USB girişi

HPQ-User
09-09-2008, 20:45   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat sormuş:
Hepsiburada dan 320 cb küçük hard disk aldım usb girişine takıyorum harddsik kafa atıyor  dönmüyor ne yapmalıyım yeni bir usb çoklayıcı aldım faydası olur diye bu seferde usb 1.1 gibi görüyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 512 rem 160 hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.29 Safari/525.13

Mehmet-
09-09-2008, 21:39   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Sizin harici hdd büyük bir ihtimalle gücünü usb'den çekiyor. Böyle bir sorun yaşamanız da büyük ihtimalle elektiriksel. Öncelikle tüm usb girişlerinizi tek tek deneyin.
Bakın size 2--3 sene önce yaşadığım bir sorunu anlatayım;
Ben 3.5" lik ide bağlantılı kutu ve hdd aldım. O modeller gücünü direk pirizden alıyor. eve geldim çalışmıyor. pc bir türlü görmüyor harici hdd yi. ben de bunun üzerine pc'ciye gittim haridi hdd  orda çalıştı şaşırarak tekrar eve geldim. benim evde gene çalışmadı sinirlendim kasamla birlikte pc'ciye gittim. Ne olsa beğenirsiniz, orada benim kasada harici hdd çalıştıKahkaha
Eve geldim tabiki de çalışmadı. Kafayı yemiştim ki birden aklıma hdd'nin fişini tek pirize takıp denemek geldi. Tek olarak pirize taktım çalıştıKahkaha

Tamam sizin böyle bir imkanınız yok gücü pc den alıyor ama gene de elektiriksel sorun büyük ihtimalle.
Siz harici hdd'yi başka pc'de deneyerek sağlam olduğunu garantileyin. Sağlam olduğu kesinse anakartınızın bios güncellemesini yapınız belki sorun çözülür. Kolay gelsin...

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 09 Eylül 2008 21:40