. dediğim gibi bazen 1 saati bile geçiyor..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 06 Ağustos 2008 17:26
uGuR.uK
06-08-2008, 19:40   |  #11  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

evet, vlite cok uzun işlem yapıyor, ancak hic takılma yaşamadım ben. kullandıgn dosyaların saglamdıgından eminsen bekle sadece...

Banned
06-08-2008, 20:36   |  #12  
Banlandı
325 mesaj

Vlite ın da baz aldığı "MICROSOFT WINDOWS AUTOMATED INSTALLATION KIT" yani waik'i kullanabilirsin. Türkçe desteği var. Tek yapılması gereken ayrı bir partition a yüklenmesi tabi bunun da aşamaları var...

En iyisi bi araştırma ile nasıl kullanıldığını ince noktaları ile birlikte öğrenmen...

Kolay Gelsin

Son Düzenleme: n/a ~ 06 Ağustos 2008 20:38
minnoş_97
06-08-2008, 20:43   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

vLite zor,siz en iyisi microsoftun sitesinde İSO hali var onu cdye çekin saklayın.kaç bitlik olduğunu bilmiyorum ama Kahkaha Sanırsam 32 bitliktir  Kahkaha  ayrıca laptoplar ile verilen cdlere ENTegre edilmiyor.entegre edilen sistemlerin listesi;
Windows Vista Home Basic
Windows Vista Home Premium
Windows Vista Business
Windows Vista Ultimate

Fatih_ARMAĞAN
06-08-2008, 22:31   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
minnoş_97
vLite zor,siz en iyisi microsoftun sitesinde İSO hali var onu cdye çekin saklayın.kaç bitlik olduğunu bilmiyorum ama Kahkaha Sanırsam 32 bitliktir  Kahkaha  ayrıca laptoplar ile verilen cdlere ENTegre edilmiyor.entegre edilen sistemlerin listesi;
Windows Vista Home Basic
Windows Vista Home Premium
Windows Vista Business
Windows Vista
alınmanı istemiyorum kardeşim ama kaçtır yanlış yönlendirme yapıyorsun..

micrsoftun sitesinde bulunan isolar sadece sp1 dosyasıdır işletim sistemi iso su değildir..
burdan bulunan versiyonlar tüm dil paketleri bir arada olan yada 32 ve 64 bit sp1 güncellemesi bir arada bulunan bir kaç değişik özellikler içeren alternatiflerdir..

çünkü bunu ticari yolla cd den en az 25-30 dolar aldığı için internet üzerinden dağıtım vermemektedir.

tabi bazı Farklı MSDN gibi üyelik sistemlerinde birtakım full sürümler edinebiliyor..

sonuç olarak bahsettiğiniz iso yansıma dosyaları
sadece sp1 güncelleme dosyasını içeren iso dosyasıdır..
sp1 entegreli işletimsistemi iso dosyası değildir..

saygılar..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 06 Ağustos 2008 22:32
minnoş_97
06-08-2008, 22:36   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj
sakarboy
alınmanı istemiyorum kardeşim ama kaçtır yanlış yönlendirme yapıyorsun..

micrsoftun sitesinde bulunan isolar sadece sp1 dosyasıdır işletim sistemi iso su değildir..
burdan bulunan versiyonlar tüm dil paketleri bir arada olan yada 32 ve 64 bit sp1 güncellemesi bir arada bulunan bir kaç değişik özellikler içeren alternatiflerdir..

çünkü bunu ticari yolla cd den en az 25-30 dolar aldığı için internet üzerinden dağıtım vermemektedir.

tabi bazı Farklı MSDN gibi üyelik sistemlerinde birtakım full sürümler edinebiliyor..

sonuç olarak bahsettiğiniz iso yansıma dosyaları
sadece sp1 güncelleme dosyasını içeren iso dosyasıdır..
sp1 entegreli işletimsistemi iso dosyası değildir..

saygılar..

ben orda windowsun İSOsumu dedim!!!Ya önce düzgün okuyun öyle bağırın !SP İSOsu diyoruz adam windows İSOsu anlıyor!!

Feel Good
06-08-2008, 22:57   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
minnoş_97
ben orda windowsun İSOsumu dedim!!!Ya önce düzgün okuyun öyle bağırın !SP İSOsu diyoruz adam windows İSOsu anlıyor!!
tamam polemiğe gerek yok:D ama senin önerdiğin yol ile bilgisayara format attıktan sonra sp1 yükleme şeklinde. Bu hata oluşturabiliyo. Şahsen bende oluşturdu. Sp1li cd ile format atarsan daha sorunsuz oluyo. Tabi bu benim görüşüm.

Fatih_ARMAĞAN
06-08-2008, 23:49   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
minnoş_97
bak dostum burdaki olay zaten micrsoftun sitesinden inmiş vista sp1 dosyasını normal vista cd sine entegre etmek.. ve sende dedinki iso dosyasını netten indirin saklayın.. zaten inmiş dosya neden netten indirilme gereği duysunki..

sıkıntı sp1 i cd ye atmak değil.. sp1 i vista cdsine entegre edip orjinal vista cdsini sp1 entegreli hale getirmek yani vista kurulumu sırasında sp1 dosyalarınında yüklemesini sağlamak.. bu şekilde vista kurulumu bittiğinden otamatikmen vista sp1 de kurulu oluyor..

bu arada kimse kimseye bağırmadı kardeşim lütfen sadece uyardım.. ;)

umarım açıklayıcı olmuştur..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 06 Ağustos 2008 23:50
dostca
07-08-2008, 07:27   |  #18  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Arkadaşlar vLite ile entegre etmeye çalışıyorum makineye reset atıyor.İkinci aşamada paketi eklediğimde Interating başladığında reset atıyor 4 defa denedim hepsinde reset attı XP de yaptığımdan olabilirmi Vistada yaparsam şu paketi istiyor vistada yapamadım.

SP1 daha önce indirmiştim onunla yapıyordum sizce sorun nereden kaynaklanıyor cevap verecek arkadaş varmı?

Fatih_ARMAĞAN
07-08-2008, 09:38   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

bilgisayardaki virüs programı devre dışı bırakıp tekrar deneyin..

xp de dediğiniz gibi framework 2.0 yüklü olması gerekir..

black_flood
07-08-2008, 11:56   |  #20  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

birde vistadaki yetkilerden dolayıda bazen vista ortamında sp1 entegre edilemiyor.bendede bu sorunlar vardı gidi c sürücüsünün içeriğine dvd içeriğini aktarıp entegre et dedikten sonra 20 dakika içinde entegre etme işlemini yaptı ve bu esnada antivirüs yazılımımda açıktı.

dostca
07-08-2008, 13:28   |  #21  
Yıllanmış Üye
175 mesaj
sakarboy
bilgisayardaki virüs programı devre dışı bırakıp tekrar deneyin..

xp de dediğiniz gibi framework 2.0 yüklü olması gerekir..

virüs programı devre dışı yaptım framework zaten yüklüydü tekrar denedim yine reset attı RAM 512 bundan kaynaklanabilirmi.

Fatih_ARMAĞAN
07-08-2008, 13:45   |  #22  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Vista SP1 Entegre işlemi birçok bilgisayarı oldukça kasan bir işlem eğer bilgisayar donanımlarınızda bi yetersizlik yada oluşabilecek en ufak hata bu tip reset e neden olabilir. PSU nizle ilgili bir sıkıntı olabilir. bu işlem sırasında pc yüksek güç tüketimine ihtiyaç duyabilir. PSU de en ufak  sorun donanımlarınızdan birine olması gerekenden düşük voltaj gelmesi mavi ekran yada reset sorunlarına neden olabilir. PSU de olmasa bile gelen elektiriğinizin verimli olmamasındanda kaynaklı olabilir..

Reborn91
07-08-2008, 15:35   |  #23  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

Evet edilebiliyor.

OnnuuR
07-08-2008, 22:48   |  #24  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
2,675 mesaj

Bende yaptım orta derecede bi sistemle 1-2 saat sürdü...
Yapılırken hiç bi ile uğraşmadım gittim televizyon izledim(zaten kasıo işlem yapamıosunuz)
Sonunda başardım format attım sp1 oto yüklendi...

dostca
09-08-2008, 13:09   |  #25  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Bende hep aynı hatayı verdi defalarca denedim hepsinde makineye reset attı bir türlü entegre edemedim vazgeçtim zaten indirdiğim paketi vistaya kurmuştum fakat çok uzun 1,5 saat sürdü birdaha ki formatta çok beklemeyim diye entegre etmeye çalıştım ama olmadı.