USB belleğiniz için 10 vazgeçilmez araç!

CHIP Online
12-11-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

USB belleğinizde mutlaka bulunması gereken, 10 pratik ve bedava araç içeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/us ... mez-arac_36891.html

Resimlerle: En iyi 33 USB oyuncağı

Fiyatları oldukça düşen USB belleklere sahip olmak artık çok kolay. Öyle ki çoğumuzun birden çok USB bellek çubuğu var. USB belleğinizi doğru araçlarla donatarak sıkıştığınızda yardımınıza yetişecek bir İsviçre çakısı haline getirebilir veya onu müzik ve videolarınızla doldurup koleksiyonunuzu yanınızda taşıyabilirsiniz.


Bu yazımızda ise boşta kalan USB belleğinizden farklı biçimlerde faydalanmanızı sağlayacak 10 aracı sizlerle paylaşacağız.


1. İnternette güvenle dolaşın: &lt;span style="text-decoration: underline;">Chrome ve Firefox'un taşınabilir sürümlerini</span> yükleyerek ve onları sevdiğiniz eklentilerle donatarak yer imlerinizle beraber yanınızda taşıyabilirsiniz. Tarayıcınızı USB bellekten çalıştırdığınızda, onu kullandığınız bilgisayarda herhangi bir çerez veya geçici dosya bırakmayacağınızdan, sizden sonra PC'nin başına geçenler, ne yaptığınızı bilemeyeceklerdir.


2. Parolalarınızı saklayın: Parolalarınızı LastPass gibi çevrimiçi hizmetler üzerinde saklamak istemiyorsanız, onu &lt;span style="text-decoration: underline;">KeePass</span> gibi ücretsiz bir parola yardımıyla yerel bir depolama biriminde saklayabilirsiniz.


3. Taşınabilir 7-Zip ile donatın: Windows, sıkıştırılmış zip dosyalarını oluşturabiliyor ve açabiliyor, ancak RAR dosyalarıyla çalışmıyor. Gelişmiş bir arşivleme aracı olan &lt;span style="text-decoration: underline;">7-Zip'in taşınabilir sürümü</span> ise RAR, CAB, ISO, ZIP, GZIP, TAR ve ARJ biçimleriyle çalışabiliyor.


Tüm Konu: USB belleğiniz için 10 vazgeçilmez araç!

Resimlerle: En iyi 33 USB oyuncağı

Kaynak: www.chip.com.tr