Usb Flash Diske Windows XP kurmak

catli42
20-10-2009, 13:26   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

selam sayin saygi deger arkadaslar benim bir sorum olacakdi söyleusbflash bellek,ge windows xp kurabilirmiyim yani devamli usbkelebekdekalacak yani system usb kalacak yani usb üzerine kurulacak bukonudabana yardimci olurmusunuz resimli yada video,lu olursa memnunolurumbirde usb bellek kac gb olmasi lazim 4.yada 8 yeterlimi acaba
simdiden tesekkürler

AyPrensii
20-10-2009, 14:44   |  #2  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

USB MultiBoot 10 Programından YapabiLirsin. 1 GB FlashDisk işini Görür :)

Halil Şahin
20-10-2009, 16:11   |  #3  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

arkadaş usb den kurmak istemiyor tam tersi cd den usb ye kurmak istiyor yani taktığında rahatca xpye geçmek için ;) demi?

catli42
20-10-2009, 17:19   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam ya ben anlatamadim ya siz degerli arkadaslar yanlis anlamis olabilirsiniz.
soru.1   söyle diyelimki elimizde usb stick yada türkcesi bellek oluyor galiba var diyeli 2.3.4. neyse gb olarak kasdediyorum yani 2.3.4 yani buna xp kurmak yani bilgisayara degil usb bellekge yani xp kurmak mümkünmü degilmi simdi söyle söyleyim bir arkadas kücük yeni cikmis piyasaya bir bilgisayar hediye gelmis ona windows xp yüklemeye kalkdim diyorki yükleyemezsin cünkü diyor 1 gb yer var icinde hafizasi 1gb mis yani bilgisayarin okeymi bende bir kücük 200 mblik bir xp cd buldum yanliz buda ingilizceymis yükledik ama sorun su icinde sadece 60 mb yer var bos her hangi bir sey yapmaya kalkdinmi diyorki icinde yer yok diyor usb yapiyor indirilen müzik yada herhangi bir sey ama tam randuman vermiyor mesela daha üzerinde winrar yok mesela antivuruz programi yok bunu ben acaba usb üzerine kurup öyle calistitma imkanim olabilirmi diye konu acdim xp  de olabilir linux da olabilir yani benim amacim usb bellek den calisak yani

mustafa2116
20-10-2009, 19:18   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: catli42  
selam ya ben anlatamadim ya siz degerli arkadaslar yanlis anlamis olabilirsiniz.
soru.1   söyle diyelimki elimizde usb stick yada türkcesi bellek oluyor galiba var diyeli 2.3.4. neyse gb olarak kasdediyorum yani 2.3.4 yani buna xp kurmak yani bilgisayara degil usb bellekge yani xp kurmak mümkünmü degilmi simdi söyle söyleyim bir arkadas kücük yeni cikmis piyasaya bir bilgisayar hediye gelmis ona windows xp yüklemeye kalkdim diyorki yükleyemezsin cünkü diyor 1 gb yer var icinde hafizasi 1gb mis yani bilgisayarin okeymi bende bir kücük 200 mblik bir xp cd buldum yanliz buda ingilizceymis yükledik ama sorun su icinde sadece 60 mb yer var bos her hangi bir sey yapmaya kalkdinmi diyorki icinde yer yok diyor usb yapiyor indirilen müzik yada herhangi bir sey ama tam randuman vermiyor mesela daha üzerinde winrar yok mesela antivuruz programi yok bunu ben acaba usb üzerine kurup öyle calistitma imkanim olabilirmi diye konu acdim xp  de olabilir linux da olabilir yani benim amacim usb bellek den calisak
Kusura bakama diyerek Anlatma özürlülüğnü belirtmek istiyorum.
Windows otomatik kurulumu için  hdd yi  hedef alır. küçük bir değişklikler DVD yada 4gb flash diske kopya edilebiliyor ve açılışı sağlanılabiliyor. Ama açılışını yapana kadar bir öür geçer Özellikle DVD de  1 saat açılış yaptırısın.
 Not: HDD si olmayan ( işletim sisitemi şart değil) bilgisayarda  DVD çalışmıyor Flash bellek çalışıyor.
İşletim sisitemi olmayan bilgisayarda da Flash disk çalışmıyor DVD çalışıyor. İŞletim sisiteminin açılması şart değil ama usb yi hdd deki bilgilerle açıyor bu nedenle işletim sistemi şart.

catli42
20-10-2009, 19:40   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
Alıntı: TBCMagic  
Dedigin PC (notebook / netbook) bu mu?
https://www.chip.com.tr/forum/usb-ye-ubuntu-kurmak_t131635.html

Peki, bu PC'nin tam özelliklerini yazabilirmisin?
Senin istedigin yukarda yazdigim "USB üzerine Windows XP kurmak" konusu.

Farkli bir yöntem: PC'nin üzerine Windows XP kur ve diger programlari USB Stick'in üzerine kurmaya calis. Örnek: c:\programme yerine d:\programme
selam kardes bak böyle bir sey  linki kopyaliyorum

http://www.compactpc.com.tw/ebox-3300.htm

Son Düzenleme: catli42 ~ 20 Ekim 2009 19:48
catli42
20-10-2009, 20:39   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam tam bu sekilde yani bu aley birde flach disk kaclik alm,amiz lazim yani  bu resimdeki gibi kartmi lazim kacligini alalim yada externi alalim yoksa externr festplatemi hangisi daha iyi olur

zxsel
21-10-2009, 01:45   |  #8  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

ogren bızede ogret cok yerde gordum bu tur soru ama hıcbır zaman yaptım dıyenı gormedım bende denedım bır ara butıp seyı ama olmadı en azından xp yaparken olmadı dıger surumlerı bılemem

ancak naparsan yap o sıstem coker yanı hata verır bı yerde  en fazla yapcagın fformat atarken usb yı gorursun baska da ılerı gıtmez sanırım eger aksını soyleyen var sa kolay basıt anlatsın resımle bızde ogrenelım derım forumlardan alıp burda satmamak sartıyla

by_zxsel

mustafa2116
22-10-2009, 20:10   |  #9  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

cevap hazır cevap.

Ben formattan bahsetmiyorum kopyasından bahsediyorum. İşletim sisitemi açılış için hdd yi hedef alır. Hddyi  de regde tutar. Söz konusu işletim sisitemini hdd ye kurup mini xp yada vista tipli bir sisitemle tüm wondows klasörünü ve diğer klasörleride açabilmen gerek.  Böylelikle kalsörlerin tümünü kopyalar ve regedit ayarlarını normal işletim sisiteminden  gerekli düzenlemelerle (3-4  saatlik bir düzenleme uygulamanın çalışması için test süresi içinde değil) işletim sisitemi usb ye adapte olur. Bios açılış komutunu usb seçersen ub açılışı yapar ancak işletim sisitemi çalışmaz. Çalışması için boot faktörü için autorun.ini işleiminde sahte hdd olarak usb yi gösteren bir kurulum programı kullanman gerek bat dosyaları ve sys ayarıyla bu işlem geçerli kılınıyor. sahte sanal diskler usbden açılan işletim sistemin olmuş olur.

Yapımı 3-4 gün süren bir çalışma ama her yere gidiyor sorun sanal bellek read olmadı dediğinde işletim sisitemini birdaha açamazsın :D:D:D