Usb portlar

HPQ-User
10-04-2008, 10:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

İSEZ sormuş:
uSB PORTLARIMA FLASH DİSK TAKTIĞIM ZAMAN GÖRÜYOR AMA BİLGİSAYARIMA GİRDİĞİM ZAMAN GÖREMİYORUM AYGIT YÖNETİCİSİNDEN DİSK YÖNETİMİNDEN SÜRÜCÜ ATA DİYORUM AÇ DEDİĞİMDE AÇIYOR AMA HER SEFERİNDE BÖYLE YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM. BAZEN DE HİÇ ÇALIŞMIYOR ELEKTİRİK GELİYOR PORTLARA EVRENSEL SERİYOL DENETLİYECELERİNDEN DE KALDIRIP TEKRAR KURDUM AMA YİNE OLMADI YARIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows Xp pro kullanıyorum.MSI 6877 NOTEBOOK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Kapalı Hesap (34907)
10-04-2008, 12:52   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Bios ayarlarını resetleyiniz

BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset) tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.Adımları izlemeniz gerekiyor.

Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği an kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

Tüm BIOS ayarları için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririm, çünkü bazı işlevler çalışmasını aksatabiliyor. Bu işlemle hatanın hangi BIOS ayarı değişikliğinden kaynaklandığını anlayabilirsiniz ve bu elbette en son yaptığınız değişiklik olur

ayrıntılı bilgi için:

,laptopunuzun güncel sürücülerini kurunuz .

isezgin82
10-04-2008, 14:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Teşekkürler ama bios ayarlarına baktım hatta çok oynama yaptım ama olmadı başka bir yolu varmı acaba mesela regeditte olabilirmi bu

lujiyano
10-04-2008, 14:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

Belleğin içinde önemli veriler yoksa biçimlendirmeyi deneyin isterseniz.Dosya sistemi FAT olmalı buna dikkat edin.

isezgin82
10-04-2008, 17:07   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

önemli bilgiler var format atamıyorum başka ir çözümü yokmu bunun acaba regedit bir yolu olabilirmi bunun