usb belelktan virüs bulaştı yardım edin

cesursavcı
14-08-2013, 15:33   |  #1  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,052 mesaj

arkadaşlar bunlar nedir böyle...

Bulunan Kayıt Değerleri: 1
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\Run"53096 (Trojan.Agent) -> Data: C:\PROGRA~2\LOCALS~1\Temp\ccauvuoft.pif -> Yeniden başlatımda silinecek.

Bulunan Dosyalar: 2
C:\ProgramData\Local Settings\Temp\ccauvuoft.pif (Trojan.Agent) -> Yeniden başlatımda silinecek.
C:\Users\SERCAN\AppData\Local\Temp\fp_pl_pfs_installer.exe (Trojan.Agent) -> Başarıyla karantinaya alınıp silindi.

C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts - cured, reboot required
G:\0~JFYSUICDKA.001 - deleted
G:\MINTON MP3 (1GB).lnk - deleted
M:\Removable Disk (8GB).lnk - deleted
M:\0~ABSE.001 - deleted

8/14/13 9:41 AM Detected: Trojan.Win32.Kivzen.lt sdf1/Thumbs.db
8/14/13 9:41 AM Untreated: Trojan.Win32.Kivzen.lt sda1/Thumbs.db Postponed

şimdi pc her yerinde photothumbdb var

hangi programla tartmadım ki napcam tehlike arz ediyorlarmı sildi ama hiçim rahat değil

black_flood
14-08-2013, 17:11   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

iyidir iyi sen devam et imamın yolunda. free yazılımlar son gaz kullanmaya devam et daha bu bir şey değil hele bir paronayaklığa bağla işi ondan sonra görmek lazım seni.

hangi program ile tarattın sistemi onlarıda yaz bir listeye ona göre bakayım ve söyleyim sana. çok kafaya takılacak kadarda risk içermiyor elin kolun her türlü mahkum kaspersky lisanslı kullanmaya kaçarın yok. comododda acaba temizlermi denemek lazım aslında.

gerçi yasaklı antivirüsler gurubundaydı bir zamanlar Portekiz yazılımı olan arcavirde işini çözebilir indirebilirsen kesin olarak kaspersky gibi.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
14-08-2013, 18:23   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: black_flood  
iyidir iyi sen devam et imamın yolunda. free yazılımlar son gaz kullanmaya devam et daha bu bir şey değil hele bir paronayaklığa bağla işi ondan sonra görmek lazım seni.

hangi program ile tarattın sistemi onlarıda yaz bir listeye ona göre bakayım ve söyleyim sana. çok kafaya takılacak kadarda risk içermiyor elin kolun her türlü mahkum kaspersky lisanslı kullanmaya kaçarın yok. comododda acaba temizlermi denemek lazım aslında.

gerçi yasaklı antivirüsler gurubundaydı bir zamanlar Portekiz yazılımı olan arcavirde işini çözebilir indirebilirsen kesin olarak kaspersky gibi.

İlk üye olduğunda her gün antivirüslerle ilgili konu açardı bugün eset yükler konu açar yarın bir konu daha antivir yüklemiş. Bilgisayar güvenliği konusunda fazla titiz.

İmzamdaki güvenlik tavsiyelerini (6. ve 9.mesajlar.) oku ve uygula bulunan zararlıları sil.
İşletim sistemin ne ve orijinalmi?

Son Düzenleme: padisah ~ 14 Ağustos 2013 18:25
murat5038
14-08-2013, 20:02   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Malwarebyte ile tarama yapmışsın heralde. ancak içinde başka bir tarama aracınında raporu var gibi. Bu tür doğru düzgün antivirüssüz kullanmaya devam edersen daha çok bulacaklar :) Doğru düzgün tam yerini bulamamış gibi çünkü flash belleklerden 2 adet değişik türde virüs çıkmış ancak bulunan tehditlerde 1 çeşidi var ve sadece bir dosyası tespit edilmiş.

padisah
14-08-2013, 20:07   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: cleverman  
Keşke lisanslı Kaspersky kullanmak ile zararlı sorunu çözülseydi ama öyle değil işte! Bu dünyada zararlı sorununu çözebilecek tek bir yazılım vardır. O da DeepFreeze'dir.

Ben 8 sekiz senedir DeepFreeze kullanıyorum. Tek bir zararlı problemi ile karşılaşmadım. Üstelik de virüslü dosyaları DeepFreeze üzerinde test etmeme rağmen ama gelin görün ki insanlar DeepFreeze kullanmaya razı olmuyorlar; çünkü kullanmasını bilmiyorlar veyahut rahatlarından taviz vermek istemiyorlar.

Chip Dergisi'nde hergün bir antivirüsün reklamı yapılır. Siz hiç DeepFreeze'in reklamının veya tanıtımının yapıldığını gördünüz mü? Hayır. Neden? Virüssüz bir dünyada başta Chip Dergisi dahil kaç insan aç kalır biliyor musunuz?

Sizin şu aranızdaki şu antivirüs iyidir, bu antivirüs kötüdür tartışmalarından bile para kaza
nan insanlar var.

Peki Microsoft'un isterse, virüs bulaşmayan, casus yazılım yüklenmeyen, hackerlerın giremeyeceği bir sistem yapabileceğinden haberiniz var mı? Peki neden yapmıyorlar?

1KB'lık bir zararlının hayatınızı kaydırabileceğini anladığınız gün DeepFreeze'in değerini anlarsınız. O zamana kadar "lisanslı" Kaspersky ile bol bol full scan yapın!...

Deepfreez'in üretim amacı sitemi yüklendiği günkü haline sabitlemektir ve bu internet cafeler dışında neredeyse ihtiyaç duyulmayan bir işlemdir.
Deepfreez ücretli bir yazılım ve virüsten koruma gibi bir işlevi yok deepfreez'i delen zararlılar mevcut ayrıca kaydettiğim hiç bir şeyin sistemi tekrar açtığımda yerinde olmaması işmi kolaylaştırmaz ancak zorlaştırır.

cesursavcı
15-08-2013, 03:10   |  #6  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

dr wep ve malwarebyts

padisah
15-08-2013, 07:28   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: cesursavcı  
dr wep ve
  Norton 360 ve Emsisoft antimalware ile bilgisayarını taratırmısın.
Spybot search&destroy yükle (tea timer'i etkinleştirme.) ve güncelleştirip bağışıklama yap. Sadece bağışıklama yap.
Mcafee site advisor ve web crawler toolbar kullan gireceğin sitenin güvenlü olup olmadığını kontrol et.
İmzamdaki güvenlik tavsiyelerini oku.

black_flood
15-08-2013, 08:27   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: cleverman  
Keşke lisanslı Kaspersky kullanmak ile zararlı sorunu çözülseydi ama öyle değil işte! Bu dünyada zararlı sorununu çözebilecek tek bir yazılım vardır. O da DeepFreeze'dir.

Ben 8 sekiz senedir DeepFreeze kullanıyorum. Tek bir zararlı problemi ile karşılaşmadım. Üstelik de virüslü dosyaları DeepFreeze üzerinde test etmeme rağmen ama gelin görün ki insanlar DeepFreeze kullanmaya razı olmuyorlar; çünkü kullanmasını bilmiyorlar veyahut rahatlarından taviz vermek istemiyorlar.

Chip Dergisi'nde hergün bir antivirüsün reklamı yapılır. Siz hiç DeepFreeze'in reklamının veya tanıtımının yapıldığını gördünüz mü? Hayır. Neden? Virüssüz bir dünyada başta Chip Dergisi dahil kaç insan aç kalır biliyor musunuz?

Sizin şu aranızdaki şu antivirüs iyidir, bu antivirüs kötüdür tartışmalarından bile para kaza
nan insanlar var.

Peki Microsoft'un isterse, virüs bulaşmayan, casus yazılım yüklenmeyen, hackerlerın giremeyeceği bir sistem yapabileceğinden haberiniz var mı? Peki neden yapmıyorlar?

1KB'lık bir zararlının hayatınızı kaydırabileceğini anladığınız gün DeepFreeze'in değerini anlarsınız. O zamana kadar "lisanslı" Kaspersky ile bol bol full scan yapın ve birilerine cebinizdeki parayı teslim edin!

Alan razı veren razı, değil mi, black_flood! 

What a wonderful world:)...

ne acemice ve cahilce bir cevap bu evinde yada internet cafe' de istiyorsan yaparsın ama iş yeri vs yiyosa yap 2 güne şut ve gol yaptıklarında deepfreze olursun güzel.

her yere deli gibi kilit vurmaktansa hiç kullanmamak daha iyidir. ve deepfreze olmadığı halde sorunsuz olarak çalışan 5 yıllık sistemlere ne demek lazım acaba kurduğum demek ki derin dondurucuda hikaye olsada olur olmasada ve ayrıca derin dondurucuda paralı. kırarak ne güzel hava basıyormuşsun be off gün batımında esen meltem rüzgarı gibi iyi geldi. 45 dolar fiyatı var.

paranız cebinizde unutmayın bunu kırın dökün yakın

https://store6.esellerate.net/st ... age=OnePageCart.htm

Son Düzenleme: black_flood ~ 15 Ağustos 2013 08:28
murat5038
15-08-2013, 09:55   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: cesursavcı  
dr wep ve

DR web normalde iyidir ama Sende ya yanlış çalışıyor yada tanımladıkları kimlikler daha yeni bir virüsün tanımlamasını içeriyor. nette verdiği kimliklere ait bilgi pek yok.

Kaspersky Rescue disk ile tarama yap bakalım.

cesursavcı
15-08-2013, 20:30   |  #10  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

şimdide pc aaçar açmaz bu not defteri geliyor....Roaminguser_gensett

kaspersky yaptım usb win 32 k. ile başlayan trojan buldu

1
    <show_alert>1
    <show_abar>0
    <load_startup>1
    <virus_rep>1
    1
    <pass_enablepc>1
    <show_popus_advanced>1
    <show_popups_basic>0

Son Düzenleme: cesursavcı ~ 15 Ağustos 2013 20:31
murat5038
15-08-2013, 21:22   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Rescue dedim onunla yaptın dimi. Bu kadar çok değişik antivirüs kullanman virüsleri tanınmaz hale getiriyor başdan söyleyeyim. Formata doğru yol gidiyor gözüküyor.

cesursavcı
15-08-2013, 23:16   |  #12  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

yaptım  2 tane trojan buldu sili...ama rebort nedir anlamadım..

1
    <show_alert>1
    <show_abar>0
    <load_startup>1
    <virus_rep>1
    1
    <pass_enablepc>1
    <show_popus_advanced>1
    <show_popups_basic>0

pc aaçar açmaz bu not defteri geliyor....Roaminguser_gensett

cesursavcı
16-08-2013, 01:19   |  #13  
cesursavcı avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

makaleni nerde bulcaz

murat5038
16-08-2013, 01:36   |  #14  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

ccleaner ile temizlik yap. kayıt defteri kısmından da sorunları tara.