USB Port hata veriyor,Maus takiliyor...

HPQ-User
25-03-2009, 00:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Gurbhetciman sormuş:
Öncelikle bizim gibi acemiler icin yararli olan bu desteginiz icin cok tesekkür ederim.Almanya'da yasiyorum ve Pc'mde XP yüklü.Hatanin nereden kaynaklandigini bulamiyorum daha önceleri böyle takilmalar yapmiyordu.Almanca anladigim kadariyla arada sirada Usb Portunuz taninmadi problem var gibi yazilar cikiyor ve Maus'um donuyor takiliyor yine geri geliyor yani anlayacaginiz cildirtiyor adami.Ne olur ben arada sirada internete girme firsatim oluyor bu sorunu nasil halledebilirim bana mail adresime yollarsaniz duaciniz olurum Sevgili Uzmanlar.Haberlerinizi bugün Pc'de kaldigim süre boyunca 4 gözle bekleyecegim...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Microsoft Windows XP Home Edition
Version 2002 (Service Pack 3)

AMD Athlon(tm) 64 Processor
3200+
2.20 GHz, 448 MB RAM
Physikalische Adresserweiterung

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0)

OnlyMann
25-03-2009, 00:07   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Anakartınızın sürücülerini sitesinden güncel olarak indirip tekrar kurunuz.

Mousu farklı portlarda deneyiniz. varsa mousun sitesinden sürücüsünü indirip kurunuz.

Mustafa@PC
25-03-2009, 02:04   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
OnlyMann
Anakartınızın sürücülerini sitesinden güncel olarak indirip tekrar kurunuz.

Mousu farklı portlarda deneyiniz. varsa mousun sitesinden sürücüsünü indirip kurunuz.

pc açılırken delete tuşuna basın.. biosa girin orda Integrated Peripherals diye bi bölüm var onun içinde usb controller diye bi bölüm var onun enable olduğundan emin olun...