USB girişiniz yeterince temiz mi?

CHIP Online
26-05-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

USB bellekler, USB donanımlar ve diğerlerini unutun: 17 dolarlık bu garip cihazın görevi çok farklı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/usb- ... temiz-mi_20254.html

Resimlerle: Küpe mi? USB bellek mi? İkisi de...

USB teknolojisi günümüzde her bilgisayar kullanıcısı için büyük önem taşıyor. USB bağlantılı cihazlar giderek yaygınlaştı ve artık sadece fare, klavye gibi bilgisayar donanımına ait olanların yanlarına mini vantilatörler ve kahve ısıtıcıları gibi daha çizgi dışı cihazlar da eklendi. Bugün pek çok kişi priz aramak yerine cep telefonlarını bilgisayarların USB girişlerinden şarj etmeyi tercih ediyor. USB girişleri artık bir anlamda bilgisayarların, "bilgi saymak" ötesindeki becerilerini de kullanabileceğimiz en önemli parçası haline geldi.

Tüm bu gelişmeler USB girişlerinin önemi arttırdı ve sonunda bir girişimci, bilgisayarların dışarı açılan bu ufak pencerelerinin temizliğine de önem vermek gerektiğini fark etti. Özellikle USB girişi kullanmadığı zamanlarda o bölümde birikecek toz ve kir uzun vadede PC'ye zarar verebilir, en iyi ihtimalle o girişi kullanılmaz hale getirebilir.

Ufak bir USB bellek şeklinde özel USB temizleyicisinin üzerinde, o bölümü temizleyecek özel bir madde bulunuyor. Üreticinin açıklamasına göre bu temizleyici USB girişine birkaç kez sokup çıkartmak günlük temizlik için yeterli. Kulağa ilginç ve bilgisayarına bağlı kullanıcılar için faydalı olabilecek bir ürün gibi gelse de, 17 dolarlık fiyat etiketi kaç kişinin ilgisini çeker onu bilemiyoruz. Eğer sizin ilginizi çektiyse, şu adresten ürünü daha yakından inceleyebilirsiniz.


Tüm konu: USB girişiniz yeterince temiz mi?

İzleyin: USB bellekler işte böyle üretiliyor

Resimlerle: Küpe mi? USB bellek mi? İkisi de...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Böyle bir ürün kullanmayı düşünür müydünüz?

erdioz
26-05-2010, 16:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
851 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2010

17 dolara 4 gb flash bellek alırım girişten hiç çıkartmam daha iyi.