USB aygıtı tanınmadı hatası

HPQ-User
24-07-2009, 07:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yasin sormuş:

arkadaşlar wireless adaptörüm için usb  uzatma kablosu aldım özellikle usb v 2.0 olmasına dikkat ettim ancak pc me bağlayınca ''bu bilgisayara takılı usb aygıtlardan birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor bu sorunu çözmek için vs vs vs ... ''bunu nasıl çözebilirim acaba.interneti epey araştırdım ama bir çözüm bulamadım.normalde 1m lik kabloda çalışıyor ama 3m liğe takınca bu hatayı veriyor.driver kaldır yükle güncelle hepsini yaptım.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2gb kingston ram
amd athlon işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.37 Safari/530.5

Craterus
24-07-2009, 10:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
881 mesaj

aldığınız kablonun sağlam olduğundan emin olun başka bir pc de deneyin mesela ve kabloyıu ara bağlantı elemanı olarak değil direk usb girişine takın ve aradaki bağlantı parçalarınıda kaldırıp tekrar deneyin

OnlyMann
24-07-2009, 10:33   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

kablonuzu farklı cihazlarla deneyerek sağlam olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. kısa kabloda çalışıp uzun kabloda çalışmamasının nedeni usb cihazlarda genellikle power desteği olmaz ve enerjiyi usb porttan 5 v olarak alır. muhtemelen güc bu uzunlukta yetersiz kalıyor olabilir. eğer kablo sağlamsa sorun güç sorunu olabilir. zaten usb kablosunun uzun olması çok önerilmez, gördüğüm kadarıyla sadece yazıcılarda dediğiniz uzunlukta kablolar kullanılmaktadır. şu yapılabilir. bir tane usb switch alınır ve makina ile switch arasına kısa kabloyu (1 m) switch ile cihaz arasına uzun (3 m) kablo kullanılabilir tersi de olabilir.